Sa oled siin

Jüri Ratas kohtub Hollandi peaministriga

20. november 2019 - 8:00
Haag, 20. november 2019 - Peaminister Jüri Ratas on täna visiidil Hollandis ning kohtub oma ametikaaslase Mark Ruttega, kellega räägib Euroopa Liidu uuest eelarvest ja kliimaeesmärkide täitmisest.
 
„Oleme ühel meelel, et kogu Euroopa Liit peab liikuma kliimaneutraalsuse suunas, nii Eestis kui Hollandis käib sel teemal elav arutelu,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Eesti jaoks on oluline, et üleminek kliimaneutraalsusele toimuks iga liikmesriigi eripärasid ja lähtepositsiooni arvestades, oleks õiglane ja ei kahjustaks ELi konkurentsivõimet. Sellesse saab panustada Euroopa Liidu tulevane eelarveraamistik.“
 
Veel räägib peaminister ametikaaslase Ruttega kaitsekoostööst ning ootustest detsembri alguses toimuvale NATO tippkohtumisele Londonis ja MH17 juurdlusest Hollandis.
 
Peaminister osaleb Hollandis ka ärilõunal Eestist huvitatud investoritega, kellega räägitakse ootustest Eesti majanduskeskkonnale ja võimalustest koostööd tihendada. Ümarlaual osaleb 17 ettevõtet farmaatsia, energeetika, turbatootmise, puidu ja tööstuse vallas. Neist enamikul on juba seos Eestiga kaubanduse või otseinvesteeringu kaudu.
 
Õhtul kohtub peaminister Eesti kogukonna esindajatega.

Veel uudiseid samal teemal

09.12.2019|Vabariigi Valitsus

Pressikutse: Eestit külastab Tšehhi peaminister Andrej Babiš

Stenbocki maja, 9. detsember 2019 – Homme, 10. detsembril saabub Eestisse visiidile Tšehhi peaminister Andrej Babiš, kes kohtub peaminister Jüri Ratasega ja külastab NATO õhuturbemissioonil osalevaid Tšehhi õhuväelasi.

08.12.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister avas uue raudteelõigu Riisipere ja Turba vahel

Turba, Saue vald,  8. detsember 2019 – Peaminister Jüri Ratas avas täna uue raudteelõigu Riisipere ja Turba vahel, mis on üks osa pikaajalisemast valitsuse sihist arendada rongiühendust Rohuküla suunal.