Sa oled siin

Kliima- ja energiakomisjon arutas kasvuhoonegaaside vähendamist energiasektoris

11. detsember 2019 - 18:21

Stenbocki maja, 11. detsember 2019 – Valitsuse kliima- ja energiakomisjon sai täna ülevaate kasvuhoonegaaside vähendamise võimalustest energia tootmisel ja tarbimisel, et Eesti saaks täita kliimaeesmärke. Energeetikasektor annab Eesti kasvuhoonegaaside heitest suurima osa.

„Energia tootmine ja tarbimine on need valdkonnad, mis peavad uuenema kõige kiiremini, et Eesti saaks muutuda riigiks, mille majandus on keskkonnahoidlik ja uuenduslik,“ ütles Jüri Ratas. „Valitsus soovib kliimapoliitikas olla ambitsioonikas. Oleme juba otsustanud toetada tuuleparkide rajamist ning peame ka teiste sammudega edasi liikuma. Peame oluliseks, et Eestisse rajatakse uusi taastuvelektrijaamu.“

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas sõnas, et Eesti on võtnud juba praegu endale aastaks 2030 suure eesmärgi. „Soovime suurendada taastuvenergia osakaalu, parandada energiatõhusust ja piirata tarbimise kasvu. Sealjuures peame olema kindlad, et säilitame energiajulgeoleku ja varustuskindluse.“

Komisjon sai majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettekandest ülevaate edasistest vajadustest näiteks õhuseireradarite soetamisel, elektrivõrguga liitumise ning elektrienergia salvestuslahenduste rajamisel ning koostootmisjaamade ehitamisel. Kõiki meetmeid analüüsitakse edasi.

Järgmise aastal arutab komisjon edasi transpordivaldkonna, hoonete,  rohetehnoloogiate- ja innovatsiooni, põllumajanduse ja metsanduse valdkondade kliimameetmeid.

Lisaks tegi keskkonnaministeerium ettekande tuumajaama rajamise uurimise analüüsimise võimalustest Eestis. Küsimust arutatakse edasi järgmisel aastal valitsuskabinetis.

Kliima- ja energiakomisjoni juhib peaminister ning selle alalised liikmed on keskkonnaminister, majandus- ja taristuminister, rahandusminister, haridus- ja teadusminister, kaitseminister ja välisminister. Teised ministrid osalevad komisjoni istungil, kui teemakäsitlus seda eeldab. Oma ettepanekud esitab komisjon valitsuse istungile või kabinetinõupidamisele.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Vabariigi Valitsus

Valitsus kiitis heaks Alexela laenu põhitingimused

Tallinn, Stenbocki maja, 9. juuli 2020 – Valitsus arutas täna kabinetis Alexela Varahalduse Aktsiaseltsi käibekapitalilaenu põhitingimusi ja kinnitas need istungiotsusega.

Laenu suurus on 37 miljonit eurot, tähtaeg kuni 5 aastat. Intress on 12 kuu EURIBOR pluss 2 protsenti aastas. Lepingutasu moodustab 0,2 protsenti laenulimiidi summast.

03.06.2020|Vabariigi Valitsus

Valitsuse kliima- ja energiakomisjon arutas tuuleenergeetika arendamist

Stenbocki maja, 3. juuni 2020 – Valitsuse kliima- ja energiakomisjon arutas täna tuuleparkide rajamist Eestis ja Läänemeres.