Sa oled siin

Jüri Ratas kohtub Vilniuses ametikaaslase Saulius Skvernelisega

6. juuni 2019 - 16:40

Stenbocki maja, 6. juuni - Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Vilniusesse, kus kohtub Leedu ametikaaslase Saulius Skvernelisega, et arutada Eesti-Leedu koostööd transpordi- ja energeetikavaldkonnas ning Euroopa Liiduga seotud teemasid.

„Eesti ja Leedu on lähedased sõbrad, kes astuvad ühte sammu NATOs ja Euroopa Liidus ning teevad tihedat piirkondlikku koostööd. Soovime mõlemad Euroopa Liidu edasist tugevnemist ning seda, et järgmisel eelarveperioodil oleks meie toetuste vähenemine sujuvam. Samuti on meil ühiselt käsil Rail Balticu rajamine ja elektrivõrkude sünkroniseerimine Lääne-Euroopaga, mis on mõlemad ülitähtsad ühendused, et kindlustada nii meie energiajulgeolekut kui ka majanduskasvu,“ ütles Ratas.

Peaministrid räägivad kohtumisel ka Balti riikide elektrituru olukorrast ning arutavad Euroopa Liidu strateegilist tegevuskava ja ELi kõrgete ametikohtade täitmist.

Peaminister naaseb Eestisse täna õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas rääkis SEB ja Swedbanki esindajatega majanduskeskkonnast

Stockholm, 17. jaanuar 2020 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Stockholmis SEB ja Swedbanki esindajatega, et rääkida edusammudest rahapesuvastases võitluses ning pankade rollist Eesti majanduses.

17.01.2020|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtus Rootsi peaministri Stefan Löfveniga

Stockholm, 17. jaanuar 2020 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Rootsi peaministri Stefan Löfveniga, et rääkida kahepoolsetest suhetest, majandusest, Euroopa Liidu teemadest ja välispoliitilisest olukorrast.