Sa oled siin

Jüri Ratas kohtub Hollandi peaministriga

20. november 2019 - 8:00
Haag, 20. november 2019 - Peaminister Jüri Ratas on täna visiidil Hollandis ning kohtub oma ametikaaslase Mark Ruttega, kellega räägib Euroopa Liidu uuest eelarvest ja kliimaeesmärkide täitmisest.
 
„Oleme ühel meelel, et kogu Euroopa Liit peab liikuma kliimaneutraalsuse suunas, nii Eestis kui Hollandis käib sel teemal elav arutelu,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Eesti jaoks on oluline, et üleminek kliimaneutraalsusele toimuks iga liikmesriigi eripärasid ja lähtepositsiooni arvestades, oleks õiglane ja ei kahjustaks ELi konkurentsivõimet. Sellesse saab panustada Euroopa Liidu tulevane eelarveraamistik.“
 
Veel räägib peaminister ametikaaslase Ruttega kaitsekoostööst ning ootustest detsembri alguses toimuvale NATO tippkohtumisele Londonis ja MH17 juurdlusest Hollandis.
 
Peaminister osaleb Hollandis ka ärilõunal Eestist huvitatud investoritega, kellega räägitakse ootustest Eesti majanduskeskkonnale ja võimalustest koostööd tihendada. Ümarlaual osaleb 17 ettevõtet farmaatsia, energeetika, turbatootmise, puidu ja tööstuse vallas. Neist enamikul on juba seos Eestiga kaubanduse või otseinvesteeringu kaudu.
 
Õhtul kohtub peaminister Eesti kogukonna esindajatega.

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas rääkis SEB ja Swedbanki esindajatega majanduskeskkonnast

Stockholm, 17. jaanuar 2020 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Stockholmis SEB ja Swedbanki esindajatega, et rääkida edusammudest rahapesuvastases võitluses ning pankade rollist Eesti majanduses.

17.01.2020|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtus Rootsi peaministri Stefan Löfveniga

Stockholm, 17. jaanuar 2020 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Rootsi peaministri Stefan Löfveniga, et rääkida kahepoolsetest suhetest, majandusest, Euroopa Liidu teemadest ja välispoliitilisest olukorrast.