Sa oled siin

Peaminister ja rahandusminister arutasid säästueelarve menetlemise käiku Riigikogus, 15:37, 10.06.1999

10. juuni 1999 - 0:00

Pressiteade

Toompeal, 10. juunil 1999

Peaminister ja rahandusminister arutasid tänasel kohtumisel opositsiooni püüdlusi lühiajaliste poliitiliste eesmärkide saavutamiseks blokeerida säästueelarve eelnõu vastuvõtmist Riigikogus.

Selline venitamisprotsess võib tõsiselt takistada riigi juhtimist ja majanduse arengut. Laar ja Kallas on kindlad, et valitsuskoalitsioon suudab kavandatud säästueelarve eelnõu Riigikogus vastu võtta ja sellega luua võimalused Eesti majanduses tekkinud olukorra normaliseerimiseks.

Valitsuskoalitsioon on nõus opositsiooniga pidama läbirääkimisi vaid eelarvekärbete suurendamise osas, sest praegune säästueelarve maht on juba iseenesest suur kompromiss võrreldes tegeliku vajadusega.

Peaminister ja rahandusminister otsustasid, et vajadusel kasutatakse õiguskantsleri ettepanekul Riigikogus toetust leidnud põhiseaduslikku võimalust, mille kohaselt võib valitsus riigieelarve vastuvõtmise ja menetlemise siduda usaldusküsimusega valitsusele.

Laar ja Kallas arutasid ka valitsuse teise poolaasta tegevuskava. Oldi veendumusel, et kavandatud meetmed tagavad Eestile stabiilse arengu.

Lugupidamisega

Priit Põiklik

Valitsuse pressinõunik

Tel. 6316 792