Sa oled siin

Eestit külastab Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson

20. detsember 2019 - 22:06

Stenbocki maja, 20. detsember 2019 – Homme külastab Eestit Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson, kes kohtub Tapal NATO lahingugrupi Briti sõduritega.

„Mul on väga hea meel tervitada Ühendkuningriigi peaministrit Boris Johnsonit Eestis,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „See visiit näitab meie riikide erilist ja väga lähedast kahepoolset sõprussuhet, aga laiemalt ka seda, et Ühendkuningriik on meie oluline strateegiline partner, kes jätkab tugevat panustamist liitlassuhetesse ja Euroopa julgeolekusse.“

Peaminister lisas, et Eesti soovib tihedat partnerlust ja kaitsekoostöö kindlat jätkumist. „Hindame kõrgelt Ühendkuningriigi panust Läänemere regioonis kogu NATO julgeoleku tagamisel. Brittide sõjaline toetus algas Vabadussõja aegadel ning suvel olid nende üksused Eestis esindatud nii maal, õhus kui merel.“

Johnson kohtub visiidil Jüri Ratasega ning külastab Tapal teenivaid Briti võitlejaid. Eestis teenib Ühendkuningriigi üks suurimaid, ligi 800 kaitseväelasest koosnev kontingent.

Visiidiga seotud üritused algavad homme, 21. detsembril kell 13.00 Tapa sõjaväelinnakus.

Briti peaministri külastuse ajal on politsei suurematel transpordisõlmedel väljas täiendavate jõududega. Tallinnas ja Tapal võib esineda lühiajalisi liiklusseisakuid, kuid ühtegi tänavat täielikult ei sulgeta.

Rohkem infot visiidi  kohta:
Peaministriga seotud küsimused: liisi.poll[at]riigikantselei[dot]ee; +37257831881; mariann.sudakov[at]riigikantselei[dot]ee +372 521 6821
Ühendkuningriigi saatkonna meediakontaktid: Julia.Amor[at]fco.gov[dot]uk; +37251935423

Veel uudiseid samal teemal

19.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas kohtub Helsingis Soome presidendi ja eestlaskonnaga

Stenbocki maja, 19. veebruar 2020 - Peaminister Jüri Ratas on täna visiidil Helsingis, kus kohtub Soome presidendi Sauli Niinistö ja rahandusministri Katri Kulmuniga. Samuti kohtub Ratas Eestile oluliste Soome ettevõtjatega ning peab Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul kõne Eesti kogukonna esindajatele.

18.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas arutas Tšehhi ametikaaslasega kaitsekoostööd ja ELi küsimusi

Stenbocki maja, 18. veebruar 2020 – Jüri Ratas kohtus täna Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, et arutada Tšehhi ja Eesti koostööd kaitsepoliitikas ja ELi järgmise eelarvekava läbirääkimisi. Lisaks puudutasid peaministrid koostööd digi- ja küberkaitse valdkonnas.