Sa oled siin

Eesti ja Soome valitsus peavad Tallinnas ühise juubeliistungi

30. aprill 2018 - 13:23

Stenbocki maja, 30. aprill 2018 – Eesti ja Soome valitsus peavad 7. mail Tallinnas ühisistungi, millega tähistatakse mõlema riigi 100 aasta juubelit. Istungil arutatakse Eesti ja Soome transpordiühendusi, kahe riigi digitaalset ja kultuurialast koostööd ning ühiseid huve Euroopa Liidus.

"Kahte vennasrahvast ühendab tugev ajalooline ja kultuuriline sild, mis kutsub järjest tihedamale koostööle ning kannustab meid üheskoos edasi minema," ütles peaminister Jüri Ratas. "Eesti valitsus ei ole seni ühegi teise riigi valitsusega ühisistungit pidanud ning ühine juubeliistung Soome valitsusega rõhutab meie kahe rahva erilist sidet. Ühisistungil arutame teemasid, mis aitaksid kahel riigil ja rahval omavahelisi sildu veelgi tugevdada ja uusi sildu luua."

Transpordiühendustest arutavad valitsusliikmed Tallinna-Helsingi tunneli ning kahe riigi raudteeühenduste küsimusi. Digitaalse koostöö all arutatakse riikidevahelist andmevahetust ja e-teenuste arendamist. Samuti räägitakse ühisistungil koostööst kultuuri ja hariduse vallas, väikeste keelte rollist tänapäeva maailmas ning meie riikide koostööst Euroopa Liidus, eelkõige konkurentsi, keskkonna ja kaubanduse valdkondades.

Eesti riik tähistas oma 100. aastapäeva tänavu 24. veebruaril, Soome riik oma 100. iseseisvusaasta täitumist mullu 6. detsembril.

Eesti ja Soome valitsuse ühisistung algab esmaspäeval, 7. mail kell 14 Riigikogu konverentsikeskuses. Kell 17.15 annavad peaministrid Jüri Ratas ja Juha Sipilä ühise pressikonverentsi Kaubandus-Tööstuskojas. Samuti kohtuvad 7. mail kahe riigi ministeeriumite kantslerid.

Peaministrite pressikonverentsi saab vaadata otseülekandena aadressil https://valitsus.ee/et/pressikonverentsid.


AKREDITEERIMISINFO

Palume enda soovist kajastada Eesti ja Soome valitsuse ühise juubeliistungiga seotud sündmusi teada anda hiljemalt reedel, 4. mail kella 12-ks aadressile press[at]riik[dot]ee, märkides ära oma nime, väljaande, dokumendinumbri ning sündmused, mida soovite kajastada.

Kell 10.00 Eesti ja Soome kantslerite kohtumine Eesti Tööandjate Keskliidu majas (Kiriku 6).

Fotograafidel ja operaatoritel on võimalik jäädvustada kohtumise algushetki. Palume kohtumise algust jäädvustada soovivatel akrediteeritud ajakirjanikel kohal olla hiljemalt kell 9.40.

Kell 11.30 Eesti peaministri Jüri Ratase ja Soome peaministri Juha Sipilä kohtumine Stenbocki majas (Rahukohtu 3).

Fotograafidel ja operaatoritel on võimalik jäädvustada kohtumise algushetki. Palume kohtumise algust jäädvustada soovivatel akrediteeritud ajakirjanikel kohal olla hiljemalt kell 11.10.

Kell 14.00 Eesti ja Soome valitsuse ühisistung Riigikogu konverentsikeskuses (Lossi plats 1a).

Fotograafidel ja operaatoritel on võimalik jäädvustada ühisfoto tegemist Riigikogu Valges saalis (kell 13.50) ja istungi algushetki konverentsikeskuses. Palume ühisfoto tegemist ja istungi algust jäädvustada soovivatel akrediteeritud ajakirjanikel kohal olla hiljemalt kell 13.30.

Kell 17.15 Eesti peaministri Jüri Ratase ja Soome peaministri Juha Sipilä pressikonverents Kaubandus-Tööstuskojas (Toomkooli 17).

Pressikonverents toimub sünkroontõlkega eesti ja soome keeles. Palume pressikonverentsil osaleda soovivatel akrediteeritud ajakirjanikel kohal olla hiljemalt kell 16.55.