Sa oled siin

Leedu suursaadik kohtus peaministriga, 24.09.1997

24. september 1997 - 0:00

Leedu suursaadik kohtus peaministriga24. september 1997

Täna tegi peaminister Siimannile lahkumisvisiidi Leedu suursaadik Eestis Halina Kobeckaite. Siimann tänas alates 1994. aasta juulist ametis olnud suursaadikut kahe riigi suhete arendamisel tehtud töö eest ning rõhutas, et lisaks Balti koostööle on Eestile oluline ka Eesti-Leedu kahepoolne koostöö, mis on viimasel ajal märgatavalt elavnenud.

Siimanni sõnul on tähtis Balti riikide üksteist toetav suhtumine ning koostöö prioriteetsetes välispoliitilistes küsimustes. Nii Siimann kui Kobeckaite hindasid kõrgelt aktiivselt toimuvaid kahe riigi poliitikute kõrgetasemelisi kohtumisi.

Siimann ja Kobeckaite vestlesid ka Euroopa Liidu laienemise probleemidest. Siimanni kinnitusel oleks väga hea, kui kõik kolm Balti riiki pääseksid esimesse EL läbirääkijate ringi, kuid ta toonitas, et kõigile Balti riikidele oleks hea, kui läbirääkijate hulka pääseb ka ainult üks riik.

Siimanni sõnul oleks see eelkõige märk tõsisest suhtumisest Balti riikidesse.

Kobeckaite ütles, et kuigi ainult ühe riigi soovitamine läbirääkimiste vooru Euroopa Komisjoni poolt on tekitanud pingeid ja küsimusi, toetab Leedu Euroopa Liidu laienemise osas Eestit tugevalt. Samas lisas suursaadik, et Leedu jätkab diplomaatilisi pingutusi Euroopa pealinnades, et ka Leedu saaks I vooru laienemiskandidaatide nimekirja.

Suursaadik ja peaminister käsitlesid ka Eesti - Vene ning Leedu - Vene suhteid. Kobeckaite informeeris peaministrit Leedu presidendi Algirdas Brazauskase võimalikust visiidist Moskvasse selle aasta oktoobri lõpus.Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee