Sa oled siin

Kliima- ja energiakomisjon arutas kasvuhoonegaaside vähendamist energiasektoris

11. detsember 2019 - 18:21

Stenbocki maja, 11. detsember 2019 – Valitsuse kliima- ja energiakomisjon sai täna ülevaate kasvuhoonegaaside vähendamise võimalustest energia tootmisel ja tarbimisel, et Eesti saaks täita kliimaeesmärke. Energeetikasektor annab Eesti kasvuhoonegaaside heitest suurima osa.

„Energia tootmine ja tarbimine on need valdkonnad, mis peavad uuenema kõige kiiremini, et Eesti saaks muutuda riigiks, mille majandus on keskkonnahoidlik ja uuenduslik,“ ütles Jüri Ratas. „Valitsus soovib kliimapoliitikas olla ambitsioonikas. Oleme juba otsustanud toetada tuuleparkide rajamist ning peame ka teiste sammudega edasi liikuma. Peame oluliseks, et Eestisse rajatakse uusi taastuvelektrijaamu.“

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas sõnas, et Eesti on võtnud juba praegu endale aastaks 2030 suure eesmärgi. „Soovime suurendada taastuvenergia osakaalu, parandada energiatõhusust ja piirata tarbimise kasvu. Sealjuures peame olema kindlad, et säilitame energiajulgeoleku ja varustuskindluse.“

Komisjon sai majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettekandest ülevaate edasistest vajadustest näiteks õhuseireradarite soetamisel, elektrivõrguga liitumise ning elektrienergia salvestuslahenduste rajamisel ning koostootmisjaamade ehitamisel. Kõiki meetmeid analüüsitakse edasi.

Järgmise aastal arutab komisjon edasi transpordivaldkonna, hoonete,  rohetehnoloogiate- ja innovatsiooni, põllumajanduse ja metsanduse valdkondade kliimameetmeid.

Lisaks tegi keskkonnaministeerium ettekande tuumajaama rajamise uurimise analüüsimise võimalustest Eestis. Küsimust arutatakse edasi järgmisel aastal valitsuskabinetis.

Kliima- ja energiakomisjoni juhib peaminister ning selle alalised liikmed on keskkonnaminister, majandus- ja taristuminister, rahandusminister, haridus- ja teadusminister, kaitseminister ja välisminister. Teised ministrid osalevad komisjoni istungil, kui teemakäsitlus seda eeldab. Oma ettepanekud esitab komisjon valitsuse istungile või kabinetinõupidamisele.

Veel uudiseid samal teemal

24.03.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas ettevõtlusorganisatsioonidega koroonaviiruse majandusmõjusid

Stenbocki maja, 24. märts 2020 - Peaminister Jüri Ratas pidas täna videokonverentsi ettevõtlusorganisatsioonide esindajatega, et rääkida koroonaviiruse majandusmõjust, kuulata ettevõtjate tagasisidet esimesele, kahe miljardi euro suurusele majanduspaketile ning arutada riigi täiendavaid võimalusi ettevõtjate toetamiseks.

16.03.2020|Vabariigi Valitsus

Riik töötab koroonaviirusest mõjutatud ettevõtetele välja toetusmeetmed

Stenbocki maja, 16. märts 2020 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna ettevõtlusorganisatsioonide esindajatega, et rääkida koroonaviiruse majandusmõjust ja valitsuse analüüsitavatest leevendavatest meetmetest.