Sa oled siin

Jüri Ratas kohtub Vilniuses ametikaaslase Saulius Skvernelisega

6. juuni 2019 - 16:40

Stenbocki maja, 6. juuni - Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Vilniusesse, kus kohtub Leedu ametikaaslase Saulius Skvernelisega, et arutada Eesti-Leedu koostööd transpordi- ja energeetikavaldkonnas ning Euroopa Liiduga seotud teemasid.

„Eesti ja Leedu on lähedased sõbrad, kes astuvad ühte sammu NATOs ja Euroopa Liidus ning teevad tihedat piirkondlikku koostööd. Soovime mõlemad Euroopa Liidu edasist tugevnemist ning seda, et järgmisel eelarveperioodil oleks meie toetuste vähenemine sujuvam. Samuti on meil ühiselt käsil Rail Balticu rajamine ja elektrivõrkude sünkroniseerimine Lääne-Euroopaga, mis on mõlemad ülitähtsad ühendused, et kindlustada nii meie energiajulgeolekut kui ka majanduskasvu,“ ütles Ratas.

Peaministrid räägivad kohtumisel ka Balti riikide elektrituru olukorrast ning arutavad Euroopa Liidu strateegilist tegevuskava ja ELi kõrgete ametikohtade täitmist.

Peaminister naaseb Eestisse täna õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

10.09.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas arutas Namiibia asepresidendiga digi- ja hariduskoostöö tihendamist

Stenbocki maja, 10. september 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus Eestil visiidil oleva Namiibia asepresidendi Nangolo Mbumba ning teda saatva valitsus- ja äridelegatsiooniga, et arutada koostööd infotehnoloogia, hariduse ning teistes valdkondades.

04.09.2019|Vabariigi Valitsus

VMK: äridiplomaatiat saab edendada vaid läbi ühiste eesmärkide ja koostöö

Stenbocki maja, 4. september 2019 - Valitsuse majandusarengu komisjon sai täna ülevaate äridiplomaatia strateegia tegevuskava elluviimisest ning samuti esitati ettepanekud Eesti välisesinduste ja majandusdiplomaatide võrgu laiendamiseks.