Sa oled siin

Jüri Ratas: sotsiaalkaitset, majandusarengut ja keskkonnakaitset ei tohi vastandada

13. aprill 2018 - 15:15

Vihula, 13. aprill, 2018 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna Sotsiaalministeeriumi ja Euroopa Sotsiaalfondi koostöös korraldatud kõrgema sotsiaalkaitse kursusel esinedes riigi tervikliku arengu olulisust.

 

„Oleme Eestis harjunud vastandama omavahel sotsiaalsfääri, majandust ja keskkonda. Need on meie avalikus debatis tihti vastukäivad mõisted või konkureerivad valdkonnad, kus ühte panustades võtame teistelt midagi ära. See ei ole kindlasti õige viis neid asju vaadata,“ toonitas peaminister. Tema sõnul seisneb praeguse valitsuse majanduspoliitika üks põhimõttelisemaid muudatusi just selles, et soodustades majanduskasvu peetakse silmas ka seda, et see peab jõudma kõigi inimesteni ning olema parimal võimalikul viisil ühiskonna teenistusse rakendatud.

 

Kõrgema sotsiaalkursuse eesmärk on saavutada riigis ühetaoline mõistmine sotsiaal-, töö- ja tervisepoliitikast ning näidata koostöös peituvaid võimalusi Eesti inimeste heaolu suurendamisel. Kursus on suunatud omavalitsuse, riigi- ja erasektori juhtidele ning ajakirjanikele.

 

Juba kolmandat aastat toimuva kõrgema sotsiaalkaitse kursuse seekordne teema on rahva tervis ja ühisvastutus selle valdkonna ees. Kolme päeva jooksul esinesid Vihulas ettekandega paljud tervise- ning sotsiaalkaitse valdkonna tipptegijad.


Fotod: https://www.dropbox.com/sh/1z7jj4o9n111ywk/AAC4a-ioLIoWWOkKEJleTMtsa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

27.09.2018|Vabariigi Valitsus

Valitsus sai ülevaate regionaalarengu strateegia elluviimisest

Stenbocki maja, 27. september 2018

Riigihalduse minister andis täna valitsuskabinetile ülevaate regionaalarengu strateegiast ning sellega seotud Ida-Virumaa ja Kagu-Eesti tegevuskava 2015-2020 elluviimisest.

18.09.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas tööandjate ja ametiühingutega soolise palgalõhe vähendamist

Stenbocki maja, 18. september 2018 – Peaminister Jüri Ratas arutas täna Stenbocki majas Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Tööandjate Keskliidu esindajatega mitmeid tööturu küsimusi, sealhulgas pikalt probleemiks olnud soolise palgalõhe vähendamist.