Sa oled siin

Peaminister esines Linnade Päeval Pärnus, 13.06.1997

13. juuni 1997 - 0:00

Peaminister esines Linnade Päeval Pärnus


13.juuni 1997


Eesti Vabariigi peaminister Mart Siimann esines täna Pärnus toimuval Linnade Päeval 20-minutilise kõnega ning vahetas Linnade Liidu esindajatega mõtteid investeeringute regiooniti tulumaksust vabastamise ning mõnede riigiasutuste Tallinnast väljaviimise üle.

Peaminister rõhutas, et valitsus tegi regionaalminister Peep Arule oma viimasel istungil ülesandeks alles uurida mõnede riigiasutuste Tallinnast väljaviimise idee otstarbekust, et oleks võimalik selle ideega edasi liikuda või siis sellest loobuda.

Rääkides investeeringute vabastamisest tulumaksust rõhutasid omavalitsustegelased, et soodustused ei tohiks anda võimalust maksupettusteks. Mitu Linnade Liidu esindajat avaldasid arvamust, et maksusoodustus võiks kehtida korraga kõikjal Eestis. Siimanni sõnul pole valitsus veel otsust vastu võtnud soodustust saavate regioonide kohta, kuid ta kinnitas, et maksusoodustus hakkab tõenäoliselt kehtima peaaegu kõikjal ule Eesti. Siimann välistas siiski, et maksusoodustus võiks juba järgmisel aastal hakata kehtima Tallinnas.

Peaminister ning Linnade Liidu esindajad arutasid veel Eesti Euroopa Liiduga ühinemise probleeme, omavalitsuste esindajad kinnitasid, et sooviksid olla rohkem kursis Euroopa Liidu asjadega.
Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee