Sa oled siin

Jüri Ratas Eesti Kongressi aastapäeva aktusel: vaba Eesti ideaal on inimestel üks

7. märts 2020 - 13:17

Estonia kontserdisaal, 7. märts 2020 – Peaminister Jüri Ratas esines täna kõnega Eesti Kongressi 30. aastapäevale pühendatud kontsertaktusel „Rahva vabadus“.

 

Peaministri sõnul on vaba demokraatliku oma riigi ideaal inimestel üks, vaatamata lahkarvamustele. „30 aastat tagasi, nagu ka hiljem, ei olnud Eestimaa inimestel alati üheselt selge, mida ja kuidas täpselt teha, et jõuda vaba Eesti ideaalini. Seepärast sündis ka erimeelsusi. Aga see ideaal oli siiski üks,“ ütles Ratas. „Nüüd, 30 aastat hiljem, näeme ja saame tunnustada nii kodanike komiteede liikumist kui Eesti Kongressi ning selle teoks saamisse panustanud Muinsuskaitse Seltsi, Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Parteid ja Eesti Kristlikku Liitu. Samuti võime olla väga tänulikud paljudele teistele rahvaalgatustele ja -liikumistele ning rohketele inimestele, kes pingutasid nii Kodu- kui Välis-Eestis, et meie valikud oleksid nende tegemise ajas õiged ning kõige kõrgem eesmärk täituks,“ lisas ta.

 

30 aastat tagasi, märtsis, tuli Eesti Kongress kokku siinsamas Estonia kontserdisaalis. Täna tuletas Ratas saalis viibinutele meelde, kuidas 1990. aasta 24. veebruaril toimusid Eestis omaalgatuslikud ning rahva enda initsiatiivile toetunud Eesti Kongressi valimised, kohati lausa lahtise taeva all. „Tuhanded inimesed nägid valimiste õnnestumiseks tohutut vaeva oma südametunnistuse nimel ning ühiskondlikus korras. Samamoodi oli seda tööd tehtud juba mõnda aega Eesti Vabariigi kodanike komiteede liikumise algatamisel ja edasiviimisel ning sadade tuhandete inimeste Eesti Vabariigi seaduslike kodanikena ja taotlejatena registreerimisel,“ lausus peaminister.

 

„Ma soovin, et meil kõigil jätkuks ka tänasesse päeva ja praegusesse aega ühiseid kõrgeid eesmärke, leplikkust koos tegutseda ning vankumatut soovi toimetada terve Eestimaa heaks,“ lõpetas oma esinemise Jüri Ratas.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmLQhWzn
 

Veel uudiseid samal teemal

12.05.2020|Vabariigi Valitsus

Kampaania “Püsime terved!” kutsub jätkama koroonaviiruse levikut piiravat käitumist

Stenbocki maja, 12. mai 2020 – Valitsuse kommunikatsioonibüroo käivitas sotsiaalkampaania „Püsime terved!“, millega kutsutakse Eesti inimesi jätkama koroonaviirust tõrjuvat käitumist ka pärast eriolukorra piirangute leevenemist.

23.03.2020|Vabariigi Valitsus

Vestlusrobot aitab leida vastuseid kriisiolukorda puudutavatele küsimustele

Tallinn, Stenbocki maja, 23. märts 2020 – Mitme valitsusasutuse veebilehel töötab tänasest automaatne vestlusrobot Suve, mis vastab levinumatele küsimustele seoses eriolukorra ja koroonaviirusega. Eesti- ja ingliskeelsetele küsimustele vastates kasutab vestlusrobot valitsusasutuste ametlikest allikatest pärinevat informatsiooni.