Sa oled siin

Jüri Ratas kohtub Vilniuses ametikaaslase Saulius Skvernelisega

6. juuni 2019 - 16:40

Stenbocki maja, 6. juuni - Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Vilniusesse, kus kohtub Leedu ametikaaslase Saulius Skvernelisega, et arutada Eesti-Leedu koostööd transpordi- ja energeetikavaldkonnas ning Euroopa Liiduga seotud teemasid.

„Eesti ja Leedu on lähedased sõbrad, kes astuvad ühte sammu NATOs ja Euroopa Liidus ning teevad tihedat piirkondlikku koostööd. Soovime mõlemad Euroopa Liidu edasist tugevnemist ning seda, et järgmisel eelarveperioodil oleks meie toetuste vähenemine sujuvam. Samuti on meil ühiselt käsil Rail Balticu rajamine ja elektrivõrkude sünkroniseerimine Lääne-Euroopaga, mis on mõlemad ülitähtsad ühendused, et kindlustada nii meie energiajulgeolekut kui ka majanduskasvu,“ ütles Ratas.

Peaministrid räägivad kohtumisel ka Balti riikide elektrituru olukorrast ning arutavad Euroopa Liidu strateegilist tegevuskava ja ELi kõrgete ametikohtade täitmist.

Peaminister naaseb Eestisse täna õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: Eesti ja Horvaatia koostöös on palju võimalusi

Stenbocki maja, 18. juuni - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Horvaatia presidendi Kolinda Grabar-Kitarovićiga, et arutada koostööd Euroopa Liidus ja NATOs, kolme mere algatust ja kahepoolseid suhteid.
 

14.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: koostöö lähedase sõbra Soomega on muutuvas maailmas järjest olulisem

Stenbocki maja, 14. juuni 2019 - Peaminister Jüri Ratas arutas tänasel kohtumisel Soome peaministri Antti Rinnega riikidevahelist koostööd, olulisi projekte Läänemere piirkonnas ja juulis algavat Soome eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus.