Sa oled siin

Eesti ja Rootsi peaministrid osalevad infotehnoloogia konverentsil Tallinnas, 11.12.1997

11. detsember 1997 - 0:00

Eesti ja Rootsi peaministrid

osalevad infotehnoloogia konverentsil Tallinnas

 
 
 

11. detsember 1997
 
 

Teisipäeval 16. detsembril toimub Tallinnas Sakala keskuses konverents infotehnoloogiast Balti mere regioonis, mille korraldab Rootsi valitsus. Konverentsist võtavad osa Rootsi peaminister Göran Persson, transpordi- ja sideminister Ines Uusmann, kaubandusminister Leif Pagrotsky, tööstusminister Anders Sundström ning tervishoiu- ja sotsiaalminister Margot Wallström.

Konverentsil esineb avakõnega Eesti peaminister Mart Siimann. Välisminister Toomas Hendrik Ilves teeb konverentsil ettekande Eesti rollist globaalses infoühiskonnas.

Ürituse käigus viiakse läbi videokonverents Tallinna ja Rootsi vahel, mille tehnilise teenindamise tagab Eesti Telefon koos Rootsi Teliaga.

Lõunalauas kohtuvad kahe riigi peaministrid Eesti Vabariigi presidendi Lennart Meriga. Pärast lõunasööki, orienteeruvalt kell 13.30 toimub Sakala keskuses peaministrite Göran Perssoni ja Mart Siimanni ühine pressikonverents.

Loomulikult on ajakirjanikud oodatud mitte ainult pressikonverentsile, vaid kuulama ka konverentsi ettekandeid, mis lisaks uute infotehnoloogiate üldküsimustele keskenduvad ka nende kasutamisele ja juurutamisele konkreetsetes valdkondades: meditsiinis, panganduses ja äris, hariduses ja avalikus halduses.