Sa oled siin

Korduskutse: Eestit külastab Taani peaminister Mette Frederiksen

10. september 2020 - 11:39

Stenbocki maja, 10. september 2020 - Homme, 11. septembril viibib Eestis Taani peaminister Mette Frederiksen, kes külastab koos peaminister Jüri Ratasega Tapal paiknevat NATO lahingugruppi (Enhanced Forward Presence, eFP) ja tervitab seal teenivaid Taani kaitseväelasi. Seejärel on Taani peaministril kavas kohtumised peaminister Jüri Ratase ning president Kersti Kaljulaidiga.


Peaministrid arutavad Eesti ja Taani suhteid, regionaalset julgeolekut, kaitsekoostööd NATOs ning olukorda Valgevenes. Euroopa Liidu teemadest tulevad kõne alla tulevikusuhted Ühendkuningriigiga, digitaliseerimisega seonduv, kliimaküsimused ning teised aktuaalsed teemad.


Eesti ja Taani peaminister annavad kohtumise järel ühise pressikonverentsi Stenbocki majas.


Palume sündmusi kajastada soovivatel ajakirjanikel ennast registreerida (sisestada avaldusse väljaanne, isikukood/dokumendi number) hiljemalt homme, 11. septembril kell 10 ning märkida millist sündmust soovite kajastada: https://www.valitsus.ee/et/uritus/taani-peaministri-mette-frederikseni-v...


Ajakirjanikel, fotograafidel ja operaatoritel on võimalik kajastada järgnevaid sündmusi (Täpsem info kellaaegade ja kava kohta registreerimisavalduses):


Kell 11:45 Peaminister Jüri Ratas tervitab Taani peaministrit Mette Frederikseni Tapal.
Foto- ja videovõimalus peaministrite kohtumise algushetkedest.


Kell 15:05 Kohtumine peaminister Jüri Ratasega Stenbocki majas.
Foto- ja videovõimalus saabumisest ja kohtumise algushetkedest.


Kell 16:15 Eesti ja Taani peaministri ühine pressikonverents Stenbocki majas.


Kell 16:50 Kohtumine president Kersti Kaljulaidiga Kadriorus.
Foto- ja videovõimalus kohtumise algushetkedest.

Veel uudiseid samal teemal

30.09.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas Balti kaitsekonverentsil: Eesti kaitsekulud jätkavad kasvu

Stenbocki maja, 30. september 2020 – Balti kaitsekonverentsi avanud peaminister Jüri Ratase sõnul ei tee Eesti mingil juhul riigikaitse tugevdamise pealt järelandmisi. Selleks suureneb järgmise aasta riigieelarves kaitsekulutuste osakaal, moodustades 2,29 protsenti SKT-st.

22.09.2020|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas: piiriülene koostöö Soome ja Rootsiga on väga tähtis

Stenbocki maja, Tallinn, 22. september 2020 – Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Urmas Reinsalu kohtusid täna Soome ja Rootsi peaministri Sanna Marini ja Stefan Löfveniga.


„Meil on väga hea meel, et piiriülene tööränne Eesti ja Soome vahel kestab edasi, sest sellel on oluline mõju paljude perede ja ka meie kahe riigi majanduslikule heaolule,” ütles peaminister Jüri Ratas pärast kohtumist Sanna Mariniga Helsingis.