Sa oled siin

Eesti panustab üleilmsesse COVID-19 vastasesse võitlusesse

4. mai 2020 - 20:57

Stenbocki maja, 4. mai 2020 - Peaminister Jüri Ratas rõhutas üleilmse virtuaalse COVID-19 doonorikonverentsi videopöördumises maailma riikide koostöö ja solidaarsuse olulisust, et üheskoos pandeemia võimalikult kiiresti seljatada.


„Üleilmse kogukonna osana peame selles tõeliselt globaalses kriisis tegutsema koos, kedagi kõrvale jätmata. Meil kõigil on ühine eesmärk jätta see pandeemia võimalikult kiiresti selja taha. Selleks on meil vaja uut diagnostikat, vaktsiine ja raviviise ning nendele võrdset ja taskukohast ligipääsu kõigile riikidele,“ sõnas peaminister Jüri Ratas.


Peaminister Ratas väljendas tänu ja toetust Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni algatusele näidata doonorikonverentsiga Euroopa poolt eeskuju COVID-19 põhjustatud üleilmse tervisekriisi lahendamisel.


Ratase sõnul keskendub Eesti maikuus ÜRO Julgeolekunõukogu eesistujana COVID-19 pandeemiaga seotud teemadele. „Anname endast parima, et hoida pandeemia Julgeolekunõukogu fookuses,“ lausus peaminister.


Eesti on andnud COVID-19 pandeemia vastases võitluses Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) kaudu 100 000 eurot kõige haavatavamate riikide abistamiseks ning kaalub täiendavat panustamist ülemaailmsesse algatusse.


Üleilmset virtuaalset doonorkonverentsi korraldab Euroopa Komisjon koostöös Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania, Ühendkuningriigi, Kanada, Jaapani, Norra ja Saudi Araabiaga. Selle käigus koguti täna 7,4 miljardit eurot diagnostikaks, raviks ning vaktsiinide väljatöötamiseks ning nende üleilmselt kättesaadavaks ja taskukohaseks tegemiseks.