Sa oled siin

Eesti ja Tšehhi peaminister soovivad tihendada IT-sektori koostööd

28. juuli 2018 - 12:07
Peaminister Jüri Ratas ja Tšehhi valitsusjuht Andrej Babiš

Salzburg, Austria, 28. juuli 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus eile Salzburgis Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, kellega arutas digikoostööd ning Ühendkuningriigi valitsusjuhi Theresa Mayga, kellega tuli jutuks Brexit ja meie ühine julgeolek.


Tšehhi peaminister Andrej Babiš väljendas huvi Eesti IKT-kogemuse ja e-valitsemise vastu ning kutsus peaminister Jüri Ratast koos äridelegatsiooniga novembris Prahasse temaatilisele visiidile. „Eesti on hea meelega valmis jagama kogemusi e-valitsemise ja edukate e-lahenduste vallas. Digitaalse ühiskonna ja e-riigi arendamine tasub ennast igal juhul ära, sest tehtud investeeringud teenivad ennast tõhusama riigivalitsemise, majanduskasvu ja inimeste igapäevaelu mugavuse näol kiiresti tagasi,“ sõnas Ratas.


Peaministrid Ratas ja Babiš leppisid kokku, et novembrisse planeeritava visiidi vältel toimub ka äriseminar fookusega digitaalsel ühiskonnal ja e-riigi arendamisel. „Soovime viia Eesti ja Tšehhi ettevõtjaid ning avaliku sektori esindajad kokku, et nad saaksid jagada oma kogemusi ning leida uusi koostöövõimalusi,“ lisas Ratas.


Eesti ja Tšehhi peaminister arutasid veel migratsiooniga seonduvat ning Euroopa Liidu eelarvekava aastateks 2021-2027.


Peaminister Jüri Ratas kohtus eile õhtul ka Briti valitsusjuhi Theresa Mayga, kellega olid kõne all Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu lahkumisläbirääkimiste seis ning julgeolekuteemad. Ratas rõhutas, et Eestil on Ühendkuningriigiga head ja lähedased koostöösuhted ka tulevikus ning seda nii majanduse, julgeoleku kui ka välispoliitika vallas.


Fotod: https://www.dropbox.com/sh/hx11shn6x6b5w5l/AACUc9XrEVAIjiv1ytUHNy_ja?dl=0 

Veel uudiseid samal teemal

02.12.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas sõidab ÜRO kliimakonverentsile Poola

Stenbocki maja, 2. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab Poola, kus ta osaleb homme Katowice linnas ÜRO kliimamuutuste konverentsi (COP24) raames toimuval riigijuhtide kohtumisel.

23.11.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Prahas: tšehhid huvituvad meie e-teenustest, meie nende internetikaubandusest

Praha, Tšehhi Vabariik, 23. november 2018 – Eesti eksperdid ja IT-ettevõtted on valmis toetama Tšehhi e-riigi ülesehitamist, kinnitas peaminister Jüri Ratas täna Tšehhi ametikaaslasele Andrej Babišile. Ratas märkis, et Eesti omakorda on huvitatud Tšehhi kogemusest e-kaubanduse levikus.