Sa oled siin

Akrediteerimisinfo: Peaminister Ratas ja Soome peaminister Sipilä osalevad Eesti-Soome jalgrattasõidul Helsingis

3. august 2018 - 12:48

Peaminister Jüri Ratas ja Soome peaminister Juha Sipilä osalevad pühapäeval, 12. augustil Helsingis toimuval Eesti-Soome jalgrattasõidul. Ürituse eesmärk on väärtustada Eesti ja Soome sõprussidemeid ning tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.


Jalgrattasõidul osalejatel on võimalik valida kahe distantsi vahel – 24,2 km pikkune Eesti Vabariigi aastapäevast inspireeritud rada ning 100 km distants, mis on pühendatud 100-aastasele Eestile. Ühine jalgrattasõit algab Kaivopuisto pargis Helsingi lõunaosas. Osalejaid ootab mõlema distantsi finišis piknik, kus esineb menukas Soome trummar Kari Paavola, kellega koos on laval Silver Laas ja Janno Trump Eestist ning Soome jazzitipud Mikko Pettinen ja Aki Haarala.


Ratas ja Sipilä annavad stardi kell 10.30 algavale 100-km pikkusele rattasõidule. Peaministrid ise sõidavad 24,2 km pikkust distantsi.


Eesti-Soome jalgrattasõitu korraldavad Soome Riigikantselei ja Riigikantselei EV 100. aastapäeva korraldustoimkond koostöös Suomen Pyöräily ja Cycle Club Helsinki-ga.Head ajakirjanikud!


Palume anda teada soovist kajastada Eesti ja Soome ühist jalgrattasõitu hiljemalt 9. augustil kella 12-ks kirjutades aadressile press[at]riik[dot]ee, märkides ära oma nime, väljaande, dokumendinumbri ning sündmused, mida soovite kajastada.


Kava:


10.30 Eesti ja Soome peaminister annavad stardipaugu 100 km pikkusele jalgrattasõidu distantsile. Sellele järgneb Eesti ja Soome peaministri kohtumine ajakirjanikega.
Ajakirjanikel palutakse saabuda restorani Kaivohuone (Iso Puistotie 1) peasissekäigu ette hiljemalt kella 10.15ks.


12.30 Start 24,2 km pikkusele distantsile, mis on pühendatud Eesti iseseisvuspäevale. Eesti ja Soome peaminister osalevad rattasõidul.
Sõidu algust kajastada soovivatel ajakirjanikel palutakse tulla restorani Kaivohuone (Iso Puistotie 1) peasissekäigu ette hiljemalt kella 12.15ks. Distantsi lõppu kajastada soovivatel ajakirjanikel palutakse koguneda samas kohas hiljemalt kella 13.30ks. Pärast jalgrattasõidu lõppu jätkub üritus kontsertiga.


Lisainfo:
Triin Oppi, valitsuse meedianõunik (502 5120, triin.oppi[at]riigikantselei[dot]ee)