Sa oled siin

Jüri Ratas kohtus Soome peaministri Juha Sipiläga

7. märts 2019 - 16:24

Stenbocki maja, 7. märts 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna oma Soome ametikaaslase Juha Sipiläga. Kohtumisel räägiti Euroopa Liidu tulevikuteemadest ja Soome peagi algavast Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisest ning kahepoolsetest suhetest.

„Eesti ja Soome on head partnerid ja meie koostöö on tihe igas valdkonnas. Üheks heaks näiteks on Soome hiljutine kinnitus, et nad plaanivad liituda Rail Balticu ühisettevõttega. Rail Balticu ühisprojekt aitab kaasa nii piirkonna majanduskoostööle kui ka üldisemalt meie regiooni arengule,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Soome valitsus otsustas liitumise Rail Balticu ühisettevõttega selle aasta jaanuaris.

Peaministrid rääkisid võtmeteemadest juulis algava Soome eesistumise ajal, mil räägitakse läbi Euroopa uut eelarvet ja Euroopa Komisjoni ja teisi institutsioone asub juhtima uus meeskond ning Euroopa Liidu ees seisvatest väljakutsetest, näiteks Ühendkuningriigi lahkumisest.

„Oleme koos teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega ühel meelel, et Ühendkuningriigi lahkumiseks on parim variant praegune lahkumislepe, kuid loomulikult peame olema valmis ka teistsugusteks stsenaariumideks. Ootame Ühendkuningriigi samme ja otsuseid,“ ütles Ratas.

Lisaks puudutasid peaministrid ka kahepoolset koostööd, muuhulgas digiühenduste vallas.


Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/944wkvcswwnm6hm/AABnPy5AvPQ1ZLaFIiYRR00Ma?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

10.09.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas arutas Namiibia asepresidendiga digi- ja hariduskoostöö tihendamist

Stenbocki maja, 10. september 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus Eestil visiidil oleva Namiibia asepresidendi Nangolo Mbumba ning teda saatva valitsus- ja äridelegatsiooniga, et arutada koostööd infotehnoloogia, hariduse ning teistes valdkondades.

04.09.2019|Vabariigi Valitsus

VMK: äridiplomaatiat saab edendada vaid läbi ühiste eesmärkide ja koostöö

Stenbocki maja, 4. september 2019 - Valitsuse majandusarengu komisjon sai täna ülevaate äridiplomaatia strateegia tegevuskava elluviimisest ning samuti esitati ettepanekud Eesti välisesinduste ja majandusdiplomaatide võrgu laiendamiseks.