Sa oled siin

Eesti ja Tšehhi peaminister soovivad tihendada IT-sektori koostööd

28. juuli 2018 - 12:07
Peaminister Jüri Ratas ja Tšehhi valitsusjuht Andrej Babiš

Salzburg, Austria, 28. juuli 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus eile Salzburgis Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, kellega arutas digikoostööd ning Ühendkuningriigi valitsusjuhi Theresa Mayga, kellega tuli jutuks Brexit ja meie ühine julgeolek.


Tšehhi peaminister Andrej Babiš väljendas huvi Eesti IKT-kogemuse ja e-valitsemise vastu ning kutsus peaminister Jüri Ratast koos äridelegatsiooniga novembris Prahasse temaatilisele visiidile. „Eesti on hea meelega valmis jagama kogemusi e-valitsemise ja edukate e-lahenduste vallas. Digitaalse ühiskonna ja e-riigi arendamine tasub ennast igal juhul ära, sest tehtud investeeringud teenivad ennast tõhusama riigivalitsemise, majanduskasvu ja inimeste igapäevaelu mugavuse näol kiiresti tagasi,“ sõnas Ratas.


Peaministrid Ratas ja Babiš leppisid kokku, et novembrisse planeeritava visiidi vältel toimub ka äriseminar fookusega digitaalsel ühiskonnal ja e-riigi arendamisel. „Soovime viia Eesti ja Tšehhi ettevõtjaid ning avaliku sektori esindajad kokku, et nad saaksid jagada oma kogemusi ning leida uusi koostöövõimalusi,“ lisas Ratas.


Eesti ja Tšehhi peaminister arutasid veel migratsiooniga seonduvat ning Euroopa Liidu eelarvekava aastateks 2021-2027.


Peaminister Jüri Ratas kohtus eile õhtul ka Briti valitsusjuhi Theresa Mayga, kellega olid kõne all Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu lahkumisläbirääkimiste seis ning julgeolekuteemad. Ratas rõhutas, et Eestil on Ühendkuningriigiga head ja lähedased koostöösuhted ka tulevikus ning seda nii majanduse, julgeoleku kui ka välispoliitika vallas.


Fotod: https://www.dropbox.com/sh/hx11shn6x6b5w5l/AACUc9XrEVAIjiv1ytUHNy_ja?dl=0 

Veel uudiseid samal teemal

11.08.2018|Vabariigi Valitsus

Fotod: Ratas ja Sipilä osalesid Eesti juubeliaastale pühendatud jalgrattasõidul Helsingis

Helsingi, Soome, 12. august 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja Soome valitsusjuht Juha Sipilä avasid täna Helsingis Eesti Vabariigi juubeliaastale pühendatud jalgrattasõidu.

11.08.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas ja tema ametikaaslane Juha Sipilä osalevad homme Helsingis Eesti-Soome jalgrattasõidul

Stenbocki maja, 11. august 2018 – Homme, 12. augustil osalevad peaminister Jüri Ratas ja Soome peaminister Juha Sipilä Helsingis toimuval Eesti-Soome jalgrattasõidul, et väärtustada Eesti ja Soome sõprussidemeid ning tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.