Sa oled siin

Fotouudis: peaminister Ratas tervitas Tšehhi õhuväelasi

11. detsember 2019 - 14:46

Ämari lennubaas, 11. detsember 2019 – Peaminister Jüri Ratas külastas Ämari lennubaasi, kus tutvus NATO Balti õhuturbe missiooni täitva Tšehhi lennusalgaga.

Peaministri sõnul on Eesti ja Tšehhi kaitsekoostöö pikaajaline ning tugev. „Tšehhi kaitseväelased on NATO lipu all kohal igas Balti riigis, Ämari õhuturbe kõrval ka NATO lahingugrupis Lätis ja Leedus. See on muljetavaldav panus nii regiooni kui terve NATO julgeolekusse ja näitab, et NATO toimib,“ lausus peaminister.

Peaminister avaldas Tšehhi suursaadik Gabriela Tománkovále ja tervele kontingendile kaastunnet eile Tšehhimaa suuruselt kolmandas linnas Ostravas toimunud haiglatulistamise pärast, milles hukkus kuus inimest. Peaminister tänas Tšehhi õhuväelasi teenistuse eest ning andis edasi Tšehhi peaminister Andrej Babiši tervitused. Babiš oli sunnitud traagilise sündmuse tõttu Eestisse 10.-11.12 plaanitud visiidi edasi lükkama.

Tšehhid on õhuturbemissioonil Ämaris esmakordselt, vastutus võeti septembris üle Suurbritannialt õhuturbe üksuselt.

Fotod Ämarist: https://flic.kr/s/aHsmJX2MsU

Veel uudiseid samal teemal

06.03.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas Võrumaal ettevõtluse arendamist ja kriisidega toimetulekut

Võru linn, Võrumaa, 6. märts 2020 – Peaminister Jüri Ratas oli täna ringkäigul Võrumaal, et arutada kohalike elanike, õpilaste ja omavalitsusjuhtidega, kuidas läbi ettevõtluse arendamise ja piirkonna arengueelduste Võrumaa elu paremaks teha.

19.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas kohtub Helsingis Soome presidendi ja eestlaskonnaga

Stenbocki maja, 19. veebruar 2020 - Peaminister Jüri Ratas on täna visiidil Helsingis, kus kohtub Soome presidendi Sauli Niinistö ja rahandusministri Katri Kulmuniga. Samuti kohtub Ratas Eestile oluliste Soome ettevõtjatega ning peab Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul kõne Eesti kogukonna esindajatele.