Sa oled siin

Peaminister arutas ettevõtjatega väljakutseid välisturgudel

22. november 2019 - 20:08

Stenbocki maja, 22. november 2019 – Peaministri juures toimus täna ekspordi teemal ümarlaud, kus arutati Eesti ettevõtete tegevust mõjutavaid piiranguid ja uusi võimalusi välisturul.

 

„Majanduspoliitika kujundamisel pean alati oluliseks saada väärt tagasisidet ettevõtjatelt, kelle igapäevane töö ja tegevus loob Eesti jõukuse kasvu ning toetab siinse elu arengut,“ ütles peaminister Jüri Ratas. Kohtumisel räägiti sellest, kuidas hinnasurve ja tööjõupuudus on muutnud Eesti eksportijate konkurentsivõimet ning mida saab teha Eesti riik, et oma ettevõtjaid rahvusvahelises turul paremini toetada. Eesti ärikeskkonna tugevustest toodi välja näiteks lihtne ja ettevõtlusele soodne maksusüsteem, ettevõtete nutikus, paindlikkus ja kiire reageerimisvõime.

 

„See on väga positiivne, et meie eksportijad pingutavad selle nimel, et olla võimalikult kliendikeskne, tõsta oma toodangu kvaliteeti ning parandada turundust ja oma kaubamärgi tuntust,“ sõnas peaminister Ratas. Ta rõhutas, et Eesti ettevõtted peavad liikuma kõrgema lisandväärtusega tootmise suunas. „Riigi ülesanne on neid sel teekonnal toetada, aidates kaasa nende koostööle teadus- ja haridusasutustega, edendades äridiplomaatiat ning pakkudes tõhusamat nõustamist ning juriidilist tuge sihtturgudel,“ lisas peaminister.

 

Ümarlaua osalejad leidsid, et oluliseks konkurentsieeliseks on Eesti asukoht. Ühenduste väljaehitamine, konkurentsivõime kasv, Euroopa siseturu ja innovatsiooni areng ning võimalikult sujuv üleminek kliimaneutraalsele majandusele on Eestile olulised prioriteedid ka järgmise Euroopa Liidu eelarve raames.

 

Üritusel osalesid elektri-, puidu-, metalli-, toidu- ja põlevkivitööstuse esindajad, samuti kaubandus- ja transpordisektori ettevõtjad.

Veel uudiseid samal teemal

15.07.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: uuendusmeelsus aitab Eestil säästvas arengus esirinnas olla

Stenbocki maja, 15. juuli 2020 – Peaminister Jüri Ratas andis ÜRO kõrgetasemelisel poliitilisel foorumil ülevaate säästva arengu tegevuskava elluviimisest Eestis. Ülevaate kohaselt on Eesti viimase nelja aastaga parandanud olukorda mitmes valdkonnas ning on ülemaailmse säästva arengu indeksi tabelis kokkuvõttes 10. kohal.

09.07.2020|Vabariigi Valitsus

Valitsus kiitis heaks Alexela laenu põhitingimused

Tallinn, Stenbocki maja, 9. juuli 2020 – Valitsus arutas täna kabinetis Alexela Varahalduse Aktsiaseltsi käibekapitalilaenu põhitingimusi ja kinnitas need istungiotsusega.

Laenu suurus on 37 miljonit eurot, tähtaeg kuni 5 aastat. Intress on 12 kuu EURIBOR pluss 2 protsenti aastas. Lepingutasu moodustab 0,2 protsenti laenulimiidi summast.