Sa oled siin

Peaminister arutas haldusreformi, 25.09.1997

25. september 1997 - 0:00

Peaminister arutas haldusreformi
25. september 1997

Peaminister Mart Siimann juhtis täna uuendatud koosseisuga valitsuse haldusreformi ministrite komisjoni istungit.
Komisjon kuulas ära minister Peep Aru informatsiooni haldusreformi kontseptsioonist ning arutas haldusreformi juhtimist.

Peep Aru kinnitusel valmib haldusreformi kontseptsioon 1. jaanuariks 1998.
Arutades haldusreformi kui protsessi juhtimise põhimõtteid, leidis komisjon, et eraldi riigiasutust reformi juhtimiseks luua pole tarvis. Reform toimub vastavalt vajadusele eri ministeeriumide haldusalades ning selle koordineeriv roll langeb Siimanni juhitavale ministrite komisjonile.

Riigisekretär Uno Veering rõhutas ametnikueetika problemaatika tähtsust haldusreformi kontekstis. Valitsuse komisjon leidis, et ametnikueetika küsimus tuleks terviklikult läbi töötada ning selles vallas tuleks ellu kutsuda ka avalik diskussioon.

"Õigusliku regulatsiooniga kõiki suhteid ühiskonnas reguleerida pole võimalik, suur osa on ka moraali ja eetika normidel," sõnas Veering. Komisjon arutas ka teadlaste ja ekspertide kaasamist ametnikueetika koodeksi väljatöötamisse.

Valitsuse haldusreformi ministrite komisjoni kuuluvad Mart Siimann, Mart Opmann, Paul Varul, Jaak Leimann, Peep Aru ning Uno Veering.

Komisjoni järgmine istung toimub novembri keskel.Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee