Sa oled siin

Kriisikomisjon arutas relvaröövi, 10.12.1997

10. detsember 1997 - 0:00

Kriisikomisjon arutas relvaröövi


10. detsember 1997


Oma tänases ettekandes peaminister Siimannile leiab Vabariigi Valitsuse kriisikomisjon, et Kaitseliidu Jõelähtme kompaniis 30. novembril sooritatud relvaröövi eesmärgiks  ei olnud  Eesti põhiseadusliku korra ohustamine. 
Kriisikomisjoni leiab, et olemasolevaid andmeid arvestades on  minimaalne ka oht, et relvarööv võiks endaga kaasa tuua kuritegelike rühmituste omavahelist arveteklaarimist või terroriakte.

Kriisikomisjon kuulas täna  ära nii ekspertide töörühma hinnangud kui ka politsei operatiivinfo ning leidis, et võib lõpetada relvaröövi arutamise oma erakorralistel istungitel.
 
Alates relvaröövi toimumisest on Vabariigi Valitsuse kriisikomisjon pidanud 4 erakorralist istungit, kus kriisikomisjoni liikmed on analüüsinud nii ekspertide kui ka vastava töögrupi poolt esitatud aruandeid. Kriisikomisjon on pärast iga istungit kandnud analüüside tulemustest ette peaministrile. 

Kuigi kriisikomisjon lõpetas relvaröövi erakorralise arutamise, jätkavad komisjoni liikmed pidevalt relvaröövi puudutava informatsiooni jälgimist.