Sa oled siin

Peaminister Jüri Ratas rääkis Kanada kindralkuberneriga tihedamast koostööst e-tervise vallas

27. november 2019 - 15:31

Stenbocki maja, 27. november 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Kanada kindralkuberneri Julie Payette’iga, et rääkida meie digi- ja kaitsekoostööst ning kahe riigi tihedatest sidemetest. 

Peaminister rõhutas, et Eesti-Kanada digikoostöö on väga heal tasemel. „Mullusel visiidil Kanadasse allkirjastasin peaminister Justin Trudeau’ga digikoostööd puudutava vastastikuse mõistmise memorandumi. Tänaseks saame tõdeda, et see on parandanud kahe riigi ekspertide omavahelist suhtlust ja tõhustanud infovahetust, mille üle saab ainult rõõmustada,“ ütles Ratas. „Mul on hea meel, et Kanada tunneb huvi veel aktiivsema koostöö üle e-tervise valdkonnas. Eesti on valmis jagama oma kogemusi e-tervise lahenduste ja personaalmeditsiini arendamisel. Üks digiarengu ja tervishoiu kokkupuutepunkte on näiteks ka küsimus, kuidas tõhusalt tagada isikuandmete kaitse.“

Ratas ja Payette rääkisid veel koostööst NATOs. „Oleme NATOs üksmeelsed liitlased ja meil on hea meel, et Kanada panustab meie regiooni julgeolekusse alliansi suurendatud kohalolekuga Lätis ning liitub Tallinnas asuva NATO küberkaitsekeskusega,“ ütles Ratas. Peaminister rõhutas, et järgmisel nädalal Londonis toimuva NATO kõrgetasemelise kohtumise eel on väga oluline hoida ühtsust ning tähtis on mitte unustada riike, kes vajavad meie abi. Näiteks Ukrainat, kellega nii Eesti kui ka Kanada teevad tihedat koostööd.

Rääkides Eesti suurest kogukonnast Kanadas sõnas Ratas, et Eesti on tänulik ega unusta kunagi seda, kuidas Kanada teise maailmasõja ajal ja järel abistas kodumaalt lahkuma sunnitud eestlasi. „Teie heatahtlikkus ja sõbralikkus aitasid luua tugeva väliseesti kogukonna, mis hoidis okupatsiooniajalgi üleval unistust vabast Eestist. Tänaseks saavad meie noored õppida mõlema riigi ülikoolides ja reisida kahe riigi vahel ilma bürokraatlike piiranguteta. Sellisest maailmast, kus noorte ees on kõik teed lahti, eestlased külma sõja ajal unistasidki.“

Ratas ja Payette rääkisid kohtumisel veel Eesti tulevasest tööst ÜRO julgeolekunõukogus ning plaanidest saada Arktika nõukogu vaatlejaliikmeks ja ülemaailmsest võitlusest kliimamuutustega.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmJDy1eh

Veel uudiseid samal teemal

09.12.2019|Vabariigi Valitsus

Pressikutse: Eestit külastab Tšehhi peaminister Andrej Babiš

Stenbocki maja, 9. detsember 2019 – Homme, 10. detsembril saabub Eestisse visiidile Tšehhi peaminister Andrej Babiš, kes kohtub peaminister Jüri Ratasega ja külastab NATO õhuturbemissioonil osalevaid Tšehhi õhuväelasi.

06.12.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: Balti peaministrid on pühendunud Rail Balticu kiirele edenemisele

Riia, 6. detsember 2019 – Balti peaministrid leppisid Riias toimunud Balti Peaministrite Nõukogu ametlikul kohtumisel kokku, et hakkavad regulaarselt jälgima Rail Balticu projekti edenemist, et seda saaks jõuliselt edasi arendada ning rahvusvaheline raudtee saaks kindlasti valmis järgmise pikaajalise Euroopa Liidu eelarve raames.