Sa oled siin

Euroopa päeval on kõik oodatud Stenbocki maja hoovi

9. mai 2018 - 5:15

Stenbocki maja, Tallinn, 9. mai 2018 – Täna, Euroopa päeval on kell 15-18 kõik huvilised oodatud Stenbocki maja hoovi, kus asub sel aastal traditsioonilise passimängu Eesti esindus.


Euroopa sünnipäeva meelelahutuslikul ja harival kogupere passimängul läbitakse erinevaid teekondi Tallinna südalinnas ning saab külastada Euroopa Liidu riikide saatkondi. Passimängus osalejad koguvad Stenbocki maja hoovist templi. Kõik külalised saavad lahendada ristsõna ja võita auhindu ning pildistada end EV100 fotoseina taustal, et jäädvustada oma fotoalbumis see Eestile oluline aasta.


Kell 15-16 tervitab külalisi peaminister Jüri Ratas. „Euroopa päev on meie kõigi pidupäev. 14 aastat tagasi 1. mail astusime Euroopa Liitu, mis on toonud meile juurde palju häid sõpru avatud Euroopas, kindlustanud rahu ning kasvatanud jõukust. Oleme üheskoos saavutatu üle uhked ning rõõmustame ja tähistame vääriliselt kogu perega,“ ütles Ratas.


Euroopa päev on pühendatud rahule, demokraatiale ja Euroopa ühtsusele. 9. mail 1945 oli Euroopas esimene rahupäev pärast Teist maailmasõda. Rahupäeva viiendal aastapäeval tegi Prantsusmaa välisminister Robert Schuman ettepaneku ühendada Prantsusmaa, Saksamaa ja teiste Euroopa riikide söe- ja terasetootmine. Sellega sai alguse Euroopa lõimumine ja Euroopa Liit.


Eestis on Euroopa päev ka lipupäev. Eesti lipu heiskavad täna kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Euroopa Liidu lipu heiskavad koos Eesti lipuga Riigikogu, Vabariigi President, Vabariigi Valitsus, Riigikohus, Riigikontroll, õiguskantsler, ministeeriumid, Eesti Pank, Kaitseväe Peastaap ja omavalitsusorganid. Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul.


Rohkem infot Euroopa päeva kohta: http://www.euroopapaev.ee/

Veel uudiseid samal teemal

05.05.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas tänas president Rüütlit tema teenete eest

Tartu, 5. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna Tartus president Arnold Rüütli 90 aasta juubelile pühendatud konverentsil, et Rüütlil on suuri teeneid Eesti iseseisvuse taastamise otsustavatel hetkedel, riigi taas üles ehitamisel ning Eesti viimisel Euroopa Liitu.


18.04.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister külastab Narvat ja Kuremäed

Tallinn, Stenbocki maja, 18. aprill 2018 – Peaminister Jüri Ratas on reedel, 20. aprillil ringreisil Narvas ja Kuremäel. Narvas külastab valitsusjuht piiripunkti, politseijaoskonda ja päästekomandot, esineb loenguga Ida-Virumaa kutsehariduskeskuses, tutvub Narva lastekodu ja lasteaia „Päikene“ perega ning käib ka Vaba Lava ehitusplatsil. Samuti kohtub peaminister linnavõimu esindajate, ajakirjanike ning linnaelanikega. Õhtul külastab Jüri Ratas Kuremäe kloostrit.