Sa oled siin

Majandusarengu valitsuskomisjon arutas tööturu kitsaskohtade lahendusi

26. september 2017 - 13:13
Stenbocki maja, 26. september 2017 – Täna kogunenud majandusarengu valitsuskomisjon sai ülevaate Eesti majanduse olukorrast, kiitis heaks välisspetsialistide kaasamise tegevussuunad ja arutas ingliskeelse hariduse pakkumise küsimusi.
 
Peaminister Jüri Ratase sõnul on täna välisspetsialistide kaasamine kõrgkvalifikatsiooni nõudvatele töökohtadele ettevõtjate jaoks keeruline ja ressursimahukas. "See probleem vajab kiiret lahendamist, sest kvalifitseeritud spetsialistide nappus mõnedes majandussektorites on muutunud kriitiliseks arengutakistuseks. Probleem ei ole ainult nende rakendamine konkreetses ettevõttes, vaid riigi võimes pakkuda välisspetsialistile ja tema perekonnale terviklikke lahendusi Eestis töötamise soodustamiseks."

Täna kiideti valitsuskomisjonis heaks ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo esitatud Välisspetsialistide kaasamise tegevuskava (Work in Estonia) olulisemad tegevussuunad, mis keskenduvad eelkõige IT-spetsialistide Eestisse toomisele, kuid pakuvad lahendusi ka teistele sektoritele. Riigi eesmärk on aastaks 2020 anda Eestis tööd vähemalt 8000 välisspetsialistile, kellest ligikaudu 2000 tippspetsialisti leevendaks tööjõukriisi IKT sektoris.

Tippspetsialistide Eestisse asumise üheks tingimuseks on siin sellise keskkonna olemasolu, mis muudaks Eesti sobivaks elukohaks ka nende peredele. Eelkõige seondub kvaliteetse elukeskkonna pakkumise probleem inglisekeelse hariduse pakkumisega. Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul aitab ingliskeelsete õppekohtade puudust leevendada muu hulgas Euroopa Kooli arendamine. Ühtlasi kiitis valitsuskomisjon heaks Eesti riikliku õppekava paindliku rakendamise Eestisse tagasi pöördujatele.

Majandusarengu valitsuskomisjoni tööd juhib peaminister, Valitsuse majandusarengu komisjoni liikmed on ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, justiitsminister Urmas Reinsalu, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, rahandusminister Toomas Tõniste, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning välisminister Sven Mikser. Teised ministrid osalevad komisjoni istungil peaministri kutsel, kui teemakäsitlus eeldab vastutava ministri kohalolu. Komisjoni tööd toetab Riigikantselei strateegiabüroo.