Sa oled siin

Ivangorodi veekraanid avatakse, 12.11.1998

12. november 1998 - 0:00
 
 
Ivangorodi veekraanid avatakse
 
 

12. novembril 1998
 

Eilne telefonikõne peaminister Mart Siimanni ja Vene Föderatsiooni asepeaminister Valentina Matvijenko vahel andis aluse avada Ivangorodi veekraanid. Eileõhtusel kabinetinõupidamisel arutas Vabariigi Valitsus Ivangorodi linna vee- ja heitveeteenuste võlga aktsiaseltsile Narva Vesi. Valitsus leidis, et aktsiaseltsil Narva Vesi on alust taasavada Ivangorodile vett andvad kraanid arvestades peaminister Mart Siimanni ning Vene Föderatsiooni asepeaminister Valentina Matvijenko eilse telefonivestluse tulemusi.

Narva linnapea Raivo Murd rääkis täna hommikul Venemaa valitsuse esindajaga Sankt Peterburgis ning Leningradi oblasti kuberneri asetäitjaga ning leidis samuti, et Ivangorodi viivad veekraanid on võimalik avada. "Sain Venemaa valitsuse esindajalt kinnituse, et iganädalased maksed hakkavad toimuma. Olime valmis kraanid avama täna hommikul kell 9 kuid Ivangorod polnud valmis veel vett vastu võtma," sõnas Murd. "Kraanid on lahti seni kuni maksed toimuvad," lisas linnapea.

Peaminister Siimann andis eile kabineti liikmetele ülevaate vestlusest asepeaminister Matvijenkoga. Matvijenko kinnitas Siimannile, et Vene valitsus on eraldanud Leningradi oblastile 500 000 rubla Ivangorodi probleemi lahendamiseks ning eraldab edaspidi igal nädalal 400.000 rubla kuni Eesti-Vene valitsustevahelise komisjoni kohtumiseni. Seejärel esitab Vene valitsus Eestile abinõude paketi veeprobleemi lahendamiseks.

Valitsus informeeris kujunenud olukorrast Narva linnavõime ning usub, et Vene poole kõrgetasemelised kinnitused avavad tee probleemide lahendamisele.