Sa oled siin

Mart Siimann sõidab Taani ja Fääri saartele, 25.11.1997

25. november 1997 - 0:00

Mart Siimann sõidab Taani ja Fääri saartele

 

25. november 1997
 

Homme/kolmapäeval sõidab peaminister Mart Siimann visiidile Taani Kuningriiki ja sealt edasi neljapäeval ja reedel Fääri saartele.

Kopenhaagenis on Mart Siimannil kolmapäeval kavas kohtumised Taani parlamendi Euroopa asjade komitee esimehe Ove Fichiga ja Taani peaministri Poul Nyrup Rasmusseniga. Peaministrite kohtumisel on kavas kõnelda Euroopa Liidu laienemisest, Läänemeremaade Nõukogu tegevusest ning Eesti ja Taani sõjalisest ja majanduslikust koostööst.

Neljapäeval ja reedel viibib Mart Siimann Fääri saarte peaministri Lagmand Edmund Joenseni kutsel ametlikul visiidil Fääri saartel, kus neljapäeval kell 14.45 on kavas alla kirjutada kahe riigi vahelisele vabakaubanduslepingule. Kell 15.30, lepingu allakirjutamise järel, toimub peaministrite pressikonverents.

Vabakaubanduslepingu sõlmimises lepiti kokku käesoleva aasta septembris Fääri Saarte peaministri Edmund Joenseni visiidi ajal Eestisse.

Tagasi Tallinna saabub peaminister Mart Siimann reede õhtul.

Eesti peaministrit saadavad Eesti Vabariigi suursaadik Taani Kuningriigis Jüri Kahn, peaministri välisnõunik Silja Hiietamm ja välisministeeriumi töötajad.