Sa oled siin

Kordusteade: Jaapani peaminister Shinzo Abe Eestis

11. jaanuar 2018 - 6:00

Head ajakirjanikud!

Homme, 12. jaanuaril külastab Euroopa visiidile saabuv Jaapani peaminister Shinzo Abe Tallinna ja kohtub siin peaminister Jüri Ratase ja president Kersti Kaljulaidiga.

Kell 15:55 kohtub Jaapani peaminister president Kersti Kaljulaidiga. Kohtumise järel teeb president Kaljulaid ka meediale lühikese avalduse.
Fotograafidel ja operaatoritel on võimalik jäädvustada külaliste saabumist, kohtumiste algushetki ning pressiavaldust. Palume oma huvist märku anda hiljemalt täna, 11. jaanuariks kell 11:00 mailin.aasmae[at]vpk[dot]ee või telefonil 631 6229. Akrediteerimiseks on vaja nime, dokumendi numbrit ja väljaande nime. Akrediteerunud ajakirjanikel tuleks Vabariigi Presidendi Kantseleis (A. Weizenbergi 39) kohal olla hiljemalt kell 15:30 ja võtta kaasa isikut tõendav dokument.

Kell 16:45 kohtub Jaapani peaminister Stenbocki majas peaminister Jüri Ratasega.

Kohtumise teemadeks on Eesti ja Jaapani suhted. Lisaks arutavad peaministrid Euroopa Liidu ja Jaapani koostööd ning aktuaalseid välispoliitilisi küsimusi. Jaapani peaministrit saadab visiidil Eestisse kõrgetasemeline äridelegatsioon, kellega kohtub ka peaminister Ratas. Fotograafidel ja operaatoritel on võimalik jäädvustada külaliste saabumist, külalisteraamatusse kirjutamist ja kohtumise algushetki. Selleks palume fotograafidel ja operaatoritel kohal olla hiljemalt kell 16:10.

Samuti on võimalik jäädvustada peaministrite kohtumise algushetki äridelegatsiooniga kell 17:35.

Kell 18:15 teevad peaminister Jüri Ratas ja peaminister Shinzo Abe pressiavaldused eesti ja jaapani keeles. Ainult pressiavaldusi kajastada soovivatel ajakirjanikel palume kohal olla hiljemalt kell 17:50.
Pressiavaldustest tehakse ülekanne, mida on võimalik vaadata siit - http://meediaveeb.valitsus.ee/show.php

Palume enda soovist kajastada kohtumist Stenbocki majas teada anda hiljemalt täna, 11. jaanuariks kell 12:00 aadressile press[at]riik[dot]ee märkides ära oma nime, väljaande ja dokumendi numbri. Palun märkige, kas soovite kajastada külaliste saabumist ning kohtumiste algushetki ja/või pressiavaldusi.

Saabumise ning kohtumise algushetkede jäädvustamisest huvitatud ajakirjanikud jagatakse poolidesse, kus kohtade arv on piiratud.

Palun arvestada sisenemisel Stenbocki majja ka turvakontrollile kuluva ajaga. Turvakontrolli on võimalik tulla alates kell 15:00 ning algushetkede kajastamise jäädvustamisest huvitatud ajakirjanikele lõppeb see kell 16:20, ainult pressiavaldusi kajastama tulevatel ajakirjanikel palume kohal olla hiljemalt 17:50.