Sa oled siin

Eesti liitus maailma vähideklaratsiooniga

14. september 2019 - 8:07

Stenbocki maja, 14. september 2019 – Peaminister Jüri Ratas, rahvusvahelise vähivastase võitluse liidu (UICC) juht Cary Adams ja Eesti Vähiliidu nõukogu esimees Vahur Valvere allkirjastasid eile, 13. septembril Tallinnas toimunud vähiliidu suurüritusel „Terve Eestiga vähi vastu“ maailma vähideklaratsiooni.

2013. aastal vastu võetud maailma vähideklaratsioon seab eesmärgiks vähendada vähist tingitud enneaegset suremust, parandada inimeste elukvaliteeti ja tõsta vähi elulemust.

„Eesti suurim väärtus on meie inimesed. Kogu riigi arengu alus on inimeste tervis ja heaolu. Mina unistan, et kõik Eesti inimesed oleksid terved. Kahjuks ei ela me aga ideaalmaailmas. Seepärast on oluline, et vähki haigestunud saaksid meie tervishoius kiiret ja kvaliteetset abi, aga samavõrra oluline on ka luua meie ümber keskkonda, mis toetaks tervise hoidmist,“ ütles Ratas.

Peaminister tänas deklaratsiooni allakirjutamisel kõiki inimesi, kes on võtnud oma südameasjaks vähi ennetamise ning juba haigestunute nõustamise ja toetamise. „Vähk ei ole kindlasti ainult haigestunu mure, vaid terve ühiskonna probleem,“ lisas ta.

„Vähideklaratsiooni allkirjastamine on hea jätk, mis kinnitab nii meile endile kui ka kogu maailmale, kui tõsiselt soovib Eesti panustada vähivastasesse võistlusesse,“ rõhutas peaminister.

Eesti riik on aasta-aastalt suurendanud vähiravi ja -ravimite rahastamist. 2018. aastal kulus vähiravimitele ligikaudu 48 miljonit eurot. Kokku investeeris haigekassa eelmisel aastal vähiravisse ca 156 miljonit eurot, rahastades seeläbi nii ennetust, vähkkasvatajate varajast avastamist kui ka ligikaudu 50 000 inimese vähiravi.

Eesti Vähiregistri andmetel registreeriti 2016. aastal Eestis 8788 esmast vähijuhtu ja 3834 vähist põhjustatud surma. Südame-veresoonkonna haiguste järel on kasvajad Eesti elanike teiseks peamiseks enneaegse suremuse põhjuseks.

Fotod allkirjastamiselt: https://flic.kr/s/aHsmGVXyfR

Veel uudiseid samal teemal

14.11.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsus arutas võimalusi vähiravi ja ennetuse tõhustamiseks

Põhja-Eesti Regionaalhaigla, 14. november 2019 – Valitsus pidas kabinetinõupidamise Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, kus tutvuti haigla igapäevatööga. Valitsuse liikmetele anti ülevaade vähki haigestumise, ravi ja ennetuse ning vaimse tervise olukorrast Eestis.

07.01.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas ja Sikkut arutasid TÜ liikumislaboriga laste kehalise aktiivsuse parandamist

Stenbocki maja, 7. jaanuar 2019 – Peaminister Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut arutasid täna Stenbocki majas Tartu Ülikooli liikumislabori esindajatega Eesti laste vähest liikumisaktiivsust, sealhulgas liikumist propageeriva programmi „Liikuma Kutsuv Kool“ tulevikku ja laiendamist.