Sa oled siin

Jüri Ratas kohtub täna Soome ja Rootsi peaministritega

22. september 2020 - 13:20

Stenbocki maja, Tallinn, 22. september 2020 – Täna pärastlõunal suundub peaminister Jüri Ratas Soome ja seejärel Rootsi, et lühivisiidi käigus arutada oma kolleegide Sanna Marini ja Stefan Löfveniga COVID-vastast võitlust, kahepoolset koostööd, neljapäeval algava Euroopa ülemkogu teemasid, olukorda Valgevenes ja teisi päevakajalisi küsimusi.


„Praeguses olukorras, kus COVID-pandeemia tõttu on rahvusvaheline suhtlus paljuski liikunud videokõnede formaati, leiavad aset ainult kõige tähtsamad visiidid. Lisaks neljapäeval ja reedel toimuvale Euroopa ülemkogule kuulub sinna kindlasti ka suhtlemine meie lähimate heade naabritega,“ ütles peaminister Jüri Ratas.
 

Kohtumistel räägitakse piiriülesest liikumisest, digikoostööst, mille olulisus on pandeemia oludes veelgi kasvanud, õhtusöögil Stefan Löfveniga on plaanis puudutada ka kliima teemasid. Ülemkogu eel arutatakse sanktsioonide kehtestamist vägivalla ja valimistulemuste võltsimise eest vastutavate Valgevene ametiisikute suhtes ja lähenemist olukorrale Ida-Vahemeres, dialoogi Hiinaga, samuti digitaalse siseturu arendamist.
 

Jüri Ratas naaseb Eestisse täna hilisõhtul.


 

Veel uudiseid samal teemal

19.10.2020|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtumisel Andrzej Dudaga: efektiivsed ühendused on võtmetähendusega meie piirkonna jaoks

Stenbocki maja, 19. oktoober 2020 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Poola Presidendi Andrzej Dudaga, kes viibib Tallinnas seoses kolme mere tippkohtumise ja ärifoorumiga. Kahe riigi liidrid arutasid võitlust COVID-19ga, kahepoolseid suhteid, piirkondlikke ühendusi, julgeolekualast koostööd ja Valgevenes toimuvat.

16.10.2020|Vabariigi Valitsus

Akrediteerimisinfo: peaminister Jüri Ratas kohtub Poola presidendi Andrzej Dudaga

Stenbocki maja, 16. oktoober 2020 – Esmaspäeval, 19. oktoobril, kell 17.20 kohtub peaminister Jüri Ratas Stenbocki majas Poola presidendi Andrzej Dudaga, kes tuleb Tallinna, et osaleda Kolme Mere tippkohtumises.