Sa oled siin

Jüri Ratas: Narval on mitte ainult kultuuriline, vaid ka väga tugev majanduslik ja sotsiaalne arengupotentsiaal

20. aprill 2018 - 15:08

Narva, 20. aprill 2018 – Peaminister Jüri Ratas viibib täna ringreisil Narvas ja Kuremäel. Narva visiiti alustas valitsusjuht piiripunkti ning politsei- ja päästehoone külastusest. Peaminister sai ülevaate piiriületusest ja -valvamisest, sealhulgas koostööst Vene Föderatsiooni piirivalvega, piirkondlikkust Päästeameti ennetustegevusest ning Politsei- ja Piirivalveameti tööst korrakaitse alal.

 

Ratas tunnustas kõiki meie siseturvalisuse valdkonna töötajaid, kes teevad igapäevaselt rasket ning sageli ka ohtlikku tööd, et meie kõigi elu oleks turvaline ja hoitud. "Uues riigi eelarvestrateegias 2019-2022 on plaanitud päästjate 20 ja politseinike-piirivalvurite 10-protsendiline palgatõus. Selle eesmärk on loomulikult hoida ja väärtustada tänaseid töötajaid ning saata ka noortele signaal, et nad on siseturvalisuse valdkonda oodatud."


Samuti loodab peaminister, et nii riiklikud meetmed kui ka lähitulevikku kavandatud muudatused Narva haridusmaastikul, sealhulgas Sisekaitseakadeemia kolledži ja eesti keele maja rajamine ning riigigümnaasiumi loomine, hõlbustavad keeleoskuse probleemi lahendamist pikemas perspektiivis. Peaministri sõnul peab eesti keele oskuse tõstmisega senisest aktiivsemalt tegelema juba lasteaia tasemel. „Kvaliteetne ja kättesaadav eesti keele õpe peab algama juba lasteaias. See ei tähenda, et kõik lasteaiad muutuvad eestikeelseks. Küll aga peab riik toetama, ka rahaliselt, varajase keeleõppe programmide arendust ning töö selles suunas juba käib,“ ütles Ratas.
 

Keskpäeval külastas peaminister Ida-Virumaa kutsehariduskeskust ning esines seal külalistunniga. Samuti tutvub ta täna Narva lastekodu ja lasteaia „Päikene“ perega ning käib ka Vaba Lava ehitusplatsil. „Mul on väga hea meel, et Narva on hiljuti teinud veel ühe olulise sammu Euroopa kultuuripealinna 2024 tiitli taotlemise protsessis, leides endale partnereid, et üheskoos propageerida seda piirilinna kui positiivsest kultuurilisest potentsiaalist laetud rahvusvahelist kohtumispaika,“ lausus Jüri Ratas. „Ma usun, et Narval on mitte ainult kultuuriline, vaid ka väga tugev majanduslik ja sotsiaalne arengupotentsiaal. Ma loodan, et nii riigi eelarvestrateegia arutelude käigus kooskõlastatud Ida-Virumaa programm kui ka teised riigi, linnavõimu ja linnaelanike koostöös sündinud projektid, nagu näiteks Narva riigigümnaasiumi ehitamine 1. septembriks 2022, aitavad seda potentsiaali kiiremini avastada ja rakendada.“
 

Pärastlõunal kohtub peaminister linnavõimu esindajate, ajakirjanike ning linnaelanikega. Õhtul külastab Jüri Ratas Kuremäe kloostrit. 1. jaanuarist on jõustunud ravikindlustuse seaduse muudatus, mis vabastab nunnad ja mungad sotsiaalmaksu kohustusest ning tagab neile parema tervishoiu teenuse. Sellega sai lahendatud teiste seas ka Kuremäe kloostri pikaajaline murekoht.
 

Narva visiidi fotod: https://www.dropbox.com/sh/9vyp1i18byun1ev/AABOIzGwahUYvwVsGUaWiUKLa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

08.01.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuskomisjon: EV100 välisprogramm on kultuuriekspordi edendamise edulugu

Stenbocki maja, 8. jaanuar 2019 - Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et lõppenud EV100 välisprogramm oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projekt.

15.11.2018|Vabariigi Valitsus

Valitsus ei jõudnud ÜRO ränderaamistiku küsimuses konsensusele

Stenbocki maja, 15. november 2018 - Valitsus ei jõudnud täna kabinetinõupidamisel ÜRO globaalse ränderaamistiku toetamise küsimuses konsensusele. Seega ei antud ränderaamistikuga ühinemisele valitsuse toetust.