Sa oled siin

Eesti ja Tšehhi peaminister soovivad tihendada IT-sektori koostööd

28. juuli 2018 - 12:07
Peaminister Jüri Ratas ja Tšehhi valitsusjuht Andrej Babiš

Salzburg, Austria, 28. juuli 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus eile Salzburgis Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, kellega arutas digikoostööd ning Ühendkuningriigi valitsusjuhi Theresa Mayga, kellega tuli jutuks Brexit ja meie ühine julgeolek.


Tšehhi peaminister Andrej Babiš väljendas huvi Eesti IKT-kogemuse ja e-valitsemise vastu ning kutsus peaminister Jüri Ratast koos äridelegatsiooniga novembris Prahasse temaatilisele visiidile. „Eesti on hea meelega valmis jagama kogemusi e-valitsemise ja edukate e-lahenduste vallas. Digitaalse ühiskonna ja e-riigi arendamine tasub ennast igal juhul ära, sest tehtud investeeringud teenivad ennast tõhusama riigivalitsemise, majanduskasvu ja inimeste igapäevaelu mugavuse näol kiiresti tagasi,“ sõnas Ratas.


Peaministrid Ratas ja Babiš leppisid kokku, et novembrisse planeeritava visiidi vältel toimub ka äriseminar fookusega digitaalsel ühiskonnal ja e-riigi arendamisel. „Soovime viia Eesti ja Tšehhi ettevõtjaid ning avaliku sektori esindajad kokku, et nad saaksid jagada oma kogemusi ning leida uusi koostöövõimalusi,“ lisas Ratas.


Eesti ja Tšehhi peaminister arutasid veel migratsiooniga seonduvat ning Euroopa Liidu eelarvekava aastateks 2021-2027.


Peaminister Jüri Ratas kohtus eile õhtul ka Briti valitsusjuhi Theresa Mayga, kellega olid kõne all Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu lahkumisläbirääkimiste seis ning julgeolekuteemad. Ratas rõhutas, et Eestil on Ühendkuningriigiga head ja lähedased koostöösuhted ka tulevikus ning seda nii majanduse, julgeoleku kui ka välispoliitika vallas.


Fotod: https://www.dropbox.com/sh/hx11shn6x6b5w5l/AACUc9XrEVAIjiv1ytUHNy_ja?dl=0 

Veel uudiseid samal teemal

18.10.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas Bill Gatesiga Aafrika arengu toetamist

Brüssel, Belgia, 18. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas arutas täna hommikul Microsofti asutaja ja filantroop Bill Gatesiga, kuidas teadus- ja arendustegevuse kaudu toetada Aafrikat. Lisaks andis Ratas Gatesile üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse.

07.10.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Eesti sõduritele Malis: kodust kaugel välisoperatsioonidel osaledes kaitsete te tegelikult igapäevaselt Eestit

Stenbocki maja, Tallinn, 7. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terras tunnustasid eile Põhja-Malis Gaos Prantsusmaa terroritõrje operatsiooni Barkhane juures teenivate Eesti kaitseväelaste professionaalset tööd.