Sa oled siin

Neeme Järvi soovitab Eestit maailmas tutvustada muusika kaudu, 12.08.1997

12. august 1997 - 0:00

Neeme Järvi soovitab Eestit maailmas tutvustada muusika kaudu12. august 1997

Eesti Vabariigi peaminister Mart Siimann kohtus täna Toompeal maailmakuulsa Eesti dirigendi Neeme Järviga, kes esitas peaministrile mitu ideed Eesti süvamuusika propageerimiseks terves maailmas, Tallinna arendamiseks rahvusvaheliseks kultuuri ja muusikasündmuste toimumispaigaks ning Estonia teatrile juurdeehituse ehitamise kohta.

"Eesti võiks saada maailmas tuntuks läbi muusika," ütles Järvi.
Samas lisas ta, et iga maa peab oma muusikat suutma ise tutvustada. Järvi sõnul aitaks sellele kaasa süvamuusikat tutvustava plaadifirma loomine näiteks Eesti Raadio ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri koostööna. Tema hinnangul vajaks selline projekt riiklikku toetust.

Mart Siimann ja Neeme Järvi käsitlesid oma vestluse käigus ka uue ooperiteatri rajamist Tallinna. Järvi esitles peaministrile ideed ehitada Estonia praegusele teatrihoonele juurdeehitus koos uue ooperisaaliga. Järvi tuletas meelde, et 1913. aastal ehitatud praegune Estonia teatrihoone on algselt mõeldud draamaetenduste esitamiseks ning ooperietendusi hakati seal etendama tükk aega pärast hoone valmimist.

Mart Siimann, Neeme Järvi ning kohtumisel osalenud pianist Vardo Rumessen arutasid ka Eduard Tubina kultuuripärandiga seotud probleeme ning seda, kuidas oleks võimalik trükki anda Eduard Tubina loomingut, mille kirjastamisõigust omavad mitu Rootsis asuvat firmat. Siimanni sõnul on tegemist Eesti ja Rootsi valitsuste vahelise küsimusega ning ta lubas selles osas hakata otsima koostöövariante Rootsi valitsuse ja kultuuriministeeriumiga.

Neeme Järvi kutsus Siimanni 1998. aasta mais Tallinnas toimuvale Detroiti sümfooniaorkestri kontserdile. Neeme Järvit saatsid kohtumisel abikaasa ning tütar.


Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee