Sa oled siin

Balti riikide juhid tegid ühisavalduse seoses COVID-19 pandeemiaga

16. oktoober 2020 - 15:16

Brüssel, 16. oktoober 2020 – Eesti peaminister Jüri Ratas, Leedu president Gitanas Nausėda ja Läti peaminister Krišjānis Kariņš tegid Brüsselis Euroopa Ülemkogu kohtumisel ühisavalduse seoses halveneva COVID-19 olukorraga Euroopas:


Oleme tunnistajaks COVID-19 nakatumisjuhtude arvu kasvule kogu Euroopas, ka meie riikides. Kahjuks on viimase nädala jooksul kõigis meie riikides COVID-19 tõttu olnud surmajuhtumeid.


Rõhutame, et COVID-19 on ja jääb tõsiseks haiguseks, millel võivad olla surmaga lõppevad tagajärjed. Samuti rõhutame võimalikult tugeval moel, et ei ole ühtki vanuserühma või sotsiaalset gruppi, kes saaks pidada end selle eest kaitstuks.


Seetõttu kutsume kõiki üles säilitama valvsuse ja võtma ette ettevaatusabinõusid, näiteks hoidma sotsiaalset distantsi, kandma maski, kasutama desinfitseerimisvahendit, pesema käsi ning järgima teisi hügieenireegleid.

Veel uudiseid samal teemal

16.10.2020|Vabariigi Valitsus

ELi riikide juhid tihendavad koostööd võitluses koroonaviiruse levikuga

Brüssel, 16. oktoober 2020 – Euroopa riigipead ja valitusjuhid arutasid ülemkogul tervisekriisi ning leppisid kokku tihendada koostööd ja koordinatsiooni võitluses koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.