Sa oled siin

Austria suursaadik tegi peaministrile lahkumisvisiidi, 07.10.1997

7. oktoober 1997 - 0:00

Austria suursaadik tegi peaministrile lahkumisvisiidi07. oktoober 1997


Peaminister Mart Siimann kohtus täna Austria suursaadiku Wendelin Ettmayeriga, kes on ametis olnud alates 1994. aasta detsembrist ning resideerub Helsingis.

Siimann ning Ettmayer tõdesid, et Eesti - Austria suhted on head ning perspektiivikad. Oktoobri lõpus avab Austria ka oma saatkonna Tallinnas, seni töötab Eestis Austria aukonsul Enn Vels.

Austria suursaadik avaldas heameelt, et Eestist on saamas Euroopa Liiduga liitumisläbirääkimisi pidav riik. Ta kinnitas, et Austria on alates EL liikmesriigiks saamisest 1995. aasta 1. jaanuaril pööranud suurt tähelepanu tihedale majanduslikule ja poliitilisele suhtlemisele nii EL riikidega kui ka EL naaberriikidega. Suursaadik tõstis esile haid Austria - Soome suhteid.

Siimann ja Ettmayer nõustusid, et Eesti ja Austria ärimeeste koostööhuvi süveneb. Ettmayeri sõnul on Austrial 4000 ühisettevõtet Ungariga ning 2500 ühisettevõtet Tshehhiga, Eestiga on tema hinnangul loodud umbes paarsada ühisettevõtet. Ta avaldas lootust, et kui Eesti peaks saama EL liikmeks, suureneb ka ühisettevõtmiste arv.

Siimann ütles, et Eesti majandusel on viimasel ajal läinud väga hästi. Rääkides ühinemisest EL-iga ütles Siimann, et Eesti annab endale aru, et võimalik ühinemine EL-iga tähendaks Eestile väga suurt tööd lähematel aastatel.

Siimann avaldas ka lootust, et Eesti ja Austria vaheline viisavabadus jõustub peagi.Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee