Sa oled siin

Jüri Ratas: sotsiaalkaitset, majandusarengut ja keskkonnakaitset ei tohi vastandada

13. aprill 2018 - 15:15

Vihula, 13. aprill, 2018 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna Sotsiaalministeeriumi ja Euroopa Sotsiaalfondi koostöös korraldatud kõrgema sotsiaalkaitse kursusel esinedes riigi tervikliku arengu olulisust.

 

„Oleme Eestis harjunud vastandama omavahel sotsiaalsfääri, majandust ja keskkonda. Need on meie avalikus debatis tihti vastukäivad mõisted või konkureerivad valdkonnad, kus ühte panustades võtame teistelt midagi ära. See ei ole kindlasti õige viis neid asju vaadata,“ toonitas peaminister. Tema sõnul seisneb praeguse valitsuse majanduspoliitika üks põhimõttelisemaid muudatusi just selles, et soodustades majanduskasvu peetakse silmas ka seda, et see peab jõudma kõigi inimesteni ning olema parimal võimalikul viisil ühiskonna teenistusse rakendatud.

 

Kõrgema sotsiaalkursuse eesmärk on saavutada riigis ühetaoline mõistmine sotsiaal-, töö- ja tervisepoliitikast ning näidata koostöös peituvaid võimalusi Eesti inimeste heaolu suurendamisel. Kursus on suunatud omavalitsuse, riigi- ja erasektori juhtidele ning ajakirjanikele.

 

Juba kolmandat aastat toimuva kõrgema sotsiaalkaitse kursuse seekordne teema on rahva tervis ja ühisvastutus selle valdkonna ees. Kolme päeva jooksul esinesid Vihulas ettekandega paljud tervise- ning sotsiaalkaitse valdkonna tipptegijad.


Fotod: https://www.dropbox.com/sh/1z7jj4o9n111ywk/AAC4a-ioLIoWWOkKEJleTMtsa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

05.03.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: valitsus toetab vanemaealiste toimetuleku parandamist

Stenbocki maja, 5. märts 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna riigikogu ees, et valitsus toetab nii juba tehtud kui veel plaanitavate muudatustega vanemaealiste inimeste toimetuleku parandamist, sealhulgas neile paremate võimaluste loomist tööturul.

17.11.2017|Vabariigi Valitsus

Ratas sotsiaaltippkohtumisel: digitõkete kaotamine toob töökohti ja avardab Euroopa kultuuriruumi

Rootsi, Göteborg, 17. november 2017 – Peaminister Jüri Ratas toonitas täna Göteborgis sotsiaaltippkohtumisel Euroopa Liidu riigipeadele ja valitsusjuhtidele, et üks oluline kasutamata võimalus Euroopas uute töökohtade loomiseks, inimeste heaolu tõstmiseks ja majanduse kasvatamiseks on digitaalse ühtse turu elluviimine.