Sa oled siin

Kutse valitsuse erakorralise istungi pressikonverentsile

25. september 2018 - 16:41

Stenbocki maja, 25. september 2018

Lugupeetud ajakirjanikud

Kolmapäeval, 26. septembril kell 10 toimub valitsuse erakorraline istung, kus teiste päevakorrapunktide seas on arutelul 2019. aasta riigieelarve seaduse eelnõu. Istungile järgneb pressikonverents, mis toimub kell 11 Stenbocki majas Riigivanemate saalis.

Pressikonverents keskendub järgmise aasta riigieelarvele ning sellest räägivad valitsuskoalitsiooni esindajad: peaminister Jüri Ratas, kultuuriminister Indrek Saar ning rahandusminister Toomas Tõniste.

Pressikonverentsile pole vaja registreeruda.

Pressikonverentsi saab vaadata veebiülekandena reaalajas ning jälgida nutilahenduse kaudu: https://www.youtube.com/watch?v=uLu9j9Ds_ps


Taustaks:
 

  • Järgmise aasta riigieelarve eelnõu tegemisel lähtub valitsus oma suurtest eesmärkidest: edendada kestlikku majanduskasvu, suurendada rahvaarvu, tugevdada julgeolekut ning suurendada ühiskonna heaolu ja sidusust.
     
  • Riigieelarve eelnõu kiidab heaks valitsus, edastab selle Riigikogule, kes võtab riigieelarve seaduse vastu.
     
  • Riigieelarve koostatakse igal kevadel vastu võetud riigieelarve strateegia raames. Eelarvestrateegia eesmärk on planeerida tegevusi ja raha pikemaajaliselt, pidades silmas valitsuse prioriteete, tulevikuprognoose ja üleilmseid trende. Eelarvestrateegia seob kokku valitsuse suuremad eesmärgid, ministeeriumide plaanid ja tegevused ning nende rahastamise järgmiseks neljaks aastaks.
     
  • Vabariigi Valitsuse pressiteade möödunud kolmapäeva kabinetiarutelult: https://www.valitsus.ee/et/uudised/ratas-2019-aasta-riigieelarve-panusta...