Sa oled siin

Kutse eriolukorra keskpäevasele kriisibriifile ministeeriumide ühishoones

24. märts 2020 - 22:41

Kolmapäeval kell 12.00 toimub ministeeriumide ühishoone pressikonverentsi ruumis (Suur-Ameerika 1) igapäevane asutusteülene briifing.

Plaani järgi on kohal Terviseameti esindaja, Politsei- ja Piirivalveameti esindaja ning siseministeeriumi esindaja. Teemad on ülevaade hetkeolukorrast ja testimisest, füüsiline distantseerimine ja täna õhtul valitsuses otsustatud reeglid. Osalejad ja teemad võivad tulenevalt oludest muutuda viimase hetkeni.

Nakkuse leviku ohu vähendamiseks ning teiste osalistega nõutava distantsi hoidmiseks palume toimetustel kasutada maksimaalselt „Valitsuse uudiste“ YouTube’i kanali videoülekannet ning võimalusel vähendada seeläbi briifile kohapeale saadetavate inimeste arvu. Sealt saab ka briifingu enda lehel üle kandmiseks vajaliku koodi. https://www.youtube.com/user/ValitsuseUudised/

Samal põhjusel palume toimetustel saata kohapeale maksimaalselt üks ajakirjanik ning võimalusel vaadata ülekannet distantsilt ning kasutada briifi jooksul küsimuste esitamiseks kommunikatsioonikeskuse pakutavaid digitaalseid kanaleid.

Üritust kannavad muude kanalite seas üle ETV ja Vikerraadio. Samuti kannab seda üle valitsuse uudiste YouTube’i kanal. Kuna meediakanalite otseülekanne pressikonverentsist algab kell 12, palume kohal olla hiljemalt kell 11.45.

Briifi salvestusfail on pärast üritust kättesaadav siit: https://www.dropbox.com/sh/4hg6ri0iz8lun7b/AACPHu2PGfWSoOYudjtoOlYha?dl=0


Lisainfo: eriolukorraga seotud riigi meediaürituste ja valitsuse kohtumiste esialgne ülevaade 25. märtsil 2020

Kell 8.15 – 10.00 Koroonaviiruse levikuga seotud sündmuste ning rahvatervise ja majanduse probleemide lahendamisega tegeleva valitsuskomisjoni kohtumine (Stenbocki majas). Lisainfo: press[at]riik[dot]ee.

Kell 12.00 Eriolukorra keskpäevane kriisibriif (ministeeriumide ühishoones). Lisainfo: covid19[at]riigikantselei[dot]ee.

Kell 15.30 Eesti Pank esitleb majanduslanguse erinevaid stsenaariume. Pressikonverents ja ajakirjanike küsimustele vastamine toimub videosilla kaudu. Lisainfo: Hanna.Jyrgenson[at]eestipank[dot]ee


Meediapäringute teenindamine

Eriolukorra ajal palun saatke kõik valitsuse kommunikatsioonibüroole esitatavad COVID-19 päringud aadressile covid19[at]riigikantselei[dot]ee või helistage eraldi infoliinile +372 56 98 24 62. Valdkondlikele päringutele vastavad jätkuvalt ministeeriumide ja ametite, sealhulgas Terviseameti kommunikatsiooniosakonnad.