Sa oled siin

Fotouudis: peaminister Ratas tervitas Tšehhi õhuväelasi

11. detsember 2019 - 14:46

Ämari lennubaas, 11. detsember 2019 – Peaminister Jüri Ratas külastas Ämari lennubaasi, kus tutvus NATO Balti õhuturbe missiooni täitva Tšehhi lennusalgaga.

Peaministri sõnul on Eesti ja Tšehhi kaitsekoostöö pikaajaline ning tugev. „Tšehhi kaitseväelased on NATO lipu all kohal igas Balti riigis, Ämari õhuturbe kõrval ka NATO lahingugrupis Lätis ja Leedus. See on muljetavaldav panus nii regiooni kui terve NATO julgeolekusse ja näitab, et NATO toimib,“ lausus peaminister.

Peaminister avaldas Tšehhi suursaadik Gabriela Tománkovále ja tervele kontingendile kaastunnet eile Tšehhimaa suuruselt kolmandas linnas Ostravas toimunud haiglatulistamise pärast, milles hukkus kuus inimest. Peaminister tänas Tšehhi õhuväelasi teenistuse eest ning andis edasi Tšehhi peaminister Andrej Babiši tervitused. Babiš oli sunnitud traagilise sündmuse tõttu Eestisse 10.-11.12 plaanitud visiidi edasi lükkama.

Tšehhid on õhuturbemissioonil Ämaris esmakordselt, vastutus võeti septembris üle Suurbritannialt õhuturbe üksuselt.

Fotod Ämarist: https://flic.kr/s/aHsmJX2MsU

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas rääkis SEB ja Swedbanki esindajatega majanduskeskkonnast

Stockholm, 17. jaanuar 2020 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Stockholmis SEB ja Swedbanki esindajatega, et rääkida edusammudest rahapesuvastases võitluses ning pankade rollist Eesti majanduses.

17.01.2020|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtus Rootsi peaministri Stefan Löfveniga

Stockholm, 17. jaanuar 2020 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Rootsi peaministri Stefan Löfveniga, et rääkida kahepoolsetest suhetest, majandusest, Euroopa Liidu teemadest ja välispoliitilisest olukorrast.