Sa oled siin

Kutse eriolukorra keskpäevasele kriisibriifile ministeeriumide ühishoones

6. aprill 2020 - 22:07

Teisipäeval, 7. aprillil kell 12.00 toimub ministeeriumide ühishoone pressikonverentside ruumis keskpäevane asutusteülene briifing.

Plaani järgi on kohal Terviseameti esindaja, haridus- ja teadusministeeriumi esindaja ning kaitseministeeriumi kaitsevalmiduse osakonna juhataja Marti Magnus. Teemad on hetkeolukord ja testimine, kriisi ja eriolukorraga seotud muudatused hariduses ning kaitsevaldkonna roll kriisi ohjamises. Osalejad täpsustuvad hommikul ning võivad tulenevalt oludest muutuda viimase hetkeni.

Nakkuse leviku ohu vähendamiseks palume toimetustel kasutada maksimaalselt „Valitsuse uudiste“ YouTube’i kanali videoülekannet ning briifingu ajal küsimuste esitamiseks kommunikatsioonikeskuse pakutavaid digitaalseid kanaleid, mille kohta saab täpsemat infot covid19[at]riigikantselei[dot]ee.

Briifingu ülekande leiab aadressilt: https://www.youtube.com/user/ValitsuseUudised/live

Üritust kannavad muude kanalite seas üle ETV ja Vikerraadio. Samuti kannab seda üle valitsuse uudiste YouTube’i kanal. Kuna meediakanalite otseülekanne pressikonverentsist algab kell 12, palume kohal olla hiljemalt kell 11.45. Briif on plaanitud kestma orienteeruvalt pool tundi.

Briifi salvestusfail on pärast üritust kättesaadav siit: https://www.dropbox.com/sh/4hg6ri0iz8lun7b/AACPHu2PGfWSoOYudjtoOlYha?dl=0


Lisainfo: eriolukorraga seotud riigi meediaürituste ja valitsuse kohtumiste esialgne ülevaade 7. aprillil 2020

Kell 10.00 Koroonaviiruse levikuga seotud sündmuste ning rahvatervise ja majanduse probleemide lahendamisega tegeleva valitsuskomisjoni kohtumine (Stenbocki majas). Lisainfo: press[at]riik[dot]ee.

Kell 12.00 Eriolukorra keskpäevane kriisibriif (ministeeriumide ühishoones). Lisainfo: covid19[at]riigikantselei[dot]ee.

Kell 13.00 Veebiülekandega pressiseminar, kus esmase plaani järgi osalevad Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar ning Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer, kes tutvustavad koroonaviiruse leviku hetkeolukorda Eestis ja prognoose viiruse edasise leviku kohta. Täpsem info teisipäeva ennelõunal. Lisainfo: covid19[at]riigikantselei[dot]ee.

Kell 14.30 Siseministeeriumi pressibriifing. Lisainfo: press[at]siseministeerium[dot]ee.


Meediapäringute teenindamine

Eriolukorra ajal palun saatke valitsuse kommunikatsioonibüroole esitatavad COVID-19 päringud aadressile covid19[at]riigikantselei[dot]ee või helistage eraldi infoliinile +372 56 98 24 62. Valdkondlikele päringutele vastavad jätkuvalt ministeeriumide ja ametite, sealhulgas Terviseameti kommunikatsiooniosakonnad.