Sa oled siin

Kampaania “Püsime terved!” kutsub jätkama koroonaviiruse levikut piiravat käitumist

12. mai 2020 - 10:49

Stenbocki maja, 12. mai 2020 – Valitsuse kommunikatsioonibüroo käivitas sotsiaalkampaania „Püsime terved!“, millega kutsutakse Eesti inimesi jätkama koroonaviirust tõrjuvat käitumist ka pärast eriolukorra piirangute leevenemist. Seejuures on abiks veebileht kkk.kriis.ee, kust leiab vastused enam kui 700-le viirusega seotud elulisele küsimusele.

Valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaveri sõnul on teavituskampaania üldsõnumiks tervena püsimine. „Kuigi viiruse levik on viimastel nädalatel vähenenud, pole see ühiskonnast kadunud. Me peame õppima sellega koos elama,” ütles Seaver. „Uusi puhanguid aitab ennetada see, kui ka järgnevatel kuuudel hoiab igaüks lähikontaktide arvu minimaalsena, peseb käsi ja püsib haigena kodus ning täiendava kaitse vajadusel katab avalikus kinnises ruumis nina ja suu,“ lisas ta. 

Kampaania loovlahendus on ehitatud näidetele, kui lihtne on viiruse levikut vältida. „Samuti kutsume üles tutvuma veebilehele kkk.kriis.ee koondatud üle 700 küsimus-vastus stiilis juhisega, mis täienevad vastavalt olukorra arenemisele ja annavad lihtsa ülevaate viiruse tõrjeks kehtestatud nõuetest ja soovitustest,“ lisas Urmas Seaver.

Vastutustundlikkust rõhutava kampaania vajadust ilmestavad iganädalasest avaliku arvamuse uuringust joonistuvad trendid. Kui kuu aega tagasi järgis kõiki viiruse tõkestamiseks vajalikke reegleid neli inimest viiest (81%), siis tänaseks on see langenud 65%-le. Samuti on vähenenud kodus püsivate inimeste hulk (58%-lt 48%-le). Sellele vaatamata hindavad Eesti inimesed enda käitumist üsna hoolsaks.  

Lae alla kampaania illustreeriv näidismaterjal https://pilv.riigikantselei.ee/index.php/s/BkCx5FxSKYfq76L

Kampaania kestab kasvavas joones kuni juuni alguseni.  

Vastutustundlikkuse sotsiaalkampaania töötasid välja agentuurid Kontuur Leo Burnett ja MediaCom. Valitsuse kommunikatsioonibüroo tänab kõiki COVID-19 teemalisele teavitustegevusele toeks olnud organisatsioone ja inimesi. 

Veel uudiseid samal teemal

03.12.2020|Vabariigi Valitsus

Akrediteerimiskutse: reedel külastab peaminister Narvat, Jõhvit ja Sillamäed

Stenbocki maja, 3. detsember 2020 – Peaminister Jüri Ratas sõidab reedel Ida-Virumaale, kus kohtub kohalike omavalitsuste, haiglate, terviseameti, hädaabiteenuste ning ettevõtluskogukonna esindajatega.

02.12.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister arutab reedel Ida-Virumaal maakonna toetamist võitluses koroonaviirusega

Stenbocki maja, 2. detsember 2020 – Peaminister Jüri Ratas sõidab reedel Ida-Virumaale, et tutvuda kohapeal olukorraga piirkonnas, kus nakatumistase on suhtarvudes Eesti kõrgeim, ja arutada, kuidas toetada kohalikku kogukonda koroonaviiruse vastases võitluses.