Sa oled siin

Kihnu saarel avati uus päästehoone

4. juuni 2019 - 13:10

Lemsi küla, Kihnu vald, 4. juuni – Kihnu saarel avati täna pidulikult kauaoodatud uus päästehoone, milles leiavad kaasaegsed puhke-, õppe- ja olmeruumid Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet ning vabatahtlikud merepäästjad. Projekti koguinvesteeringuks oli 1,7 miljonit eurot.


Peaminister Jüri Ratas väljendas päästekomando avamisel lootust, et uus hoone annab hea tõuke kutseliste ja vabatahtlike päästjate ühisele tegutsemisele, aga ka koostööle politseiametnike ning teistega.


Ratase sõnul ei saa elu väikesaartel rajaneda ainult kohalike elanike entusiasmil, vaid riigil on kohustus tagada püsielanikele vajalikud teenused ja taristu. „Elu Eestis peab võrdselt hästi arenema kõikides Eestimaa paikades. Jah, riik ei saa olla kõik ja kõikjal, kuid kohalike kogukondade arengut peab riik kindlasti jõudumööda toetama. Olen rõõmus, et Kihnus oleme seda teha ka saanud,“ lausus Ratas.


Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu kutsus kihnlasi üles kutselise komando juures vabatahtlikeks päästjateks hakkama. „Turvalisus algab meist igaühest endast. Vabatahtlike päästjate võrgustiku loomisega suureneb saarel turvalisus ja kui on oskused ja teadmised, saab igaüks veelgi paremini iseenda ja oma lähedaste ohutuse eest hoolitseda,“ sõnas Tammearu. Päästeameti peadirektor kinnitas, et kutseline päästekomando jääb igal juhul Kihnu alles. „Päästeamet on inimesega koos ja tema kõrval, alati valmis aitama nõu ja abiga, ja uus päästehoone Kihnus on selle tõestus,“ lisas Tammearu.


Kihnu vallavanem Ingvar Saare ütles, et varem on vald toetanud Kihnu kutselist komandot ajutiste ruumide rekonstrueerimisega ning aidanud päästjatel vahendeid soetada. „Täna aga on siiralt hea meel, et koostöös Vabariigi Valitsusega saame lugeda ennast osaliseks taolise kingituse üleandmisel. Kihnu päästjad väärivad tasemel töötingimusi,“ ütles Saare.


Peaministri sõnul on väikesaartel käies alati nakatav näha inimeste valmisolekut oma kogukonda panustada. „Kihnu on hea näide, kuidas kohalikud päästjad on seda turvatunnet enam kui 18 aastat hoidnud. Täna avatav Kihnu uus päästehoone on kinnitus, et see jätkub nii ka tulevikus.“

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmE1MV92

Veel uudiseid samal teemal

28.11.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsus harjutas ulatuslikust sidekatkestusest põhjustatud kriisi lahendamist

Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutus, 28. november 2019 - Täna toimus valitsuse õppus, kuidas lahendada ulatuslikust sidekatkestusest tingitud kriisiolukorda. Peaminister Jüri Ratas sõnas, et õppus kinnitas valitsuse kui terviku ja ministrite võimet elanikkonda puudutavates kriisiolukordades otsuseid langetada.

02.11.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: võtame elutähtsate teenuste katkemise eritähelepanu alla

Stenbocki maja, 2. november 2019 – Peaminister Jüri Ratas külastas Võrumaad, et rääkida kohalike elanike ja omavalitsusjuhtidega möödunud nädalavahetusel tekkinud tormikahjudest piirkonnas.