Sa oled siin

Mart Siimann kohtus USA kaitseministri asetäitjaga, 04.05.1998

4. mai 1998 - 0:00
 
Mart Siimann kohtus USA kaitseministri asetäitjaga
 
 

4. mai 1998
 

Peaminister Mart Siimann võttis täna Toompeal vastu USA Kaitseministeeriumi esindusliku delegatsiooni eesotsas USA kaitseministri asetäitjaga rahvusvahelise julgeoleku alal Frederick C. Smith'iga, kes on ühtlasi Ameerika-Eesti kaitsealase koostöögrupi juht, ja Kaitseministeeriumi Euroopa- ja NATO poliitika osakonna peadirektori kindralmajor Henry A. Kievenaar'iga.

Eesti ja Ameerika Ühendriikide vahel toimuvad igal aastal läbirääkimised kaitse- ja julgeolekupoliitikast. Tänavuse kohtumise üheks olulisemaks teemaks on Eesti kaitseväe areng ja koostegutsemisvõime saavutamine NATO-ga.

Kindralmajor Henry A Kievenaar andis peaministrile ülevaate kaitsealasest koostööst, järgmise aasta tegevuse planeerimisest ja koostöö kavandamisest vastavalt valitud prioriteetidele nii maaväe kui ka mere- ja õhujõudude arendamisel. Kindralmajor ütles tunnustavaid sõnu Eesti Kaitseministeeriumi aadressil, kellega koostööd tehakse.

Külalised õnnitlesid Eestit edu puhul Euroopa Liiduga läbirääkimiste alustamisel ning toonitasid vajadust leida Eestile sobiv tasakaal oma sotsiaal-majanduslike eesmärkide saavutamise ja kaitsevõime arendamise vahel. On üsna selge, et ilma väljastpoolt tuleva majandusliku ja poliitilise toetuseta on Eestil raske saavutada edu kaitseväe ülesehitamisel, sellise toetuse saamise eelduseks on aga riigi kaitsetahte selge demonstreerimine.

Mart Siimann tänas Ameerika Ühendriike Eestile osutatud toetuse eest. Ta avaldas heameelt Madridi otsuste üle, mis jätsid Eestile ukse NATO-sse avatuks ning kinnitas, et Eesti tegeleb tõsiselt oma kaitsevõime arendamisega NATO-ga liitumiseks vajalikule tasemele. Siimann avaldas veendumust, et hoolimata väikese riigi piiratud võimalustest leiab Eesti oma kaitseväe arendamiseks optimaalsed võimalused. Ta kinnitas, et välis- ja kaitsepoliitika küsimustes ei ole Eesti erakondadel põhimõttelisi erimeelsusi.

Kohtumisel osalesid ka kaitseminister Andrus Öövel ja Kaitseväe juhataja Johannes Kert.