Sa oled siin

Peaminister avas uue raudteelõigu Riisipere ja Turba vahel

8. detsember 2019 - 12:10

Turba, Saue vald,  8. detsember 2019 – Peaminister Jüri Ratas avas täna uue raudteelõigu Riisipere ja Turba vahel, mis on üks osa pikaajalisemast valitsuse sihist arendada rongiühendust Rohuküla suunal.

Peaministri sõnul on uue raudteelõigu avamine erakordne, sest taasiseseisvunud Eestis on vaid korra rajatud uus raudtee, kui 2011. aastal valmis Koidula piirijaama teelõik. „See on kindlasti oodatud ja märgiline samm nii Harju- ja Läänemaa inimestele kui ka Eestile laiemalt,“ lausus Ratas.

Ratase sõnul tagavad head transpordiühendused, et kodu kaugus sobivast töökohast, huvialaringist, koolist või ka vaba aja veetmise võimalustest ei piira inimeste igapäevaseid valikuid. „Ma tänan ja tunnustan selle eest kõiki inimesi, kes on avatava raudteeliini eest seisnud ning selle teoks saamisse panustanud. Tänasel sõidul nägime, et liin annab mugava, ohutu ja kiire võimaluse oma igapäevaste sõitude tegemiseks ning asjaajamisteks,“ kinnitas peaminister.

Ratas toonitas, et elektriraudtee on keskkonnasäästlik transpordiviis ning energeetika ja tööstuse kõrval üks olulisi valdkondi, kus kasvuhoonegaaside heiteid vähendada. „Raudtee elektrifitseerimine on üks tõhusaimatest viisidest vähendada inimtegevusega kaasneva keskkonnamõju. See aitab tagada, et jätame sama kauni Eestimaa ja koduplaneedi ka meie tulevastele põlvedele.“

Valitsus kinnitas 2017. aastal suuremahuliste transpordi taristuinvesteeringute programmi, mille kogumaht ulatus 135 miljoni euroni. Suur osa valitsuse ellu viidavatest lisainvesteeringutest suunati raudteeinfrastruktuuri arendusse. Programm nägi ette Haapsalu raudtee esimese etapi Riisipere-Turba vahelise lõigu ehitust, mille jaoks planeeriti 8 miljonit eurot.

Tegu on Eesti kiireima raudteelõiguga, mille maksimaalne lubatud tunnikiirus on 140 km/h. Uhiuuel üle kuue kilomeetri pikkusel Riisipere-Turba raudteelõigul hakkab rong sõitma kuni 11 korda päevas.

Riigikogu menetluses olev järgmise aasta riigieelarve eelnõu näeb ette 2 miljoni eraldamist Turba ja Rohuküla vahelise raudtee ning Ellamaa raudteeviadukti projekteerimiseks.

Veel uudiseid samal teemal

29.07.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas omavalitsusjuhtidega Kagu-Eesti arengu toetamist

Stenbocki maja, 29. juuli 2020 – Peaminister Jüri Ratas oli kahepäevasel ringkäigul Valga- ja Viljandimaal, et arutada omavalitsusjuhtidega piirkonna arenguvõimalusi ning külastada erinevaid olulisi asutusi ja ettevõtteid. 
 

15.07.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: uuendusmeelsus aitab Eestil säästvas arengus esirinnas olla

Stenbocki maja, 15. juuli 2020 – Peaminister Jüri Ratas andis ÜRO kõrgetasemelisel poliitilisel foorumil ülevaate säästva arengu tegevuskava elluviimisest Eestis. Ülevaate kohaselt on Eesti viimase nelja aastaga parandanud olukorda mitmes valdkonnas ning on ülemaailmse säästva arengu indeksi tabelis kokkuvõttes 10. kohal.