Sa oled siin

Peaminister Jüri Ratas kohtub Läti ametikaaslase Krišjanis Karinšiga

15. mai 2019 - 10:04

Stenbocki maja, 15. mai 2019 – Peaminister Jüri Ratas on täna uue valitsuse ametiaja esimesel kahepoolsel välisvisiidil Riias, kus ta kohtub Läti ametikaaslase Krišjānis Kariņšiga ja külastab NATO strateegilise kommunikatsiooni oivakeskust.

„Eesti ja Läti suhted on harjunult tihedad ja soojad,“ kinnitas peaminister Jüri Ratas kohtumise eel. „Oleme mõlemad avatud Euroopa-meelsed NATO riigid, keda ühendab soov maailmas kaasa rääkida ning oma ühiskonda ja majandust kiirelt arendada. Meil on rahvusvahelises koostöös palju ühiseid huve, mille eest koos seista ning pidev piiriülene suhtlus. Naabrite lähedane ja üksmeelne tegutsemine aitab meil parandada mõlema riigi elanike heaolu.“

Peaministrid arutavad täna Eesti ja Läti majandussuhteid ning piiriülest koostööd. Eesti on huvitatud Lätiga digikoostöö tihendamisest ning tulevikus ühise pandipakendisüsteemise loomisest.

Samuti räägivad Ratas ja Karinš Euroopa tulevikust ning tulevasest strateegilisest tegevuskavast. Meie riikidele on olulised siseturu areng ning Euroopa Liidu ühtne välispoliitika. Kahel valitsusjuhil on kõne all ka Eesti ja Läti kaitsekoostöö, milles on tähtsal kohal NATO Põhjadiviisi staabi töö käivitumine Adažis.

Peaminister Jüri Ratas annab koos Krišjanis Karinšiga täna kell 12.35 ühise pressikonverentsi.

Veel uudiseid samal teemal

13.02.2020|Vabariigi Valitsus

Eesti ja Jaapani ettevõtted otsisid Kyoto äriseminaril koostöövõimalusi

Kyoto, Jaapan, 13. veebruar 2020 – Peaminister Jüri Ratas innustas Kyotos toimunud äriseminari avades Eesti ja Kansai regiooni ettevõtjaid ärikontakte looma. Lisaks oli peaminister Ratasel kohtumised Kyoto kuberneri Takatoshi Nishiwaki ning Osaka kuberneri Hirofumi Yoshimuraga, kellega ta arutas koostööd kliimamuutuste vastu võitlemisel ja 2025. aastal Osakas toimuva EXPO2025 maailmanäituse raames.

12.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas kutsus Jaapanis üles tihendama riikide ärikontakte

Kobe, Jaapan, 12. veebruar 2020 – Peaminister Jüri Ratas kutsus täna Osakas toimunud äriseminaril Eesti ja Lääne-Jaapani piirkonna ettevõtjaid üles ärikontakte tihendama. Peaminister rõhutas, et riigid nagu Eesti ja Jaapan peavad pakkuma igapäevaelu lihtsustavaid lahendusi, arendama nutikamaid linnu ja jätkusuutlikke energiatootmise viise ning edendama kaasavat majanduskasvu.