Sa oled siin

Peaminister Jüri Ratas kohtub Läti ametikaaslase Krišjanis Karinšiga

15. mai 2019 - 10:04

Stenbocki maja, 15. mai 2019 – Peaminister Jüri Ratas on täna uue valitsuse ametiaja esimesel kahepoolsel välisvisiidil Riias, kus ta kohtub Läti ametikaaslase Krišjānis Kariņšiga ja külastab NATO strateegilise kommunikatsiooni oivakeskust.

„Eesti ja Läti suhted on harjunult tihedad ja soojad,“ kinnitas peaminister Jüri Ratas kohtumise eel. „Oleme mõlemad avatud Euroopa-meelsed NATO riigid, keda ühendab soov maailmas kaasa rääkida ning oma ühiskonda ja majandust kiirelt arendada. Meil on rahvusvahelises koostöös palju ühiseid huve, mille eest koos seista ning pidev piiriülene suhtlus. Naabrite lähedane ja üksmeelne tegutsemine aitab meil parandada mõlema riigi elanike heaolu.“

Peaministrid arutavad täna Eesti ja Läti majandussuhteid ning piiriülest koostööd. Eesti on huvitatud Lätiga digikoostöö tihendamisest ning tulevikus ühise pandipakendisüsteemise loomisest.

Samuti räägivad Ratas ja Karinš Euroopa tulevikust ning tulevasest strateegilisest tegevuskavast. Meie riikidele on olulised siseturu areng ning Euroopa Liidu ühtne välispoliitika. Kahel valitsusjuhil on kõne all ka Eesti ja Läti kaitsekoostöö, milles on tähtsal kohal NATO Põhjadiviisi staabi töö käivitumine Adažis.

Peaminister Jüri Ratas annab koos Krišjanis Karinšiga täna kell 12.35 ühise pressikonverentsi.

Veel uudiseid samal teemal

15.01.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister arutab Soome ettevõtjatega investeeringuid Eestisse

Stenbocki maja, 15. jaanuar 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtub täna õhtul Helsingis Soome ettevõtjatega, et arutada Eestisse investeerimisega seotud küsimusi ja muid huvipakkuvaid teemasid.

17.11.2017|Vabariigi Valitsus

Ratas sotsiaaltippkohtumisel: digitõkete kaotamine toob töökohti ja avardab Euroopa kultuuriruumi

Rootsi, Göteborg, 17. november 2017 – Peaminister Jüri Ratas toonitas täna Göteborgis sotsiaaltippkohtumisel Euroopa Liidu riigipeadele ja valitsusjuhtidele, et üks oluline kasutamata võimalus Euroopas uute töökohtade loomiseks, inimeste heaolu tõstmiseks ja majanduse kasvatamiseks on digitaalse ühtse turu elluviimine.