Sa oled siin

Peaminister Jüri Ratas arutas Läti presidendi Egils Levitsiga kaitsekoostöö tihendamist

10. juuli 2019 - 14:34

Stenbocki maja, 10. juuli – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Läti uue presidendi Egils Levitsiga, kellega arutas kaitsekoostööd, Euroopa Liidu tulevikuga seotud küsimusi ning digiteemasid.

Kaitsekoostöös pidasid Ratas ja Levits oluliseks tugevdada jätkuvalt meie piirkonna julgeolekut. „NATO on meie julgeoleku alustala ning me mõlemad panustame sellesse koostöösse tugevalt. Seejuures mitte ainult julgeolekut tarbides, vaid seda ka ise pakkudes,“ ütles Ratas. „Kindlasti on väga oluline, et meie kaitsekulud püsivad kokkulepitud tasemel ning me arendame koos liitlastega enda olulisi võimekusi. Samuti pakub nii Eesti Tallinnas tegutseva küberkaitsekeskuse kui ka Läti Riias asuva strateegilise kommunikatsiooni keskuse kaudu ekspertteadmisi kõigile alliansi liikmetele.“

Peaminister rõhutas kohtumisel, et lähedaste sõprade ja naabritena on Eestil ning Lätil igas eluvaldkonnas ja iga päev palju kokkupuuteid. „Me mõtleme ühtmoodi, peame tähtsaks õigusriiklust ning rahvusvahelisel õigusel põhinevat keskkonda. Seepärast on oluline, et teeksime oma seisukohtade kujundamisel ja esitamisel tihedat koostööd nii Baltikumis kui ka Põhjala riikidega,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Ratas ja Levits rääkisid ka digivaldkonnast. „Oleme mõlemad digiriigid ja sellel alal koostööd edendades saame vähendada tarbetut bürokraatiat ja teha kõigi meie inimeste elu lihtsamaks. Loodame näiteks peatselt alustada Eesti ja Läti rahvastikuregistrite automaatset andmevahetust, mille käivitamise leppisime kokku mullusel Eesti ja Läti valitsuste ühisistungil. Sellele võiks lisanduda digiretseptide vahetamine,“ ütles Ratas.

Majandusteemadest puudutati kohtumisel kaht olulist regionaalset ühisprojekti, milleks on meie elektrivõrkude sünkroniseerimine Kesk-Euroopaga ning kiire edasiliikumine Rail Balticu projektiga.

Ratas ja Levits rääkisid ka keskkonnaküsimustest ning võimalusest luua lõunanaabriga ühtne pandipakendi süsteem, mis aitaks kaasa reostuse vähendamisele Eestis, Lätis ja Läänemeres.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157709552523852 
 

Veel uudiseid samal teemal

04.07.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: rahvusvahelised õppused näitavad Eesti kaitsevõime ja rahvusvahelise koostöö tõsiseltvõetavust

Valkla, Kuusalu vald, 4. juuli 2019 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna mereõppust Baltic Protector, mis tema sõnul näitab nii liitlaste ja partnerite pühendumust kui ka seda, et üheskoos ollakse valmis ohtudele reageerima.


28.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas Ämaris: brittide pühendumus NATO julgeolekule on muljetavaldav

Ämari lennubaas, 28. juuni 2019 – Peaminister Jüri Ratas külastas Ämari lennubaasi, kus tutvus Eestis oleva Ühendkuningriigi kopteriüksuse ja Balti õhuturbe missiooni teostava lennusalgaga.