Sa oled siin

Balti peaministrid arutasid komisjoni transpordivolinikuga Rail Balticu tulevikku

10. juuni 2020 - 12:32

Stenbocki maja, Tallinn, 10. juuni 2020 – Balti peaministrid Jüri Ratas, Krišjānis Kariņš ja Saulius Skvernelis arutasid tänasel videokohtumisel koostööd Rail Balticu ja energeetika valdkonnas. Kohtumisel osales ka transpordivolinik Adina Vălean, kes jagas Balti riikidega Euroopa Komisjoni visiooni Rail Balticu olulisusest ja tulevikust.

 

“Meil kõigil oli väga hea meel saada veelkord kinnitust, et Euroopa Komisjoni jaoks on Rail Baltic tervele Euroopale oluline projekt, mis on tihedalt seotud roheleppe eesmärkidega,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Balti riigid omalt poolt peavad jätkuvalt töötama Rail Balticu juhtimismudeli optimeerimise kallal ja tööde tähtaegadest kinni pidama, et tagada projektile võimalikult suur EL-i rahastus,“ lisas ta.


Balti peaministrid arutasid ka energeetika küsimusi ja tõdesid, et töö jätkub õiges suunas.


Samuti tutvustasid nad olukorda koroonaviiruse ohjeldamisega kolmes riigis, sealhulgas mõju, mis avaldas piiride osaline avamine. Poola võimalik otsus isikute vaba liikumise taastamisest Balti riikidega on tervitatav. Üksikasjades leppivad omavahel kokku tervise valdkonna eest vastutavad ministrid. Peaminister Ratas avaldas lootust, et peagi taastub täielik reisimisvabadus ka Soomega.

 

Fotod (Valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://flic.kr/s/aHsmNJXzkz

Veel uudiseid samal teemal

15.07.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: uuendusmeelsus aitab Eestil säästvas arengus esirinnas olla

Stenbocki maja, 15. juuli 2020 – Peaminister Jüri Ratas andis ÜRO kõrgetasemelisel poliitilisel foorumil ülevaate säästva arengu tegevuskava elluviimisest Eestis. Ülevaate kohaselt on Eesti viimase nelja aastaga parandanud olukorda mitmes valdkonnas ning on ülemaailmse säästva arengu indeksi tabelis kokkuvõttes 10. kohal.

18.06.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: idapartnerlus toetab julgeoleku, stabiilsuse ja heaolu kasvu Euroopa naabruses

Stenbocki maja, 18. juuni 2020 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas Euroopa Liidu ja idapartnerluse riikide juhtide videokohtumisel idapartnerluse tähtsust, mis toetab Euroopa naabruse julgeoleku, stabiilsuse ning heaolu kasvu.