Sa oled siin

Peaminister ja välisminister osalevad ÜRO peaassamblee avanädalal

23. september 2018 - 8:30

Stenbocki maja, Tallinn, 23. september 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Sven Mikser suunduvad täna Ameerika Ühendriikidesse New Yorki, et osaleda koos teiste maailma riigi- ja valitsusjuhtide, ministrite ning rahvusvaheliste organisatsioonide esindajatega ÜRO peaassamblee 73. istungjärgu avanädala sündmustel.


Peaminister Ratas kohtub New Yorki jõudes esmalt Eesti Majas kohaliku Eesti kogukonnaga. Ratase sõnul soovib ta eriti Eesti 100. sünnipäeva aastal leida väliskülastuste käigus alati aega vestlusteks kohalike eestlastega. „Minu meelest on imetlusväärne, kuidas väliseestlased hoiavad sidet Eestiga, meie keele ja kultuuriga ning tunnevad alati elavat huvi Eesti ühiskonna käekäigu ja arengu vastu,“ märkis Ratas.


Homme, 24. septembril osaleb peaminister Nelson Mandela 100. sünniaastapäevale pühendatud rahutippkohtumisel. Enam kui 140 riigi ja rahvusvahelise organisatsiooni esindajad kinnitavad pühendumust Mandela pärandi säilitamisele ning lubavad seista maailmas rahu ja selle hoidmise, konfliktide ennetamise ja lahendamise ning inimõiguste vankumatu kaitsmise eest. Täpsem teave rahutippkohtumisest: https://www.un.org/pga/73/event-detail/nelson-mandela-peace-summit/. Eesti aja järgi kell 16.30 algavat üritust saab jälgida ka otseülekande vahendusel: http://webtv.un.org/.


Lisaks kohtub Ratas Gruusia uue peaministri Mamuka Bakhtadze, Kiribati president Taneti Maamau ning Alžeeria välisminister Abdelkader Messaheliga.


Peaminister Ratas on tagasi Eestis teisipäeval, 25. septembril, et osaleda paavst Franciscuse missal Vabaduse väljakul ning saata seejärel kirikupea Tallinna lennujaamast Rooma poole teele.


Välisministri kohtumised


Välisminister Sven Mikseril on ÜRO peaassambleel kavas kohtuda erinevate riikide välisministritega,  osaleda nädala jooksul toimuvatel üritustel ning tutvustada Eesti kandideerimist ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.


Homme, 24. septembril osaleb välisminister kõrgetasemelisel säästva arengu 2030. aasta tegevuskava ja selle rahastamise kohtumisel, kus riigid arutavad, kuidas koostöös erasektoriga panustada kestliku arengu eesmärkide saavutamisesse.


Seejärel võtab Mikser osa Euroopa Liidu välisministrite kohtumisest, kus laual on Liibüa ja Süüria küsimused. Arutelul osalevad ka ÜRO eriesindajad nendes piirkondades.


Esmaspäev lõppeb traditsioonilise USA presidendi vastuvõtuga.


Teisipäeval, 25. septembril osaleb välisminister ÜRO rahuvalveoperatsioonide reformimise arutelul, mille eesmärk on muuta rahuvalve ajakohasemaks.


Teisipäeva õhtul on välisminister Mikser oodatud transatlantilisele kohtumisele, et arutada Süüria, Iraani, Hiina ja Põhja-Korea küsimusi, Venemaa-Ukraina sõda ning energia ja kaubandus teemasid.


Lisaks on nädala jooksul välisministril mitmeid kohtumisi kolleegide ja esindajatega teistest riikidest ning organisatsioonidest. Täpsem ülevaade välisministri kavast: https://vm.ee/et/uro-peaassamblee-73-istungjark.

Lisateave:


Triin Oppi
valitsuse meedianõunik (peaministri kohtumised)
+372 502 5120 / triin.oppi[at]riigikantselei[dot]ee


Armo Vask
välisministeeriumi meedianõunik (välisministri kohtumised)
+372 5666 8581 / armo.vask[at]mfa[dot]ee

Veel uudiseid samal teemal

10.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: loodame peatset otselennuliini avamist Dubaiga

Dubai, Araabia Ühendemiraadid, 10. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Dubai emiraadi valitseja šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoumiga. Valitsusjuhid leppisid kokku, et Eesti ja Araabia Ühendemiraadid tihendavad majanduskoostööd.

09.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas osaleb Dubais kõrgetasemelisel konverentsil ja avab EASi esinduse


Stenbocki maja, 9. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Araabia Ühendemiraatidesse Dubaisse, kus ta peab homme, 10. veebruaril  kõne kõrgetasemelisel konverentsil World Government Summit ja avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse Dubais. Eesti on tänavu World Government Summiti ametlik külalisriik.