Sa oled siin

Balti peaministrid võtsid eesmärgiks avada piirid kolme riigi vahel 15. mail

6. mai 2020 - 14:06

Stenbocki maja, Tallinn, 6. mai 2020 – Balti peaministrid Jüri Ratas, Krišjānis Kariņš ja Saulius Skvernelis leppisid täna toimunud videokohtumisel kokku töötada selle nimel, et avada Eesti-Läti ja Läti-Leedu piiri 15. mail.

“Tähtis on, et omavahelise piirikontrolli kaotamine toimuks Balti riikide elanike jaoks turvaliselt ja sujuvalt. Selleks peame oma tegevusi hästi koordineerima,“ ütles peaminister Jüri Ratas.


Kava detailides peavad kokku leppima valdkonna eest vastutavad ministeeriumid.  Nüüdseks on kõiges kolmes Balti riigis koroonaviirusega seotud olukord oluliselt paranenud ja valitsused arutavad piirangute leevendamist. 


Videokohtumisel arutati ka Balti riikide elektrivõrkude sünkroniseerimist mandri-Euroopaga ja Rail Balticu projekti edenemist. „Rail Baltic on kolmele riigile jätkuvalt väga oluline projekt. Projekteerimis- ja ehitustööd käivad. Leppisime kokku, et tihedas koostöös Euroopa Komisjoniga liigume edasi ka kõige efektiivsema juhtimismudeli leidmisel,“ võttis Jüri Ratas arutelu tulemuse kokku. „Rail Balticu rajamine on väga oluline tegur Balti riikide majanduse taaskäivitamiseks,“ rõhutas Ratas.


Rail Balticu kavakohane rajamine toetab ehitusperioodi jooksul kolme Balti riigi peale kokku umbes 3000 töökohta, lisaks veel kaudsed töökohad, näiteks tööstuses ja teeninduses. Peaministri sõnul peavad Balti riigid ühiselt pingutama selle nimel, et tagada projektile piisav Euroopa Liidu rahastus järgmisel Euroopa Liidu eelarveperioodil (2021-2027).

 

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmN3jLAo

 

Veel uudiseid samal teemal

15.07.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: uuendusmeelsus aitab Eestil säästvas arengus esirinnas olla

Stenbocki maja, 15. juuli 2020 – Peaminister Jüri Ratas andis ÜRO kõrgetasemelisel poliitilisel foorumil ülevaate säästva arengu tegevuskava elluviimisest Eestis. Ülevaate kohaselt on Eesti viimase nelja aastaga parandanud olukorda mitmes valdkonnas ning on ülemaailmse säästva arengu indeksi tabelis kokkuvõttes 10. kohal.

18.06.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: idapartnerlus toetab julgeoleku, stabiilsuse ja heaolu kasvu Euroopa naabruses

Stenbocki maja, 18. juuni 2020 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas Euroopa Liidu ja idapartnerluse riikide juhtide videokohtumisel idapartnerluse tähtsust, mis toetab Euroopa naabruse julgeoleku, stabiilsuse ning heaolu kasvu.