Sa oled siin

Peaministri välisvisiidid

17.-21. juuli 2020 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu


Peaminister Jüri Ratas osales Brüsselis toimuval Euroopa Ülemkogu erakorralisel kohtumisel, kus leppis koos Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtidega kokku majanduse taaskäivitamise kavas COVID-19 kriisile reageerimiseks ning uues ELi pikaajalises eelarves aastateks 2021-2027.

Ülemkogu alguses kohtusid liikmesriikide juhid Euroopa parlamendi presidendi David Sassoliga. Selle järel arutasid ELi riikide liidrid järgmise pikaajalise eelarve ja majanduse taaskäivitamise kava ettepanekut.

ELi riikide juhid otsivad kokkulepet Euroopa majanduse elavdamiseks ja tulevases pikaajalises eelarves

Peaminister Ratas: Eestil läks Euroopa Liidu eelarvekõnelustel üle ootuste hästi

 

20.-21. veebruar 2020 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu


Peaminister Jüri Ratas osales Brüsselis toimuval Euroopa Ülemkogu erakorralisel kohtumisel, kus ta arutas koos Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtidega järgmist seitsmeaastast eelarvet.

Ülemkogu alguses kohtusid liikmesriikide juhid Euroopa parlamendi presidendi David Sassoliga. Selle järel arutasid ELi riikide liidrid tulevast eelarvekava ettepanekut.

Ratas sõidab erakorralisele ELi kohtumisele järgmist seitsmeaastast eelarvet läbi rääkima

Euroopa Liidu riigijuhid jätkavad kõnelusi järgmise pikaajalise eelarve üle

 

19. veebruar 2020 Helsingi, Soome

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas viibis visiidil Helsingis, kus ta kohtus Soome presidendi Sauli Niinistö ja rahandusministri Katri Kulmuniga.

Samuti kohtus Ratas Eestile oluliste Soome ettevõtjatega ning pidas Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul kõne Eesti kogukonna esindajatele.

Peaminister Ratas kohtub Helsingis Soome presidendi ja eestlaskonnaga

Ratas ja Niinistö rääkisid digikoostööst ja julgeolekust

Fotod: Jüri Ratas Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud vastuvõtul Eesti saatkonnas Helsingis

 

09.-14. veebruar 2020 Jaapan

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas viibis koos Eesti ettevõtjatega ametlikul töövisiidil Jaapanis, mille peaeesmärk oli tihendada kahepoolseid suhteid ja laiendada majanduskoostööd. Ratasega olid kaasas haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Riigikogu liige ja Eesti-Jaapani sõprusgrupi esimees Kaido Höövelson.

Visiidi esimesel päeval võttis peaminister Ratase vastu Jaapani kroonprints Akishino. Kohtumisel peaminister Shinzō Abega arutati majandussuhete tihendamist, keskkonna ja energia küsimusi ning koostööd digi- ja kübervallas.Kliimateemade ja sealsete koostöövõimaluste olulisusest lähtuvalt kohtus peaminister keskkonnaminister Shinjirō Koizumiga.

Peaminister Ratas sõidab äridelegatsiooniga Jaapanisse majanduskoostööd tihendama

Eesti ja Jaapan soovivad tihedamat koostööd IT ning roheenergia vallas

Ratas arutas Jaapani keskkonnaministriga taastuvenergia ja digilahenduste toel kliimamuutuste vastu võitlemist

Ratas: Eesti ettevõtjatel on Ichikawa linnale e-lahenduste vallas palju pakkuda

Ratas: Eestit ja Jaapanit liidab usk innovatsiooni

Peaminister Ratas kutsus Jaapanis üles tihendama riikide ärikontakte

Eesti ja Jaapani ettevõtted otsisid Kyoto äriseminaril koostöövõimalusi

 

04. veebruar 2020 Brüssel, Belgia

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas sõitis visiidile Brüsselisse, kus ta arutas Euroopa Liidu institutsioonide juhtidega ühenduse tulevast pikaajalist eelarvet ning teisi ELi päevakajalisi teemasid.

Ratas kohtus Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Micheli ja Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeniga. Samuti kohtus peaminister komisjoni asepresidentide Margrethe Vestageri ja Frans Timmermansi ning energeetikavoliniku Kadri Simsoni ja majandusvoliniku Paolo Gentiloniga.

Peaminister Ratas kohtub Charles Micheli ja Ursula von der Leyeniga

Ratas: soovime ELi pikaajalist eelarvet, mis toetab Eesti inimeste heaolu jätkuvat kasvu

Ratas rääkis Euroopa Komisjoni presidendiga roheleppest ja digipöördest

 

01. veebruar 2020 Beja, Portugal

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas osales Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika sõprade grupi ehk 17 liikmesriigi tippkohtumisel Portugalis Bejas, kus arutas ametikaaslastega ühenduse järgmist pikaajalist eelarvet aastateks 2021-2027.

Kohtumisel osalesid lisaks Eestile Bulgaaria, Hispaania, Horvaatia, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Läti, Malta, Poola, Portugal, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari. Samuti võtsid kohtumisest osa Euroopa Komisjoni eelarve ja halduse volinik Johannes Hahn ning ühtekuuluvuspoliitika ja reformide volinik Elisa Ferreira.

Ratas arutab Portugalis ühtekuuluvuspoliitikat toetavate liikmesriikidega ELi järgmist pikaajalist eelarvet

Ratas: ELi järgmine pikaajaline eelarve peab aitama liikmesriikidel kiiremini kliimaeesmärkideni jõuda

 

21.-23. jaanuar 2020 Davos, Šveits

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas viibis Šveitsis Davosis, kus ta osales Maailma Majandusfoorumi 50. aastakoosolekul. Ratas osales hariduse, e-riigi, küberturvalisuse, välispoliitika ja majandusarengu teemalistel aruteludel ning kohtus eri ettevõtete ja riigijuhtidega.

Lisaks kohtus peaminister Jüri Ratas Davosis Iraagi presidendi Barham Salih’ga ja arutas Lähis-Ida julgeolekuolukorda ning kahepoolseid suhteid.

Peaminister Jüri Ratas osaleb Maailma Majandusfoorumi aastakoosolekul Davosis

Peaminister Jüri Ratas arutles Davosis haridussüsteemi tuleviku üle

Ratas Davosis: digiriigi üles ehitanud Eesti järgmised suured väljakutsed on kliimapööre ja tehisintellekt

Ratas Iraagi presidendile: oleme valmis Iraaki aitama

 

12.-13. detsember 2019 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu


Peaminister Jüri Ratas osales Brüsselis toimuval Euroopa Ülemkogu kohtumisel, kus ta arutas koos Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtidega kliimamuutusi ning ELi järgmist pikaajalist eelarvet. Tegemist oli esimese tippkohtumisega, mida juhtis Euroopa Ülemkogu uus eesistuja Charles Michel.

Ülemkogu esimene päev algas ELi riigipeadel ja valitsusjuhtidel kohtumisega Euroopa Parlamendi presidendi David Sassoliga. Seejärel suundusid ELi riigipead ja valitsusjuhid kliimaküsimuste arutelu juurde. Liikmesriikide juhid rääkisid veel Euroopa Liidu tulevasest pikaajalisest eelarvest aastateks 2021-2027.Ülemkogu teine päev algas euroala tippkohtumisega, mis toimus laiendatud koosseisus. Seejärel arutasid 27 liikmesriigi juhid Ühendkuningriigi EList väljaastumisega seonduvat.

Ratas arutab ELi ametikaaslastega kliimaküsimusi ja järgmist pikaajalist eelarvet

Ratas: liikmesriigid mõistavad ELi kliimaneutraalsuse eesmärgi olulisust ja vajadust see koos saavutada

Ülemkogu arutas järgmisi samme suhetes Ühendkuningriigiga ning toimus euroala tippkohtumine

 

6. detsember 2019 Riia, Läti

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas käis visiidil Riias, kus võttis osa Balti riikide peaministrite kohtumisest, mille tähelepanu keskmes oli Rail Balticu ning regionaalse energiaturu tulevik.

Kui peaministrite Ratase, Kariņši ja Skvernelisiga ühines ka Poola peaminister Mateusz Morawiecki, arutati transatlantilisi suhteid äsja lõppenud NATO liidrite kohtumise valguses, arenguid seoses Ukrainaga ning Euroopa tulevikku pärast Brexitit. Peaministrite Nõukogu on Balti Ministrite Nõukogu kõrgeim organ, mis annab suunad kolme riigi valitsustevahelisele koostööle.

Ratas arutab Balti ametikaaslastega Rail Balticu tulevikku (lisatud link otseülekandele)

Ratas: Balti peaministrid on pühendunud Rail Balticu kiirele edenemisele

 

3.-4. detsember 2019 London, Suurbritannia

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas viibis Londonis, kus osales koos kaitseminister Jüri Luige ja välisminister Urmas Reinsaluga NATO riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel. NATO liidrid kogunesid Londonis, tähistamaks alliansi 70ndat aastapäeva.

Kokkusaamisel arutati lähiaastate arenguid ja väljakutseid NATO liitlaste koostöö, kollektiivkaitse ja heidutuse arendamisel. Ühtlasi rääkisid riigipead NATO vastusest globaalsetele arengutele ja uute tehnoloogiatega seotud riskidest.

Peaminister Jüri Ratas kinnitab NATO liidrite kohtumisel alliansi ühtsust ja elujõudu

Peaminister Jüri Ratase kommentaar NATO kaitseplaanide teemal

Peaminister Ratas Londonis: NATO ühtsus on globaalse julgeoleku nurgakivi

 

1.-2. detsember 2019 Madrid, Hispaania

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas viibis Madridis ÜRO kliimakonverentsil, kus esines Eesti kliimaeesmärke tutvustava sõnavõtuga ning osales kõrgetasemelistel kohtumistel.

Hispaania juhtimisel kogunesid Madridis ka Euroopa Liidu liikmesriikide juhid koos Euroopa Komisjoni uue presidendi Ursula von der Leyeniga. Eesti rõhutas arutelul Euroopa Liidu uue eelarvekava tähtsust kliimaeesmärkide saavutamiseks. Lisaks kohtus Ratas Madridis veel Hispaania peaministri Pedro Sancheze ja Montenegro valitsusjuhi Duško Markovićiga.

Peaminister Jüri Ratas osaleb Madridi kliimakonverentsil

Ratas: Eesti peab kliimapoliitikas olema ambitsioonikas

 

20. november 2019 Haag, Holland

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas viibis visiidil Hollandis ning kohtus oma ametikaaslase Mark Ruttega, kellega räägiti Euroopa Liidu uuest eelarvest ja kliimaeesmärkide täitmisest. Veel rääkis peaminister ametikaaslase Ruttega kaitsekoostööst ning ootustest detsembri alguses toimuvale NATO tippkohtumisele Londonis ja MH17 juurdlusest Hollandis.

Peaminister osales Hollandis ka ärilõunal Eestist huvitatud investoritega, ümarlaual osales 17 ettevõtet farmaatsia, energeetika, turbatootmise, puidu ja tööstuse vallas. Lisaks kohtus Ratas ka Eesti kogukonna esindajatega.

Jüri Ratas kohtub Hollandi peaministriga

Ratas Hollandis: jagame samu väärtusi nii ELis kui NATOs

 

8.-10. november 2019 USA

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas pidas avakõne Ühendatud Balti Ameerika Komitee aastakonverentsil ja rõhutas selles komitee ajaloolist tähtsust Baltimaade ühtsuse hoidmisel ja huvide eest seismisel Ameerika Ühendriikides.

Lisaks külastas Ratas ka Marylandi osariiki. Peaminister kohtus Marylandi rahvuskaardi ülema kindralmajor Timothy Goweniga, asetas pärja senaator John McCaini hauale ning külastas Annapolises mereväeakadeemiat.

Ratas: USA-s hoiti külma sõja ajal elus lootust vabadusest

Piltuudis: peaminister Jüri Ratas asetas pärja John McCaini hauale

 

5. november 2019 Praha, Tšehhi

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas osales Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika sõprade grupi ehk 17 liikmesriigi tippkohtumisel Prahas, kus arutati ühenduse järgmist pikaajalist eelarvet ja ühtekuuluvuspoliitika tulevikku.

Kohtumisel osalesid Eesti, Bulgaaria, Hispaania, Horvaatia, Itaalia, Kreeka, Küprose, Leedu, Läti, Malta, Poola, Portugali, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari juhid. Ühtekuuluvuspoliitika sõprade grupi ehk Euroopa Liidu 17 liikmesriigi juhid võtsid kohtumisel vastu ühisavalduse, kus nad rõhutasid ühtekuuluvuspoliitika eelarve mahu hoidmise ja selle kasutustingimuste paindlikkuse olulisust järgmises ELi pikaajalises eelarves.

Ratas arutab Prahas Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika tugevdamist

Peaminister Ratas: Eesti ei soovi ELi järgmise eelarve kärpimist

 

27.10-01. november 2019 USA

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas käis visiidil Ameerika Ühendriikides. Peaeesmärk oli tihendada kahepoolseid suhteid ja laiendada majanduskoostööd.

Peaminister kohtus visiidil USA kaubandusministri Wilbur Rossi ja Senati väliskomisjoni esimehe James Rischiga ning koos haridus- ja teadusministriga ÜRO peasekretär António Guterresega. Visiidil oli kaasas ka äridelegatsioon, kellega koos külastati kaubanduskodasid ja ettevõtteid.

Peaminister Jüri Ratas läheb visiidile Ameerika Ühendriikidesse

Ratas: ÜRO julgeolekunõukogu liikmeks olemine tähendab varasemast vastutusrikkama ajajärgu algust meie välispoliitikas

Peaminister Jüri Ratas: USA turg on Eesti ettevõtjatele ülioluline

Peaminister: ajalugu on näidanud Atlandi-ülese koostöö tähtsust

Ratas: Kolme mere algatus avab Eesti jaoks uusi võimalusi

Peaminister Jüri Ratas ja Ameerika Ühendriikide asepresident Mike Pence leppisid kokku ühises lähenemises 5G-võrkude turvalisusele

 

17.-18. oktoober 2019 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu


Peaminister Jüri Ratas viibis Brüsselis Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide ehk Euroopa Ülemkogu kohtumisel, kus arutati Ühendkuningriigi EList lahkumist, tulevast töökava ja pikaajalist eelarvet aastateks 2021–2027 ning välisteemasid.

Enne ülemkogu algust toimus Eesti, Leedu, Läti, Rootsi, Soome ja Taani (NB6) nõupidamine. Seekord juhtis kohtumist Eesti peaminister Jüri Ratas, kes kutsus kohtumisele ka Iirimaa peaministri Leo Varadkari.

Ratas arutab ELi ametikaaslastega Brexitit, välisteemasid ja tulevast pikaajalist eelarvet

Ülemkogu kiitis heaks Ühendkuningriigi väljaastumislepingu ja tulevikusuhete deklaratsiooni

Ratas: meie eesmärk peab olema eurooplaste heaolu, ettevõtjate võimalused ja puhas keskkond


 

7.-9. oktoober 2019 Kabul, Afganistan

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas ja kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem viibisid kahepäevasel visiidil Kabulis, kus arutasid Afganistani juhtidega riigi arengut ning tutvusid sõjalisel missioonil viibivate Eesti kaitseväelaste tööga.

Peaminister Ratas ja kaitseväe juhataja Herem kohtusid Afganistani presidendi Ashraf Ghanīga ning NATO juhitava väljaõppe- ja nõustamismissiooni (RSM - Resolute Support Mission) ülema Ameerika Ühendriikide kindrali Austin S. Milleri ja NATO kõrgeima tsiviilesindaja Sir Nicholas Kayga. Samuti tutvusid Ratas ja Herem Afganistanis sõjalisel operatsioonil osalevate Eesti kaitseväelaste töö ja tegevustega ning kohtuti nii Kabuli julgeolekujõudude (KSF - Kabul Security Force) kui ka ÜRO Afganistani abimissiooni (UNAMA - United Nations Assistance Mission in Afghanistan) juhtkonnaga.

Peaminister ja kaitseväe juhataja alustasid visiiti Afganistanis

Ratas: aitame Afganistanil stabiilsust ja julgeolekut tagada ning inimeste elujärge parandada

Ratas tänas Afganistanis teenivaid kaitseväelasi Eesti ja liitlaste julgeoleku tagamise eest

 

22.-24. september 2019 New York, USA

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas arutas Ameerika Ühendriikides New Yorkis toimuval Maailma Majandusfoorumi kestliku arengu kõrgetasemelisel konverentsil üleilmseid väljakutseid ning Euroopa kliimapoliitikat.

Lisaks kohtus peaminister Jüri Ratas Põhja-Makedoonia peaministri Zoran Zaevi ning Bosnia ja Hertsegoviina presidentuuri esimehe Željko Komšićiga.

Ratas arutab Maailma Majandusfoorumi kõrgetasemelisel konverentsil kliimaküsimusi

Ratas ja Reinsalu meenutasid New Yorgis 75 aasta möödumist suurpõgenemisest ning 30 aasta täitumist Balti ketist

Ratas: Eesti toetab Põhja-Makedoonia ning Bosnia ja Hertsegoviina Euroopa-suunalist teekonda

Peaminister Ratas: riigid ja ettevõtjad peavad tihendama koostööd kliimamuutuste pidurdamisel

 

23. august 2019 Riia, Läti

Välisvisiit


Peaminister Jüri Ratas osales Riias koos Läti ja Leedu ametikaaslastega Balti peaministrite kohtumisel ja Balti keti 30. aastapäeva pidulikel mälestusüritustel. Peaministrid arutasid kohtumisel kaitsekoostöö ja Euroopa Liidu küsimusi ning Rail Balticu tulevikku.

Eesti peaminister Jüri Ratas ja Leedu peaminister Saulius Skvernelis kohtusid Riias peaminister Krišjānis Kariņšiga. Lisaks kohtusid peaministrid Seimi spiikri Ināra Mūrniecega ning asetasid pärjad Riia vabadussambale ning külastasid sealset Balti keti teemalist näitust. Seejärel toimus mitteametliku Balti Ministrite Nõukogu peaministrite kohtumine.

Peaminister Ratas tähistab Riias koos Läti ja Leedu ametikaaslasega Balti keti 30. aastapäeva

Ratas Riias: ajalugu on tõestanud, et Baltimaad on koos tugevamad

 

6. august 2019 London, Suurbritannia

Välisvisiit

Peaminister Jüri Ratas rõhutas kohtumisel Ühendkuningriigi uue peaministri Boris Johnsoniga, et Ühendkuningriik on ja jääb Eestile, Euroopa Liidule ning NATO-le võtmetähtsusega partneriks Euroopa julgeoleku tagamisel. Ratas ja Johnson kõnelesid ka Ühendkuningriigi EList lahkumisega seonduvast. Peaminister Jüri Ratas kinnitas soovi Eesti ja Ühendkuningriigi tihedat partnerlust ja koostööd tulevikus süvendada. Kaitsekoostööst kõneldes kinnitas Ratas, et Eesti hindab kõrgelt Ühendkuningriigi panust Läänemere regioonis kogu NATO julgeoleku tagamisele. Peaminister märkis, et Euroopa Liidu jaoks on oluline, et Ühendkuningriigi lahkumine liidust toimuks korrapäraselt kokkulepitud lepingu alusel. Lisaks arutati veel Eesti ja Ühendkuningriigi koostööd digi- ja küberkaitse vallas ning avaldati heameelt, et see on tihenenud.

 

Peaminister Jüri Ratas osaleb Dubrovnikus Hiina ja Kesk- ning Ida-Euroopa riikide kohtumisel

Peaminister Ratas ja Johnson arutasid kaitsekoostööd ning digiteemasid

 

30.06-02.07 2019 Brüssel, Belgia

Erakorraline Euroopa Ülemkogu


Erakorralisel ülemkogu kohtumisel otsustasid Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid nimetada Euroopa Komisjoni presidendi kandidaadiks Saksamaa kaitseministri Ursula von der Leyeni ning valisid ülemkogu eesistujaks Belgia peaministri Charles Micheli. ELi riikide juhid nimetasid liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgeks esindajaks Hispaania välisministri Josep Borrell Fontellesi ning Euroopa Keskpanga presidendi kandidaadiks Christine Lagarde’i. Ülemkogul on ELi kõrgete ametikohtade täitmisel oluline roll. ELi riigipead ja valitsusjuhid valivad Euroopa Ülemkogu eesistuja ning nimetavad Euroopa Komisjoni presidendi kandidaadi. Samuti nimetavad nad ametisse liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja ning teevad otsuse Euroopa Keskpanga presidendi kohta. Kõik need inimesed astuvad ametisse enne aasta lõppu.

ELi riikide juhid esitasid Euroopa Komisjoni presidendi kandidaadiks Ursula von der Leyeni ja valisid ülemkogu presidendiks Charles Micheli
 

Ratas jätkab ülemkogul ametikaaslastega arutelu ELi tippametikohtade täitmiseks
 

 

20.-21 juuni 2019 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu


Peaminister Jüri Ratas sõlmis Läti, Leedu ja Poola riigi- ja valitsusjuhtide ning Euroopa Komisjoni presidendiga poliitilise kokkuleppe, et kinnitada jätkuvat toetust Balti riikide elektrisüsteemide Mandri-Euroopaga ühildamiseks. Balti riigid soovivad elektrisüsteemid Venemaa võrgust lahti ühendada ning ühildada Mandri-Euroopaga aastaks 2025.Lisaks arutas peaminister Jüri Ratas Brüsselis Euroopa riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel ELi tippametikohtade täitmist, kliimapoliitikat, tulevase pikaajalise eelarve vastuvõtmise ajakava ning Euroopa Liidu välissuhteid. Euroopa riigipead ja valitsusjuhid võtsid vastu uue strateegilise tegevuskava, mis seab ELi sihid järgmiseks viieks aastaks. Peaminister Jüri Ratas arutas laiendatud koosseisus toimunud euroala tippkohtumisel Euroopa Liidu 27 riigi riigipea ja valitsusjuhiga euroala eelarve tulevikku, Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) reformi ja pangandusliidu edasiarendamist.

Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Euroopa Komisjon allkirjastasid teekaardi Balti elektrisüsteemide ühildamiseks Mandri-Euroopaga

Ülemkogu jätkab arutelu ELi tippametikohtade täitmiseks 30. juunil

Peaminister Ratas: euroala reformid toetavad majanduskasvu

 

7. juuni 2019 Tsukuba, Jaapan

Maailma 20 suurima tööstusriigi digi- ja ettevõtlusministrite kohtumine


Eesti oli kohtumisele kutsutud G20 eesistuja Jaapani poolt erikülalisena.Suurte tööstusriikide kohtumisel arutati maailma majanduse digitaliseerimise väljakutseid, nagu andmete vaba liikumine, inimkeskne tehisintellekt, digitaalne turvalisus ning paindlikuma lähenemise loomine digimajandusele, et riigid ka valitsuse tasandil innovatsiooni toetaksid.Kohtumisel võeti vastu digimajanduse ja kaubanduse ministrite ühisdeklaratsioon, mida aitasid koostada Eesti eksperdid.

Peaminister Ratas kohtus Tsukubas ka Jaapani siseministri Masatoshi Ishida ja majandus-, kaubandus- ja tööstusministri Hiroshige Sekōga, nad rääkisid kahepoolsetest suhetest digitaalvallas ja majanduses.

Peaminister Jüri Ratas arutab G20 riikidega tehisintellekti ja digitaalsete lahenduste laiemat kasutamist

Ratas: digipöörde edulugu peab jõudma kõigi inimesteni

 

 

6. juuni 2019 Vilnius, Leedu

Välisvisiit


Peaminister Jüri Ratas kohtus Vilniuses oma Leedu ametikaaslase Saulius Skvernelisega. Kohtumisel arutati Eesti-Leedu koostööd transpordi- ja energeetikavaldkonnas ning Euroopa Liiduga seotud teemasid. Peaministrid rääkisid kohtumisel ka Balti riikide elektrituru olukorrast ning arutasid Euroopa Liidu strateegilist tegevuskava ja ELi kõrgete ametikohtade täitmist.


Jüri Ratas kohtub Vilniuses ametikaaslase Saulius Skvernelisega

Ratas Vilniuses: Rail Baltic ja elektrivõrkude sünkroniseerimine on kõigi kolme Balti riigi jaoks üliolulised tulevikuprojektid

 

 

27.-28 mai 2019

Euroopa Ülemkogu


Peaminister Jüri Ratas suundus Brüsselisse, kus ta kohtus NATO ja Euroopa Liidu juhtidega ning osales ELi riikide riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel. Ratas kohtus NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga ja Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ning Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga, et rääkida Eesti uue valitsuse plaanidest ning päevakajalistest teemadest.


Peaminister Ratas kohtub Brüsselis NATO ja Euroopa Liidu juhtidega

Ratas: Eesti on pühendunud liitlaskoostööle ja NATO arendamisele

Ratas: ELi tippametikohtade kandidaadid peavad hästi mõistma Euroopa ees seisvaid väljakutseid 

15. mai 2019 Riia, Läti

välisvisiit


Peaminister Jüri Ratas osales uue valitsuse ametiaja esimesel kahepoolsel välisvisiidil Riias, kus ta kohtus Läti ametikaaslase Krišjānis Kariņšiga ja külastas NATO strateegilise kommunikatsiooni oivakeskust. Peaministrid arutasid Eesti ja Läti majandussuhteid ning piiriülest koostööd samuti rääkisid Ratas ja Karinš Euroopa tulevikust ning tulevasest strateegilisest tegevuskavast ning andsid ühise pressikonverentsi.


Peaminister Jüri Ratas kohtub Läti ametikaaslase Krišjanis Karinšiga

Ratas: Eesti ja Läti majandussuhted ning kaitsekoostöö on üha tihedamad

 

 

8.-9 mai 2019 Sibiu, Rumeenia

mitteametlik Ülemkogu ja konverents


Peaminister Ratas esines Sibiu linnas asuvas Lucian Blaga ülikoolis Euroopa tuleviku teemalisel konverentsil sõnavõtuga. 9. mail toimunud mitteametlikul tippkohtumisel arutasid liikmesriikide juhid ELi eesmärke järgmiseks viieks aastaks julgeoleku, majanduse, keskkonna ja rahvusvahelise koostöö valdkonnas. Kohtumise alguses oli riigijuhtidel kavas ka tavapärane mõttevahetus Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajaniga. Pärast Sibius peetud arutelu pakub ülemkogu eesistuja Donald Tusk ELi liidritele kavandi strateegiliseks tegevuskavaks aastateks 2019–2024, mis on liikmesriikide juhtidel kavas vastu võtta kohtumisel juunis.

Peaminister Ratas arutab ELi ametikaaslastega Euroopa tulevikku

Ratas ELi tulevikust: Üheskoos on võimalik saavutada palju enam kui üksi

 

 

1. mai 2019 Varssav, Poola

Euroopa Liiduga 2004. aastal ja pärast seda ühinenud riikide valitsusjuhtide kohtumine


Eesti Euroopa Liitu astumise viieteistkümnendal tähtpäeval osales peaminister Ratas Poola peaministri Mateusz Morawiecki kutsel visiidil Varssavis, kuhu olid kutsutud kõigi 2004. aastal ja pärast seda liiduga ühinenud riikide valitsusjuhid.

Peaminister Ratas: 15 ühist aastat Euroopas on seni meie parimad

Peaminister Ratas: Euroopa riike viivad edasi ühised jõupingutused

 

 

 

11.-12 aprill 2019 Dubrovnik, Horvaatia

Kesk- ja Ida-Euroopa riikide ja Hiina tippkohtumine


Peaminister Ratas ja maaeluminister Tarmo Tamm osalesid Dubrovnikus toimunud nn 16+1 tippkohtumisel. Tegemist on iga-aastase kohtumisega, kus Hiinaga kohtuvad 11 Euroopa Liidu ja 5 Lääne-Balkani riiki.

Ratas kohtus Dubrovnikus Hiina peaminister Li Keqiangiga, kellega arutati majanduskoostööd. Lisaks toimusi eraldi kohtumine Horvaatia kolleegi Andrej Plenkovićiga.

Peaminister Jüri Ratas osaleb Dubrovnikus Hiina ja Kesk- ning Ida-Euroopa riikide kohtumisel

Ratas Hiina-kohtumisel: turvalised digitaalsed ühendused edendavad majandust ja loovad töökohti

Ratas: Eesti ja Hiina majanduskoostöös on palju kasutamata potentsiaali

 

10. aprill 2019 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu


Peaminister Jüri Ratas võttis osa Euroopa Liidu 27 liikmesriigi riigipea ja valitsusjuhi erakorralisel kohtumisest, mis keskendus viimastele arengutele seoses Ühendkuningriigi EList lahkumisega.
Ülemkogu ja Ühendkuningriigi peaminister Theresa May leppisid kokku, et riigi EList lahkumistähtaega pikendatakse kuni käesoleva aasta 31. oktoobrini.

Peaminister Ratas osaleb erakorralisel Brexiti ülemkogul

Euroopa Liit pikendas Ühendkuningriigi liidust lahkumise tähtaega oktoobri lõpuni

 

21.-22. märts 2019 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu


Peaminister Jüri Ratas võttis osa Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisest ehk Euroopa Ülemkogust, mis keskendus siseturu arendamisele, liidu üleilmsele konkurentsivõimele ja keskkonnaküsimustele ning ELi ja Hiina tippkohtumise ettevalmistamisele. Samuti oli 27 liikmesriigi kohtumise formaadis kõne all Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumine.

Peaminister Ratas arutab Euroopa Ülemkogul Brexitit ja ELi siseturu arendamist

Euroopa Liit pikendas Ühendkuningriigi liidust lahkumise tähtaega

Peaminister Ratas ülemkogul: ELi siseturu arendamine aitab majandusel kasvada

 

24.-25. veebruar 2019 Sharm el Sheikh, Egiptus

EL ja Araabia Riikide Liiga tippkohtumine


Peaminister Jüri Ratase visiit Egiptusesse, et võtta osa esimesest riigi- ja valitsusjuhtide tasemel toimuvast Euroopa Liidu ja Araabia Riikide Liiga kohtumisest. Ürituse raames toimusid kahepoolsed kohtumised Egiptuse, Kuveidi, Djibouti, Omaani, Jordaania ja Komooride esindajatega.

Peaminister Ratas osaleb Euroopa Liidu ja Araabia Riikide Liiga esimesel tippkohtumisel

Peaminister Ratas: Eesti tahab Araabia Liiga riikidega tihedamat digikoostööd

 

9.-11. veebruar 2019 Dubai, Araabia Ühendemiraadid

World Government Summit


Peaminister Jüri Ratase visiit Araabia Ühendemiraatidesse, et võtta koos ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammistiga osa valitsuste tippkohtumisest World Government Summit ja rääkida Eesti digiedusammudest. Lisaks osalesid ministrid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) Dubai esinduse avamisel. Peaminister kohtus Dubai emiraadi valitseja šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoumiga, lisaks toimusid mitmed kahepoolsed kohtumised.

World Government Summit on Araabia Ühendemiraatide valitsuse korraldatav avaliku sektori innovatsiooni ja inimkonna tulevikuteemade arutamise kõrgetasemeline konverents, kus osaleb 4000 inimest ligi 150 riigist, lisaks mitmete rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad.

Peaminister Jüri Ratas osaleb Dubais kõrgetasemelisel konverentsil ja avab EASi esinduse

Peaminister Ratas: loodame peatset otselennuliini avamist Dubaiga

Peaminister Jüri Ratas Dubais: tuleviku digiühiskond on inimkeskne

 

22.-25. jaanuar 2019 Davos, Šveits

Maailma Majandusfoorum


Peaminister Jüri Ratase visiit Šveitsi, et osaleda Maailma Majandusfoorumi aastakoosolekul.

Davosis toimuv Maailma Majandusfoorumi 49. aastakoosolek keskendus üleilmastumist puudutavatele küsimustele, mis on tekkinud neljanda tööstusrevolutsiooniga. Peaminister Ratas tutvustas Davosis suurettevõtete, riigi- ja valitsusjuhtidele Eesti e-riigi, digitaalse identiteedi ning digiühiskonna kogemust, võttis osa Euroopa tulevikku ja maailmamajanduse käekäiku ning Euroopa Liidu ja Aafrika riikide koostööd puudutavatest aruteludest ning kohtus Eestisse välisinvesteeringuid teinud ettevõtete esindajatega kui ka võimalike tulevaste välisinvestorite ja koostööpartneritega.

Peaminister Ratas osaleb Maailma Majandusfoorumil Davosis

Ratas jagas Davosis Eesti digi-identiteedi kogemust ja rõhutas riigi tuge innovatsioonile

Peaminister Ratas arutas Davosis Euroopa ja Aafrika riikide juhtidega digikoostöö arendamist

Peaminister: Eesti e-riigi kogemusel on palju pakkuda nii riikidele kui ka ettevõtetele
 

 

15. jaanuar 2019 Helsingi, Soome

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas kohtus Soome ettevõtjatega ning kutsus neid avastama Eestis uusi võimalusi äritegevuse alustamiseks ja laiendamiseks.
Kohtumisest võttis osa 20 ettevõtjat, kes tegutsevad peamiselt elektroonika, kaubanduse, tööstuse ning kinnisvaraarenduse valdkonnas. Enamik neist juba tegutseb Eestis.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Eesti välisesinduste koostöös korraldatavad ja juba traditsiooniks saanud peaministri kohtumised erinevate riikide ettevõtjatega toovad kokku Eestisse investeerimisest huvitatud ja siin juba tegutsevad investorid.

Peaminister arutab Soome ettevõtjatega investeeringuid Eestisse

Ratas arutas Soome ettevõtjatega Eestisse investeerimist

 

17.-18. detsember 2018 Viin, Austria

EL-Aafrika kõrgetasemeline foorum


Peaminister Jüri Ratas võttis osa Aafrika ja Euroopa kõrgetasemelise foorumi raames toimunud riigijuhtide kohtumisest. Kohtumise fookuses oli vajadus tihendada koostööd Aafrika riikidega, eriti digivaldkonnas.

Peaminister: Aafrika riikidega koostöö tihendamine on vastastikku kasulik

 

 

17. detsember 2018 Vilnius, Leedu

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas võttis osa Balti riikide peaministrite ametlikust kohtumisest, mis tähistas Leedu eesistumise lõppu Balti Peaministrite Nõukogus. Kohtumisel arutati julgeolekut, olukord Ukrainas, Euroopa Liidu pikaajalist eelarvet, Rail Balticu projekti arengut ning Eesti, Läti ja Leedu ühislähenemist kellakeeramise küsimusele. Lisaks tutvustas järgmise aasta Balti koostöö eesistuja Läti oma prioriteete.

Jüri Ratas arutab Vilniuses Balti riikide koostööd ja osaleb Aafrika-Euroopa foorumil Viinis

Ratas Vilniuses: Balti riikidele soodsa EL-i eelarve saavutamiseks peame tegutsema koos ja seadma realistlikke eesmärke

Balti riigid jätkavad konsultatsioone eesmärgiga jääda samasse ajavööndisse
 

 

13.-14. detsember 2018 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu


Peaminister Jüri Ratas võttis osa Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisest ehk Euroopa Ülemkogust, mis keskendus ELi pikaajalisele eelarvele, ühtsele turule, rändele ja välissuhetele. Lisaks arutasid 27 liikmesriigi juhid Ühendkuningriigi EList lahkumist ning toimus euroala tippkohtumine.


Peaminister Ratas arutab ELi ametikaaslastega järgmist pikaajalist eelarvet ja Brexitit

Euroopa Ülemkogu soovib ELi pikaajalise eelarve kokkulepet järgmiseks sügiseks

EL-i liidrid leppisid kokku Vene-sanktsioonide pikendamise ning arutasid Brexitit

Peaminister Ratas: Euroopa ühtse turu arendamisega tuleb kindlalt edasi liikuda
 

 

3. detsember 2018 Katowice, Poola

ÜRO kliimakonventsioon COP24


Peaminister Jüri Ratas võttis osa ÜRO kliimamuutuste konverentsi (COP24) raames toimuvast riigijuhtide kohtumisest. Konverentsi eesmärgiks on leppida kokku reeglid Pariisi kliimaleppe ellu viimiseks.

Peaminister Ratas sõidab ÜRO kliimakonverentsile Poola

Ratas: riigid peavad Pariisi kliimakokkuleppe ellu viimiseks suurendama ühiseid pingutusi

 

29. november 2018 Bratislava, Slovakkia

Ühtekuuluvuspoliitika sõprade grupi tippkohtumine


Peaminister Jüri Ratas osales Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika sõprade grupi ehk 16 liikmesriigi tippkohtumisel Bratislavas, et arutada EL-i järgmise eelarveperioodiga seotud küsimusi. Kohtumine keskendus vajadusele tugevdada ühtekuuluvuspoliitika osatähtsust ELi järgmises eelarvekavas aastateks 2021-2027, võrreldes Euroopa Komisjoni seniste ettepanekutega.

Kohtumisel osalesid lisaks Eestile Bulgaaria, Horvaatia, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Läti, Malta, Poola, Portugal, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari ning Euroopa Komisjoni asepresident asepresident Maroš Šefčovič ning Euroopa Investeerimispanga asepresident Vazil Hudák. Kohtumisel võeti vastu ühisavaldus.

Peaminister Ratas arutab Bratislavas EL ühtekuuluvuspoliitika tulevikku

Ratas Bratislavas: ELi tulevane eelarvekava peab tooma rohkem Euroopat

 

22.-23. november 2018 Praha, Tšehhi Vabariik

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratast tutvustas konverentsil Digitaalne Tšehhi 2018+ Eesti e-riigi kujundamise lugu ja tulevikuplaane. Kohtumisel ametikaaslase Andrej Babišiga arutati, kuidas Eesti saaks toetada Tšehhi e-riigi arendamist. Lisaks kõneldi kohtumisel Eesti ja Tšehhi majandussuhete elavdamise võimalustest, haridus- ja teaduskoostööst, küberjulgeolekust ja hübriidohtudest ning Euroopa Liidu päevakajalistest teemadest, nende seas Euroopa Liidu eelarvekavast aastateks 2021-2027.

Ratas kohtus Tšehhi parlamendi esindajate koja esimees Radek Vondráčeki ja senati president Jaroslav Kuberaga, asetas Tšehhoslovakkia 100. aastapäeva puhul leegionäride memoriaalile pärja ning külastas Eesti ettevõtte Pipedrive kontorit.

Peaminister Ratas osaleb Eesti-Tšehhi digikonverentsil

Ratas Prahas: tšehhid huvituvad meie e-teenustest, meie nende internetikaubandusest

 

12.-13. november 2018 Berliin, Saksamaa

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas tutvustas visiidil Eestis juba tegutsevatele või siia investeerimist kaaluvatele Saksa ettevõtjatele Eestit kui ärisihtkohta. Saksamaa päevalehe Süddeutsche Zeitung korraldatud majandusfoorumil arutas Ratas Islandi valitsusjuhi Katrín Jakobsdóttiri ja Serbia ametikaaslase Ana Brnabićiga kolme riigi näidete varal digitaalse Euroopa senist arengut ja visioone. 

Lisaks toimus kohtumine Saksamaa aseliidukantsler ja rahandusminister Olaf Scholziga, kellega oli kõne all euroala tulevik ja Euroopa Liidu eelarve 2021-2027, aga ka Eesti ja Saksamaa suhted ning digikoostöö.

Ratas kohtub Berliinis Saksa ettevõtjatega ning tutvustab Eesti e-riigi lugu ja tulevikuplaane

Ratas Berliinis ettevõtjatega kohtumisel: ootame Eestisse uuenduslikke ja tehnoloogiamahukaid ärimudeleid

Ratas arutas Saksa rahandusministriga Euroopa Liidu eelarvet aastateks 2021-2027

Ratas tutvustas Saksamaa olulisel majandustippkohtumisel Eesti digiriigi tulevikuplaane
 

 

4.-6. november 2018 Kasahstan

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratast saatsid töövisiidil Kasahstani 25 Eesti ettevõtte esindajad, kes otsisid seal koostöövõimalusi muu hulgas transpordi ja logistika, jäätmekäitluse ning e-teenuste valdkonnas.

Peaminister osales Astana ärikeskuse avamisel, tutvustas foorumil „Digitaalne sild“ Eesti e-riigi arengut ja võimalusi ning andis üle parima digialgatuse auhinna. Lisaks toimusid kohtumised Kasahstani president Nursultan Nazarbajevi, peaminister Bakõtzhan Sagintajevi, Senati esimees Kassym-Jomart Tokajevi ja parlamendi alamkoja Eesti-Kasahstani sõprusgrupiga.

Ratas külastas 125 aasta vanust Eesti juurtega küla ning avas Alžiri mälestuskivi.

Ratas suundub visiidile Kasahstani

Ratas tutvustab Kasahstanis Eesti e-riiki ja innovaatilisi ettevõtteid

Fotod: Ratas avas Kasahstanis poliitvangide mälestuskivi ning külastas eesti juurtega küla

 

29.-30. oktoober 2018 Oslo, Norra

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas osales tervisetehnoloogiatele keskenduval Põhjala Tuleviku Foorumil.
Lisaks toimusid eraldi kohtumised Norra, Soome ja Suurbritannia peaministriga ning Eestisse investeerimist kaaluvate ja siin juba tegutsevate Norra ettevõtjatega, et rääkida Eesti majanduskeskkonnast ja tulevikuplaanidest.

Põhjamaade, Balti riikide ja Suurbritannia juhid arutavad tuleviku tervisetehnoloogiaid

Ratas arutas Solbergiga julgeolekuoluküsimusi ja digikoostööd

Ratas Põhjala Tuleviku Foorumil: tuleviku tervishoius tegeleme haiguste ennetamisega

Ratas tõstis Norra investoritele esile Eesti e-riiki, nutikaid ettevõtjaid ja lihtsat ärikeskkonda

 

17.-19. oktoober 2018 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu ja ASEMi kohtumine


Peaminister Jüri Ratas osales Euroopa Ülemkogul, kus arutas teiste Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtidega rände-, sisejulgeoleku- ja Euroopa Liidu välispoliitikat, Suurbritannia lahkumisläbirääkimiste seisu ning euroala arengut. Ülemkogule järgnes Aasia ja Euroopa kohtumine (ASEM).

Lisaks toimus Brüsselis ka euroala kohtumine, kus oli teemaks Euroopa majandus- ja rahaliidu süvendamise läbirääkimiste seis.

ASEMi kohtumise raames arutavas Aasia riikide juhid oma Euroopa ametikaaslastega erinevatel teemadel - kõne alla tulid võimalused, kuidas parema ühenduvuse kaudu kasvatada ja elavdada majandust, luua töökohti, soodustada investeeringuid ning tagada turvaline digikoostöö. Seejuures on Euroopa laiem eesmärk kaitsta keskkonda, pidurdada kliimamuutusi ning kinnitada pühendumust rahvusvahelisele õigusele, kokkulepitud reeglitele ja põhiväärtustele. Lisaks arutasid Aasia ja Euroopa juhid julgeolekuolukorda maailmas, sealhulgas võitlust terrorismiga, küberjulgeolekut ning rändevoogude haldamist.

Peaminister Ratas kohtus eraldi ka mitmete Aasia riikide nagu Brunei, Indoneesia, Kambodža, Mongoolia ja Tai esindajatega ning Microsofti asutaja ja filantroop Bill Gatesiga.

Ratas osaleb Euroopa Ülemkogul ja Aasia-Euroopa kohtumisel

Ratas: Brexiti leppe läbirääkimistega tuleb jätkata, et jõuda õigeaegselt kokkuleppele

Ratas arutas Bill Gatesiga Aafrika arengu toetamist

Peaminister: ELi ja Aafrika riikide suhted on muutumas järjest olulisemaks

Ratas Aasia-Euroopa kohtumisel: meie tulevik on turvaline vaba internet ja digiturg

 

5.-7. oktoober 2018 Mali

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terras käisid töövisiidil Malis, et tutvuda seal Prantsusmaa sõjalisel operatsioonil Barkhane osalevate Eesti kaitseväelaste tööga.

Ratas ja Terras kohtusid ka Mali president Ibrahim Boubacar Keïta, peaminister Soumeylou Boubèye Maïga; ÜRO rahuvalvemissiooni MINUSMA juhtide, kindralleitnant Dennis Gyllensporre ja ÜRO peasekretäri eriesindaja Mahamat Saleh Annadifiga ning Euroopa Liidu väljaõppemissiooni juhi brigaadikindral Enrique Millán Martíneziga.
 

Peaminister ja kaitseväe juhataja tutvuvad Eesti kaitseväelaste tööga Malis

Ratas Malis: toetame abivajajaid, et nad ei peaks kodusid hülgama

Ratas Eesti sõduritele Malis: kodust kaugel välisoperatsioonidel osaledes kaitsete te tegelikult igapäevaselt Eestit

 

2.-3. oktoober 2018 Strasbourg, Prantsusmaa

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas esines Strasbourgis Euroopa Parlamendi täiskogu ees sõnavõtuga Euroopa Liidu tuleviku teemale - ühtsuse olulisusest ja liidu mõjust maailmamajandusele, vajadusest parandada sise- ja välisjulgeolekut ning populismivastasest võitlusest. Kõne järel jätkus arutelu koos parlamendiliikmete ja Euroopa Komisjoniga.

Lisaks kohtus peaminister Ratas Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajaniga.
Veel kohtus peaminister Ratas Strasbourgis Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsiooni esimehe Udo Bullmanni, Euroopa Rahvapartei fraktsiooni esimehe Manfred Weberi, Euroopa Demokraatide ja Liberaadide liidu fraktsiooni esimehe Guy Verhofstadi ning Roheliste ja Euroopa Vabaliidu fraktsioonist kaasesimeeste Ska Kelleri ja Philipp Lambertsiga.
 

Peaminister Ratas arutab Euroopa Parlamendi liikmetega Euroopa tulevikku

Ratas Euroopa Parlamendis: EL on meie väärtuste ja vabaduste parim kaitsja

Peaminister Ratase kõne Euroopa Parlamendi ees - "Europe is a thought that needs to become a feeling"

 

23.-24. september 2018 New York, USA

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Sven Mikser suundusid Ameerika Ühendriikidesse New Yorki, et osaleda koos teiste maailma riigi- ja valitsusjuhtide, ministrite ning rahvusvaheliste organisatsioonide esindajatega ÜRO peaassamblee 73. istungjärgu avanädala sündmustel.

Peaminister Ratas kohtus New Yorki jõudes esmalt Eesti Majas kohaliku Eesti kogukonnaga.

24. septembril osales peaminister Nelson Mandela 100. sünniaastapäevale pühendatud rahutippkohtumisel. Enam kui 140 riigi ja rahvusvahelise organisatsiooni esindajad kinnitavad pühendumust Mandela pärandi säilitamisele ning lubavad seista maailmas rahu ja selle hoidmise, konfliktide ennetamise ja lahendamise ning inimõiguste vankumatu kaitsmise eest.

Lisaks kohtus Ratas Gruusia uue peaministri Mamuka Bakhtadze, Kiribati president Taneti Maamau ning Alžeeria välisminister Abdelkader Messaheliga.


Peaminister ja välisminister osalevad ÜRO peaassamblee avanädalal

Ratas kohtus New Yorgi eestlaskonnaga

Ratas ÜROs: iga inimene maailmas peaks saama elada väärikalt

Ratas arutas Gruusia ametikaaslasega reformide elluviimist

 

19.-20. september 2018 Salzburg, Austria

Mitteametlik Ülemkogu kohtumine


Peaminister Jüri Ratas osales Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtide mitteametlikul kohtumisel Austrias Salzburgis. ELi liikmesriikide juhtidel oli kõne all sisejulgeoleku, rände ja Ühendkuningriigi liidust lahkumisläbirääkimiste küsimused.


Ratas arutab ELi liikmesriikide liidritega rännet, sisejulgeolekut ja Brexitit

Ratas: EL peab ebaseadusliku rände vähendamiseks tegema rohkem koostööd kolmandate riikidega

Peaminister Ratas: Tugev välispiir on Euroopa Liidu julgeoleku alustala

 

14. september 2018 Vilnius, Leedu

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas kohtus Leedus Vilniuses Saksamaa liidukantsler Angela Merkeli, Leedu president Dalia Grybauskaitė ning oma Balti riikide kolleegidega.

Ratas ja Merkel rääkisid Eesti ja Saksamaa digikoostööst ning kuidas jõuda konkreetsete ja praktiliste ühisprojektideni. Lisaks oli kõne all kaitse- ja julgeolekupoliitika ning koostöö arendamine idapartnerluse riikidega.

Ühisel töölõunal keskendusid Balti riikide peaministrid, Leedu president Grybauskaitė ja liidukantsler Merkel peamiselt Euroopa Liidu sisejulgeolekule, sealhulgas välispiiride kaitsele ja võitlusele kuritegevusega, Brexiti läbirääkimiste arengutele ja rändeküsimustele.


Ratas kohtub Saksamaa liidukantsler Merkeliga

Balti riigi- ja valitsusjuhid valmistusid Saksa liidukantsleriga Salzburgi tippkohtumiseks

 

21. august 2018 Riia, Läti

Eesti-Läti valitsuse ühisistung


Peaminister Jüri Ratas koos Eesti valitsuse liikmetega osales Riias Läti Rahvusraamatukogus toimunud Eesti Vabariigi ja Läti Vabariigi valitsuse ühisistungil, mis oli pühendatud mõlema riigi 100. aastapäevale. Ajaloolise istungi eesmärk oli tugevdada kahe riigi tihedaid sõprussidemeid ning edendada koostööd mõlemale poolele olulistes küsimustes.

Ühisistungi käigus arutati ka koostöö edendamist mõlemas riigis heaolu ja turvalisuse tagamisel. Veel olid jutuks ühised sammud regionaalkoostöös, energia- ja transporditaristute, digitaalsete ühenduste, majanduskasvu ja -arengu valdkondades ning piirkonna turvalisuse tugevdamise alal.

Ühisistungi järel allkirjastati riikidevaheline andmevahetuse leping, mille eesmärk on soodustada inimeste vaba liikumist Eesti ja Läti vahel ning tagada meie elanikele elukohapõhised teenused ja toetused.

Lisaks andis istungi järel kultuuriminister Indrek Saar Läti rahvusraamatukogule Eesti Vabariigi valitsuse nimel üle EV100 raamatusarjas ilmunud esimesed 15 raamatut.

Eesti ja Läti valitsused pidasid ühise istungi esimest korda ajaloos ning samuti on esmakordne Eesti valitsuse ühisistung väljaspool Eestit.

Ratas: Eesti ja Läti areng on kiirem, kui toetame teineteist

Eesti-Läti ühisistungil allkirjastati riikidevaheline andmevahetust käsitlev leping

 

12. august 2018 Helsingi, Soome

EV100 tähistamine


Peaminister Jüri Ratas ja Soome peaminister Juha Sipilä osalesid Helsingis toimunud Eesti-Soome jalgrattasõidul, et väärtustada Eesti ja Soome sõprussidemeid ning tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Ürituse raames toimunud kohtumisel rääkisid peaministrid riikidevahelistest suhetest, Euroopa Liidu päevakajalistest teemadest ning Eesti eesistumise kogemusest. Sipilä andis ülevaate Soome ettevalmistustest Euroopa Liidu Nõukogu eesistumiseks 2019. aasta teisel poolel.

Osalejad said sõita 24,2 km pikkusel Eesti Vabariigi aastapäevast inspireeritud distantsil või 100 km sõidul, mis oli pühendatud 100-aastasele Eestile.

Peaminister Ratas ja tema ametikaaslane Juha Sipilä osalevad homme Helsingis Eesti-Soome jalgrattasõidul

Fotod: Ratas ja Sipilä osalesid Eesti juubeliaastale pühendatud jalgrattasõidul Helsingis

 

27.-28. juuli 2018 Salzburg, Austria

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas käis Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi Austria liidukantsleri Sebastian Kurzi kutsel Salzburgis, kus toimusid kohtumised ka Tšehhi ametikaaslase Andrej Babiši ning Ühendkuningriigi peaministri Theresa Mayga. Samuti osales peaminister Ratas ooperifestivali Salzburger Festspiele avamisel.

Kohtumisel kantsler Sebastian Kurziga tulid ühiselt arutlusele Austria Euroopa Liidu eesistumise prioriteedid, milleks on ELi  järgmine eelarvekava, migratsioon, digitaalne siseturg, Lääne-Balkani strateegia ning Brexit.

Kokkusaamisel Tšehhi peaministri Andrej Babišiga olid teemadeks digikoostöö, migratsiooniga seonduv ja EL eelarvekava aastateks 2021-2027 ning Ühendkuningriigi valitsusjuhi Theresa Mayga Brexit ja julgeolekuteemad.

Peaminister Ratas sõidab ELi eesistujariigi Austria kantsleri kutsel Salzburgi

Peaminister Salzburgis: Eesti ja Austria soovivad tugevat ja konkurentsivõimelist ELi

Eesti ja Tšehhi peaminister soovivad tihendada IT-sektori koostööd

 

11.-12. juuli 2018 Brüssel, Belgia

NATO tippkohtumine


Peaminister Jüri Ratas osales Brüsselis toimunud NATO tippkohtumisel koos välisminister Sven Mikseri, kaitseminister Jüri Luige ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega.

NATO Brüsseli tippkohtumine keskendus transatlantilisele ühtsusele, õiglasele koormajagamisele, NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamisele ning NATO ja EL koostööle. Samuti oli päevakorras liitlaste kohtumine Gruusia ja Ukraina riigipeadega ning NATO juhitud Afganistani väljaõppe- ja nõustamismissiooni formaadi kohtumine. Tippkohumise raames anti Makedooniale kutse ühinemisläbirääkimiste alustamiseks.

NATO tippkohtumise raames allkirjastas kaitseminister Luik Taani, Läti ja Eesti kokkuleppe NATO mitmerahvuselise Põhjadiviisi loomiseks ja raamlepingu maatäpsuslaskemoona hankimiseks.

Peaminister osaleb NATO tippkohtumisel koos välisministri, kaitseministri ja kaitseväe juhatajaga

Peaminister Ratas: NATO jätkab ühiselt heidutus- ja kaitsevõime tugevdamist, et olla valmis vastama kõikidele ohtudele

Peaminister Ratas: ühised väljakutsed on andnud tõuke NATO ja Euroopa Liidu koostööle

Peaminister Ratas: NATO tunnustab Gruusia kaitsereformide edasiminekut ning toetab Ukraina euroatlantilist integratsiooni

 

6.-7. juuli 2018 Sofia, Bulgaaria

Töövisiit, 16+1 tippkohtumine

 

Peaminister Ratas osales Sofias toimunud nn 16+1 tippkohtumisel. Tegemist on iga-aastase kohtumisega, kus Hiinaga kohtuvad 11 Euroopa Liidu ja 5 Lääne-Balkani riiki.

Ratas kohtus Sofias eraldi ka Hiina peaminister Li Keqiangiga, kellega arutati majanduskoostööd ja kabavedude elavdamist kahe riigi vahel. 

Peaminister Ratas ja maaeluminister Tamm kohtuvad Hiina riigijuhtidega

Ratas arutas Hiina peaministriga kaubavahetuse arendamist ning Eesti toiduainetööstuse võimalusi Hiina turul

Ratase sõnul peab koostöö Hiinaga rohkem hõlmama digiühendusi

 

28.-29. juuni 2018 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu


Peaminister Jüri Ratas osales Brüsselis toimuval Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel, kus oli arutluse all ränne, suhted Ameerika Ühendriikidega, julgeoleku ja kaitse ning majandus- ja rahandusküsimused.

Koos NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga kõneldi EL-NATO koostööst ning eelseisvast juulikuisest tippkohtumisest. Arutelu alla tulid ka digivaldkonna, innovatsiooni ning maksudega seonduv. Samuti räägiti 2021. aastal kehtima hakkava ELi mitmeaastase eelarve läbirääkimiste ajakavast. Lisaks keskenduti ka Brexiti läbirääkimiste hetkeseisule ning euroala tippkohtumisel oli jutuks ka majandus- ja rahaliidu reform.

Ülemkogu eel allkirjastasid peaminister Ratas koos Läti, Leedu ja Poola kolleegi ning Euroopa Komisjoni presidendiga Jean-Claude Junckeriga poliitilise kokkuleppe Balti riikide elektrisüsteemide ühildamiseks Mandri-Euroopaga läbi Poola.
Samuti kohtusid tavapäraselt ülemkogu äärel Eesti, Läti ja Leedu ning ELi kuuluva kolme Põhjamaa (Soome, Rootsi, Taani) ehk NB6 riigi- ja valitsusjuhid.

Peaminister Ratas osaleb Euroopa Ülemkogul

Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Euroopa Komisjon allkirjastasid teekaardi Balti elektrisüsteemide ühildamiseks Mandri-Euroopaga

Ratas ülemkogul: EL peab võtma suurema vastutuse oma julgeoleku eest ning tegema tihedat koostööd NATOga

Peaminister Ratas: pagulaste vastuvõtmine peab jääma vabatahtlikuks

Ratas ülemkogul: jätkame majandus- ja rahaliidu tugevdamist

 

17.-19. juuni 2018 Chișinău, Moldova

Töövisiit


Peaminister Ratas käis ametlikul visiidil Moldovas, kus kohtus sealsete riigikuhtidega, pidas Moldova Riiklikus Ülikoolis loengu Eesti lõimumisest Euroopa Liiduga ning tutvus Moldova haigekassaga tööga.

Visiidi käigus tutvus peaminister Eesti arengukoostöö tulemustega, praegu on Eestil Moldovaga töös 18 ühisprojekti ning peagi lisandub neile veel 10. Moldova on alates 2006. aastast Eesti arengukoostöö üks peamisi sihtriike ning arengukoostöö hinnanguline maht aastail 2016-2018 oli kuni 3 miljonit eurot. Üks silmapaistvamaid ühisprojekte on Moldova haigekassa töö toetamine, millega Ratas käis Chișinăus kohapeal tutvumas.

Peaminister Ratas suundub visiidile Rumeeniasse ja Moldovasse

Ratas Moldovas: Eesti käivitab koos Moldovaga peagi 10 uut arengukoostöö projekti

 

16.-17. juuni 2018 Constanța, Rumeenia

Töövisiit


Peaminister Ratas käis ametlikul visiidil Rumeenias, mille käigus ta avas ka Constanțas Ovidiuse Ülikoolis Eesti aukonsulaadi.

Peaminister Ratas suundub visiidile Rumeeniasse ja Moldovasse

Peaminister Ratas avas Constanțas Eesti aukonsulaadi

 

29.-30. mai 2018 Reykjavik, Island

Töövisiit ja EV100 tähistamine


Peaminister Jüri Ratas viibis visiidil Islandil, kus kohtus valitsusjuhi Katrín Jakobsdóttiri, presidendi Guðni Thorlacius Jóhannessoni ning parlamendi esimehe Steingrímur Jóhann Sigfússoniga.

Kohtumistel arutati Eesti ja Islandi, aga ka laiemat Põhjala ja Balti riikide koostööd. Lisaks oli kõne all digitaalne areng, majandussuhted Euroopa Liiduga, ühisturu olukord pärast Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumist, atlandiülesed suhted, võitlus kliimamuutustega ning kaitsekoostöö.

Peaminister tähistas Islandil ka kohalike eestlaste ja Eesti sõpradega Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Peaminister külastab Islandit

Ratas arutas Islandil koostöö tihendamist kultuuri- ja teadusvõrgustikes

 

24.-28. mai 2018 Kanada

Töövisiit ja EV100 tähistamine


Peaminister Ratas käis ametlikul visiidil Kanadas Torontos ja pealinnas Ottawas.
Torontos kohtus peaminister Kanada Eesti kogukonnaga, osales Eesti 100. sünnipäeva auks korraldataval Eesti Muusika Nädalal, samuti ka Eesti äriseminaril ja maineka Kanada Majandusklubi vestlusringis ning andis loengu Toronto Ülikooli Munki koolis.
Ratas tutvustas Torontos Kanada ettevõtjatele ja investoritele ka Eesti majanduskeskkonda ja koostöövõimalusi.

Pealinnas Ottawas kohtus Ratas lisaks peaminister Justin Trudeau’le kaitseminister Harjit Sajjni, välisminister Chrystia Freelandi ja teiste kõrgete riigiesindajatega.
Peaminsitrid arutasid, kuidas elavdada Eesti ja Kanada majandussuhteid, eriti kahe eesrindliku digiriigi koostööd. Lisaks olid kõne all atlandiülesed suhted, koostöö NATOs ning Ukraina toetamine. 

Peaministrit saatis Kanada visiidil 20-liikmeline äridelegatsioon, kuhu kuulusid peamiselt infotehnoloogia- ja turismisektori ettevõtete esindajad.

Ratas kohtub Kanada peaminister Justin Trudeau’ga

Peaminister Ratas suundub visiidile Kanadasse

Peaminister Ratas julgustas Kanada ettevõtjaid Eestisse investeerima

Ratas Toronto Ülikoolis: Loodan, et tänane koostöö laieneb õppejõudude ja teadlaste vahetusele

Peaminister tutvus Eesti kogukonna ja pärandiga Kanadas

Ratas arutas Kanada kaitseministriga NATO tippkohtumise ettevalmistusi

Ratas ja Trudeau sillutasid Eesti-Kanada digikoostööd

 

16.-17. mai 2018 Sofia, Bulgaaria

Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumine


Peaminister Jüri Ratas osales Bulgaaria pealinna Sofias toimunud Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumisel. Tippkohtumise eesmärk oli süstida uut energiat Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani riikide suhetesse. Arutelude keskseks teemaks oli ühenduvus kõige laiemas tähenduses ehk nii transpordi-, energia-, digitaalsed ühendused kui ka inimeste vahelised ühendused, õppimisvõimalused. Lisaks pühenduti rände ja julgeoleku teemadele, mis nõuavad ühiseid jõupingutusi.

Enne tippkohtumist arutasid Euroopa Liidu juhid Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski kutsel, mida on üheskoos vaja teha innovatsiooni ja digitaalse arengu toetamiseks.

Ratas kohtus Sofias eraldi Makedoonia peaminister Zoran Zaeviga. Ratas julgustas ametikaaslast jätkama teel Euroopa Liitu vajalike reformidega ning kinnitas, et Eesti on valmis jagama oma kogemusi.

Ratas osaleb Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumisel

Ratas: EL-i eesmärk on jõuda USA-ga püsiva erandini terase- ja alumiiniumipiirangutes

Ratas: kinnitasime Lääne-Balkanile, et Euroopa Liidu uks on avatud

 

24. aprill 2018 New York, USA

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas käis visiidil USA-s New Yorkis, kus pidas kõne Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) rahuloome ja kestliku rahu kõrgetasemelisel konverentsil. Lisaks kohtus Ratas ÜRO peasekretär António Guterresega, kellega arutati konflikte ja humanitaarkriise Süürias ja Ukrainas.

Lisaks kohtus peaminister ka Gambia president Adama Barrow’ga ning Kesk-Aafrika Vabariigi president Faustin-Archange Touadéraga.
 

Ratas osaleb New Yorkis rahuloome konverentsil ja kohtub ÜRO peasekretäriga

Ratas ÜROs: meie peamine siht on konfliktide ja kriiside ärahoidmine

Ratas arutas ÜRO peasekretäriga sõjalisi konflikte Süürias ja Ukrainas

 

26.-28. märts 2018 Liibanon

 

Peaminister Jüri Ratas külastas koos Kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega Liibanoni, kus kohtus Liibanoni riigijuhtidega ning tutvub ÜRO organisatsioonide tööga. Peaminister ja kaitseväe juhataja külastasid ÜRO rahvuvalvemissiooni UNIFIL peakontorit, patrullbaase ning kohtusid Liibanonis ÜRO vaatlusmissioonil teenivate Eesti kaitseväelastega. 

Ratas kohtus Liibanoni president kindral Michel Aouniga ja valitsusjuht Saad Haririga, kellega arutati julgeolekuolukorda, võitlust terroristlike rühmitustega ning pagulaste elujärge.

Ratas külastab Liibanoni ja seal ÜRO missioonidel teenivaid Eesti kaitseväelasi

Ratas ja Terras tunnustasid Liibanonis ÜRO missioonidel teenivate Eesti kaitseväelaste professionaalsust

Ratas: Eesti jätkab Liibanonis elavate Süüria pagulaste toetamist humanitaarabiga

 

22.-23. märts 2018 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu
 

Peaminister Jüri Ratas osales Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel, kus esimesel päeval oli peateemadeks EL-i siseturu tulevik, ühine väliskaubanduspoliitika, digimaksustamine ning suhted Türgiga. Teine päev keskendus Brexiti-kõneluste hetkeseisule ja euroala tulevikule.

Ülemkogu eel kohtus Ratas koos Läti, Leedu ja Poola ametikaaslasega Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, et rääkida Balti riikide elektrivõrkude Euroopaga ühendamise rahastamisvõimalustest nii praegusest EL-i mitme-aastasest eelarvest, mis kestab 2020. aastani, kui ka järgmisel eelarveperioodil.

Tavapäraselt kohtusid ülemkogu veerel ka kolme Balti riigi ja EL-i kuuluva kolme Põhjamaa (Soome, Rootsi, Taani) ehk NB6 riigi- ja valitsusjuhid.

Ratas osaleb Euroopa Ülemkogul

Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Euroopa Komisjon: Balti riikide elektrisüsteemi ühildamine Euroopaga suurendab energiajulgeolekut

Ratas: Facebooki juhtum näitas, et isikuandmed internetis vajavad kiiresti kaitset

Eesti kaalub vastusamme Salisbury närvigaasi rünnakule

 

9.-10. märts 2018 Vilnius, Leedu

Töövisiit


Peaminister Jüri Ratas kohtus homme Vilniuses oma Leedu, Läti ja Poola ametikaaslastega, et arutada kaitse- ja julgeolekuküsimusi, Euroopa Liidu päevakajalisi teemasid ning ühiseid energia- ja transpordiprojekte.

Balti riikide valitsused teevad alates 1994. aastast koostööd Balti Ministrite Nõukogus, mille tööd juhib sellel aastal Leedu.

Lisaks avasid Balti riikide peaministrid Leedu rahvusraamatukogus näituse „Keelu alla! Balti raamat 1918-1940“ (To Be Banned: Baltic Books 1918-1940).

Ratas kohtub Leedu, Läti ja Poola peaministriga Vilniuses

Ratas Balti ja Poola peaministrite kohtumisel: meie julgeoleku kindlustamisega tuleb edasi minna

 

27. veebruar 2018 Riia, Läti

EV100 tähistamine

Peaminister Jüri Ratas võttis osa Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud üritustest Riias. 

Läti Rahvusraamatukogule andis peaminister üle üle Toomas Karjahärmi ja Ago Pajuri kirjutatud monograafia Konstantin Pätsi eluloost. 
Läti Rahvuslikus Ooperi- ja Balletiteatris etendus Eduard Tubina ballett „Kratt“, millele järgnenud pidulikust vastuvõtust võtsid osa ka president Kersti Kaljulaid, Läti president Raimonds Vējonis ja peaminister Māris Kučinskis.

Peaminister osales EV100 tähistamisel Lätis

 

23. veebruar 2018 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu

Peaminister Jüri Ratas osales Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide mitteametlikul kohtumisel, kus arutati esimest korda liidu järgmise, pärast Brexitit 2021. aastal algava eelarveperioodi prioriteete ja mahtu. Lisaks oli kõne all Euroopa Parlamendi kohtade jaotus ja EL-i tippjuhtide valimine.

Mitteametliku Euroopa Ülemkogu eel kohtus Ratas oma Balti ja Põhjala kolleegidega.
Lisaks osales Ratas Euroopa Liidu, Aafrika Liidu, ÜRO ja G5 Saheli riikide konverentsil, mille eesmärk oli leida panustajaid Saheli ühendväe loomisse ning toetada Mali rahuprotsessi.

Peaminister arutab Euroopa Liidu liidritega järgmise ühise eelarveperioodi prioriteete ja mahtu

Ratas: Sahara-taguse Aafrika toetamine tõstab Euroopa julgeolekut

Ratas: järgmine pika-ajaline eelarve peab Euroopa Liidule andma uue hingamise

 

17.-18. veebruar 2018 Soome ja Rootsi

EV100 tähistamine

Peaminister Jüri Ratas osales Soomes Turus ja Rootsis Stockholmis toimuvatel Eesti 100. sünnipäevale pühendatud pidulikel üritustel. 

Ratas pidas kõne Turu Ülikoolis aktusel, kus esines lisaks Eesti peaministrile ka Soome endine president Tarja Halonen.
Ratas kohtus ka Rootsi kolleegi Stefan Löfveniga, et arutada Eesti ja Rootsi suhteid, julgeolekuolukorda Läänemere piirkonnas, küberkoostööd ning Euroopa Liidu päevakajalisi teemasid nagu järgmine ELi pikaajaline eelarve, digitaalne areng ja Brexit.

Ratas osaleb Eesti 100. sünnipäevale pühendatud üritustel Soomes ja Rootsis

Ratas Turus EV100 aktusel: Eesti ja Soome on lähedasemad kui kunagi varem

Peaministrid Ratas ja Löfven: küberkaitse vajab rohkem ühist tähelepanu

 

11.-14. veebruar 2018 Lõuna-Korea

 

Peaminister Jüri Ratase visiit Lõuna-Koreasse, kus ta kohtus Pyeongchangi taliolümpiamängudel Eesti sportlaste, Eesti Olümpiakomitee liikmete ja olümpiadelegatsiooni suurtoetajatega. Samuti kohtus peaminister Ratas Soulis ametikaaslase Lee Nak-yeoniga ning Korea Vabariigi parlamendi Korea-Eesti sõprusgrupi liikmetega.

Ratas külastab taliolümpiamänge ning kohtub Lõuna-Korea peaministriga

Peaminister Ratas kutsus Lõuna-Korea Tallinna digitaalsele tippkohtumisele

 

9.-10. veebruar 2018 Vatikan

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas külastas Vatikani, kus kohtub paavst Franciscuse ja riigisekretär kardinal Pietro Paroliniga. Lisaks kohtub Ratas Roomas Itaalia ametikaaslase Paolo Gentiloniga, et arutada Euroopa Liidu järgmise pikaajalise eelarve prioriteete ja rände teemasid.

Peaminister Ratas kohtub Vatikanis paavst Franciscusega

Ratas ja paavst Franciscus arutasid konfliktides kannatavate inimeste abistamist

 

31. jaanuar - 1. veebruar 2018 Dublin, Iirimaa

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas kohtus Dublinis peaminister Leo Varadkari ja president Michael D. Higginsiga. 
Lisaks pidas Ratas Rahvusvaheliste Suhete ja Euroopa Uuringute Instituudis ettekande „Kui ajalugu ja juhus riimuvad. Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise kogemused“ (inglise keeles).
Dublinis saatis peaministrit äridelegatsioon, kelle külastust korraldas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Peaminister kohtus Dublinis ka Eesti kogukonna ja Eesti sõpradega ning osales Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserdil.

Peaminister Ratas suundub visiidile Londonisse ja Dublinisse

Ratas Dublinis: Euroopa raskemad päevad on möödanik

 

29.-31. jaanuar 2018 London, Ühendkuningriigid

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas sõitis visiidile Londonisse, kus kohtus Ühendkuningriigi valitsusjuhi Theresa May ja välisminister Boris Johnsoniga.
30. jaanuari hommikul avas peaminister Londoni börsi. 

Peaminister kohtus Londonis ka Eesti kogukonna ja Eesti sõpradega ning osales Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserdil

Peaminister Ratas suundub visiidile Londonisse ja Dublinisse

Peaminister Ratas avas Londoni börsipäeva

Ratas pärast kohtumist peaminister Mayga: järgmine samm meie sõpruses võiks olla tulevikutehnoloogiate arendamine

 

23.-26. jaanuar 2018 Genf ja Davos, Šveits

Maailma Majandusfoorum

Peaminister Ratase visiit Šveitsi, kus ta külastas Euroopa Tuumauuringute Keskust (CERN) ning suundus seejärel Davosi, et osaleda Maailma Majandusfoorumi aastakoosolekul.

Eesti soovib liituda Euroopa Tuumauuringute Keskusega (CERN), hetkel on Eestil CERNiga koostööleping.

Davosis toimuva Maailma Majandusfoorumi 48. aastakoosoleku teemaks oli „Ühise tuleviku loomine mõranenud maailmas“. Peaminister tutvustas Davosis maailma suurkorporatsioonidele ning riigi- ja valitsusjuhtidele Eesti digiühiskonda, osales Euroopa tulevikku ja maailmamajanduse käekäiku puudutavates aruteludes ning kohtus nii Eestisse juba välisinvesteeringuid teinud ettevõtete esindajatega kui ka võimalike tulevaste välisinvestoritega.

Ratas külastab Euroopa Tuumauuringute Keskust ning osaleb Maailma Majandusfoorumil Davosis

Ratas: Eesti liitub Euroopa Tuumauuringute Keskusega

Ratas Davosis: maailm vaatab digiidentiteedi arendamisel Eesti poole

 

16. jaanuar 2018 Hamburg, Saksamaa

Töövisiit

Peaminister Ratase visiit Saksamaale Hamburgi, kus ta osales õhtusöögil Eestis Saksa kapitalil tegutsevate ettevõtete juhtidega ning ettevõtjatega, kes kaaluvad Eestisse laienemist. Peaminister arutas ettevõtjatega, kuidas edendada Eesti ja Saksamaa majanduskoostööd, toetada investeerimist ning töökohtade loomist Eestisse.
Lisaks kohtus peaminister Hamburgi linnapea Olaf Scholziga. Hamburg on sel aastal kultuuriürituste sarja „Saksa kevad Eestis“ partner ning linnapea Scholz tuleb aprilli keskel seda Eestisse avama. Hamburgi linnapead saadab visiidil Eestis ka äridelegatsioon.

Ratas kohtub Hamburgis Eestis Saksa kapitalil tegutsevate ettevõtete juhtidega

Ratase kohtumisel ettevõtjatega Hamburgis tõstatati tööjõu küsimus

 

15.-16. jaanuar 2018 Strasbourg, Prantsusmaa

Euroopa Parlament

Peaminister Jüri Ratase visiit Prantsusmaale Strasbourgi, et anda Euroopa Parlamendile ülevaade Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tulemustest.
Peaminister kohtus Strasbourgis ka Euroopa Parlamendi president Antonio Tajaniga, et arutada EP plaane andmete vaba liikumise ja teiste digitaalvaldkonna teemade osas ning aruteludes Euroopa Liidu tuleviku üle.

Ratas võtab Euroopa Parlamendis kokku Eesti eesistumise

Ratas: järgmised 18 kuud on Euroopa Liidus määrava tähtsusega

Peaminister Ratase eesistumise kokkuvõte Euroopa Parlamendis täismahus (inglise keeles)

 

14.-15. detsember 2017 Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu

Peaminister Jüri Ratas osales viimasel Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise aega jääval Euroopa Ülemkogul Brüsselis.
Ülemkogu eel võttis peaminister kokku Eesti eesistumise digiteemad seminaril, mida korraldas Eesti eesistumismeeskond koos Euroopa Poliitikauuringute Keskusega.
Euroopa liidrid kiitsid pidulikult heaks Euroopa Liidu tihedama kaitse- ja julgeolekupoliitilise koostöö ehk PESCO. Lisaks kinnitas Ratas EL nõukogu eesistujana 28 riigi nimel Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ja Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajaniga ühisavaldusega Euroopa Liidu järgmise kahe aasta seadusandluse prioriteedid.
Lisaks kohtus peaminister Ratas Bulgaaria valitsusjuhi Boyko Borissoviga, kellele annab Eesti aastavahetusel Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise üle, et arutada Eesti eesistumise kogemusi ja tulemusi.

Peaminister Ratas osaleb Euroopa Ülemkogul ning euroala tuleviku ja Brexiti arutelul

Ratas eesistumise digitulemustest: ülikiire internetiühendus, lihtsam ja õiglasem maksusüsteem, suurem valik veebipoodides

Ratas: Brexiti edasiste kõneluste kulg sõltub seniste kokkulepete austamisest

 

12. detsember Pariis, Prantsusmaa

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas osals Pariisi kliimatippkohtumisel, mis tähistas kahe aasta möödumist Pariisi kliimaleppe sõlmimisest.
Kohtumise keskseks teemaks oli kliimamuutuste ohjamine ja -muutustega kohanemine. Riigi- ja valitsusjuhid arutasid, kuidas ettevõtjate ja investoritega toetada innovatsiooni ja tehnoloogia arengut, suurendada kliimarahastust ning tõhustada heitmekaubandust.

Enne kliimatippkohtumist kohtus peaminister Ratas ka oma Soome kolleegi Juha Sipiläga.

Peaminister Ratas osaleb Pariisi kliimatippkohtumisel

Ratas kohtumisel Sipiläga: Eesti-Soome digiretseptivahetus võiks innustada kõiki Põhjamaid ja Balti riike

Ratas: ettenägelik investeerimine puhastesse tehnoloogiatesse aitab ära hoida järsud muutused ühiskonnas

 

1. detsember Accra, Ghana

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas kohtus Ghana asepresidendi Mahamudu Bawumiaga, kellega arutati peamiselt e-riigi alase koostöö jätkamist, aga ka põllumajanduskoostööd, majanduskasvu, uute töökohtade loomist ja hariduse teemasid.

Lisaks kohtus peaminister Eesti suurima arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmaharidusega tegelev liikumise MTÜ Mondo esindajate ning kohalike koostööpartneritega.

 

29. - 30. november Abidjan, Elevandiluurannik

Euroopa Liidu ja Aafrika Liidu tippkohtumine

Peaminister Jüri Ratas osales EL ja AL tippkohtumisel, mille fookuses oli noortele paremate tulevikuväljavaadete loomine Aafrikas.
Lisaks keskendusid arutelud majanduskoostöö elavdamisele, rändele, rahule ja julgeolekule ning valitsemisele.

Peaminister sõlmis koostöölepped e-valitsemise arendamiseks ning kohtus eraldi 7 riigi esindajaga ning Aafrika Liidu komisjoni esimehega.

Ratas osaleb Euroopa Liidu ja Aafrika Liidu tippkohtumisel Elevandiluurannikul

Ratas Euroopa Liidu ja Aafrika Liidu tippkohtumisel: peame investeerima noori paeluvatesse majandusharudesse

Eesti sõlmis Aafrika Liidu ja Mauritiusega koostöölepped e-valitsemise arendamiseks

Peaminister Ratas kohtus Abidjanis 42 Aafrika riigi esindajaga

 

27. november Budapest, Ungari

Kesk- ja Ida-Euroopa riikide ja Hiina tippkohtumine

Peaminister Jüri Ratas ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo võtsid osa nn 16+1 formaadi tippkohtumisest, mis seekord keskendus kaubandus- ja transpordikoostöö tihendamisele.

Peaminister kohtus tippkohtumise ajal Hiina peaministri Li Keqiangiga, kellega arutas koostöövõimalusi transpordis ja logistikas.
Lisaks toimusid eraldi kohtumised Ungari kolleegi Viktor Orbáni, Serbia valitsusjuhi Ana Brnabici ning Montenegro peaministri Duško Markovićiga.

Ratas ja Palo kohtuvad Budapestis Hiina riigijuhtidega

Ratas: suurem Hiina kaubavoog läbi Eesti elavdaks transiiti

Peaminister Ratas kohtus Budapestis Ungari, Serbia ning Montenegro valitsusjuhiga

 

24. november Brüssel, Belgia

Idapartnerluse 5. tippkohtumine

Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Sven Mikser osalesid Brüsselis toimuval Euroopa Liidu Idapartnerluse tippkohtumisel.
Vastu võeti ühisavaldus koos 20 konkreetse eesmärgiga, kuidas tugevdada idapartnerlusriikide majandust, ühenduvusi ja keskkonda, valitsemist ning ühiskonda aastaks 2020.

Peaminister ja välisminister osalevad EL Idapartnerluse tippkohtumisel

Ratas: võtsime idapartnerluse tippkohtumisel vastu 20 praktilist eesmärki aastaks 2020

 

19. november Berliin, Saksamaa

Saksa rahva leinapäeva üritus

Peaminister Jüri Ratas osales Saksa rahva leinapäeva üritusel Bundestagis, kus mälestati kõiki sõdades ja relvakonfliktides hukkunuid. Peaminister pidas Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi esindajana kõne,
lisaks kohtus ta  kahepoolselt Saksamaa liidupresident Frank-Walter Steinmeieriga. 

Ratas peab kõne Saksa rahva leinapäeval Bundestagis

Ratas Bundestagis: rahu püsimise eest peame kõik hoolt kandma ja vastutama

Peaminister Jüri Ratase kõne Saksa rahva leinapäeval Bundestagis, 19.11.2017

 

17. november Göteborg, Rootsi

Euroopa Liidu valitsusjuhtide ja riigipeade mitteametlik tippkohtumine

Peaminister Jüri Ratas võttis osa Göteborgi sotsiaaltippkohtumisest, mis tõi kokku ELi institutsioonide juhid, ELi riigipead ja valitsusjuhid, sotsiaalpartnerid ja muud peamised sidusrühmad, et arutada selle üle, kuidas edendada Euroopa Liidus õiglast tööd ja majanduskasvu.

Peaminister allkirjastas 28 ELi liikmesriigi nimel koos Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeri ja Euroopa Parlamendi president Antonio Tajaniga Euroopa sotsiaalõiguste samba loomise.

Ratas sotsiaaltippkohtumisel: digitõkete kaotamine toob töökohti ja avardab Euroopa kultuuriruumi

 

13. november Malta, Itaalia 

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas külastas Vallettat ja Roomat, et kohtuda kolleegide Joseph Muscati ning Paolo Gentiloniga.
Kohtumiste fookuses oli Eesti eesistumise hetkeseis ning tulitavaid teemad nagu kaitse- ja julgeolekupoliitika ning ränne.

Peaminister Ratas kohtub Malta ja Itaalia kolleegiga

Peaminister Ratas: Itaalia ja Malta ei ole rändekriisi lahendamisel üksi

 

7. - 8. november Lissabon, Portugal 

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas võttis osa maailma ühest suurimast tehnoloogiakonverentsist Web Summit, kus avas Eesti digiühiskonna kujunemislugu, tutvustas digiriigi võimalusi ning kohtus välisettevõttete esindajatega.
Lisaks kohtus peaminister Portugali kolleegi António Costaga, kellega arutas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise hetkeseisu.

Peaminister Ratas osaleb Lissabonis Web Summitil ning kohtub Portugali valitsusjuhi António Costaga

Ratas Web Summitil: tulge katsetage uusi tehnoloogaid Eestis ja Eestiga

Peaminister Ratas arutas Portugali kolleegiga eesistumise arenguid

 

1. november Helsingi, Soome 

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas kohtus Helsingis Põhjamaade ja Balti riikide kolleegidega, et arutada regiooni sõlmteemasid ja tulevikuväljavaateid.
Enne kohtumist külastas peaminister Latokartano põhikooli ning Eesti Maja.

Peaminister Ratas kohtub Helsingis Põhja-Balti valitsusjuhtidega ning külastab Eesti Maja ja Latokartano põhikooli

Põhjamaade ja Balti riikide valitsusjuhtide arutelu keskendus uue aja väljakutsetele

 

24. oktoober Helsingi, Soome 

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas kohtus Helsingis Soome ettevõtjatega, et arutada koostöövõimalusi ning tänada neid aastate jooksul Eestisse tehtud investeeringute eest.

Peaminister Ratas: Eestil ja Soomel on kõik võimalused areneda ühtse investeerimispiirkonnana

 

20. - 21. september Brüssel, Belgia 

Töövisiit

Peaminister Ratas arutas Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ideedega, mille käis välja oma „Olukorrast Euroopas“ kõnes Euroopa Parlamendi ees.
Lisaks kohtub peaminister üleeuroopalise liberaale ühendava erakonna ALDE esindajatega ning avas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise auks toimuva piduliku kontserdi.

Peaminister kohtub Brüsselis Euroopa Komisjoni presidendiga ning avab eesistumise auks toimuva piduliku kontserdi

Peaminister Ratas president Junckerile: Euroopa vajab julgeid ideid

Brüsselis tähistati Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist suurejoonelise kontserdiga

 

19. september Varssavi, Poola 

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas kohtus Poola kolleegi Beata Szydłoga, et arutada nii päevakajalisi Euroopa sõlmteemasid nagu ränne, küberjulgeolek, kaitsekoostöö ja lähetatud töötajate õigused kui ka piirkondlikke transpordi- ja energiaühendusi, julgeolekut ning Eesti-Poola suhteid.

Peaminister Ratas kohtub Varssavis Poola kolleegi Beata Szydłoga

Peaminister Ratas Poolas: koostöö Euroopas seob meid ühiseks julgeoleku- ja majandusruumiks

 

29. august - 1. september USA

Töövisiit äridelegatsiooniga

Peaminister Jüri Ratase visiidil oli kaks eesmärki: esiteks toetada tulevikutehnoloogiate arendamisega tegelevaid ettevõtjaid ärisuhete edendamisel ja kannustada välisinvesteeringute toomist Eestisse, teiseks tõsta esile lähenevat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Indianapolises kohtus peaminister kohaliku Eesti seltsiga ja andis Indiana Ülikoolis Bloomingtonis loengu Eesti Vabariigist. San Franciscos külastati Stanfordi Ülikooli uurimisinstituuti, maailma suurimat idufirmade kiirendit Plug&Play Tech Keskust ning tutvuti Maailma Majandusfoorumi Neljanda Tööstusrevolutsiooni Keskuse tööga, lisaks kohtuti USA endise välisministri Condoleezza Rice’iga. Los Angeleses külastas peaminister kaubanduskoda, kohtus Hyperloop One esindajatega ning võttis osa Lääneranniku Eesti Päevadest.

Peaminister Ratas suundub visiidile Ameerika Ühendriikidesse

Peaminister Ratas Indianapolises: Eesti arendab oma e-teenused inimeste jaoks automaatseks

Peaminister Jüri Ratase kõne Indiana Ülikoolis Bloomingtonis, 29.08.2017

Peaminister Ratas arutas Stanfordis teadlastega tehisintellekti õigusruumi kujundamist

Peaminister Ratas Lääneranniku Eesti Päevade avamisel: nüüd on meie kord nõuda õiglust nõrgemate ja saatusest kannatanute suhtes

Peaminister Ratase kõne Lääneranniku Eesti Päevade avamisel

 

15. -16. august Türgi

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas kohtus Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğaniga ning peaminister Binali Yıldırımiga. Kohtumistel arutati Euroopa Liidule ja Türgile olulisi teemasid nagu ränne ja pagulaste olukord, julgeolek ja võitlus terrorismiga, aga ka Eesti ja Türgi suhteid.

Lisaks külastas peaminister Ratas Süüria piiri lähedal asuvas Gaziantepi linnas Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (UN/IOM) esindust ja Nizipi linnakus asuvat pagulaslaagrit ning kohtus Gaziantepi linnapeaga.

Peaminister suundub ametlikule visiidile Türki

Peaminister Ratas: Türgi pingutab pagulastele inimväärse elukeskkonna pakkumisel

Peaminister Ratas: Eestile on oluline Türgi püsimine Euroopa kursil
 

 

8. august Läti

Töövisiit 

Peaminister Jüri Ratas külastas Klaipėdat, et arutada regionaalse LNG terminali rajamisega seonduvat. Ratase visiit on osaks Balti valitsusjuhtide otsusest külastada kolme riigi erinevaid gaasiäriga seotud kohti.

Peaminister Ratas külastab Lätit arutamaks LNG terminaliga seonduvat

Peaminister Ratas Lätis: Baltikumi gaasiturg vajab varustuskindlust ja ühiseid turutoimimise reegleid

 

25. juuli Horvaatia

Eesti ELi nõukogu eesistumise visiit 

Peaminister Jüri Ratas jätkas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega seotud välisvisiitidega, kohtudes Zagrebis Horvaatia kolleegi Andrej Plenkovićiga. 
Lisaks digiteemadele arutasid Ratas ja Plenković Euroopa Liidu julgeoleku- ja kaitsepoliitikat, liidu laienemise väljavaateid, olukorda Lääne-Balkani piirkonnas, energeetikat ja kliimat puudutavaid küsimusi ning rändekriisi ohjamise võimalusi.

Peaminister siirdub töövisiidile Horvaatiasse

Ratas: Eesti ja Horvaatia on pühendunud e-Tervise arendamisele Euroopas

 

18. juuli London, Suurbritannia

Eesti ELi nõukogu eesistumise visiit 

Peaminister Jüri Ratas jätkas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega seotud välisvisiitidega, kohtudes Ühendkuningriigi kolleegi Theresa Mayga. Kohtumisel arutati Euroopa Liidu ja NATO kaitsekoostööd, lisaks tõusetusid rändekriisi lahendamist ja Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumist puudutavad teemad.

Peaminister Ratase ja May kohtumine keskendus kaitsekoostööle ja digiteemadele

 

4. - 5. juuli Strasbourg, Prantsusmaa

Eesti ELi nõukogu eesistumise eelne visiit 

Peaminister Jüri Ratas sõitis töövisiidile Strasbourgi, et tutvustada Euroopa Parlamendi täiskogul Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tähtsamaid teemasid. 

Ülemkogu keskendus Euroopa liidrite poolt Bratislavas ja Roomas kokkulepitu rakendamisele. Kokku lepiti vajaduses alustada alalise struktureeritud kaitsekoostööga (PESCO) ning ELi kiirreageerimisvahendite tugevdamisega. Lisaks oli arutluse all terrorismivastane võitlus ja rändekriisi lahendamine, otsustati Venemaa saktsioonide pikendamine.

Peaminister Ratas tutvustab Euroopa Parlamendile Eesti eesistumise võtmeteemasid

Peaminister Ratas Euroopa Parlamendile: Eurooplased väärivad tugevat ja lahendusi pakkuvat liitu

Peaminister Jüri Ratase kõne Euroopa Parlamendis Strasbourgis 5. juulil 2017
 

 

1. juuli Strasbourg, Prantsusmaa

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas osales koos Euroopa Liidu juhtide ja teiste maailma liidritega Euroopa Parlamendis Strasbourgis teeneka Saksamaa liidukantsleri Helmut Kohli mälestustseremoonial.

Peaminister Ratas: Peame edasi kandma Helmut Kohli pärandit ühtsest Euroopast

 

20. - 23. juuni Luksemburg, Holland ja Belgia

Eesti ELi nõukogu eesistumise eelne visiit ning Euroopa Ülemkogu 

Peaminister Jüri Ratas jätkas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ettevalmistavate välisvisiitidega.

Ratas võttis osa Põhjala ning Balti- ja Beneluxi riikide peaministrite kohtumisest, mille eesmärgiks on tihendada regioonide ja riikide vahelist koostööd.
Lisaks toimusid kahepoolsed kohtumised Luksemburgi peaminister Xavier Betteliga, Hollandi valitsusjuhi Mark Ruttega, Malta kolleegi Joseph Muscatiga, Iiri peaministri Leo Varadkariga ning Taani peaminister Lars Løkke Rasmusseniga.

Euroopa Ülemkogul käsitletud teemadeks olid ränne, julgeolek ja kaitse, Pariisi kliimalepe, digitaalne Euroopa ning majandus, kus on arutelu all nii ühtne turg kui ka väliskaubandus.

Peaminister läheb töövisiidile Luksemburgi ja Hollandisse ning osaleb Euroopa Ülemkogul

Eesti loob Luksemburgi maailma esimese andmesaatkonna

Ratas: ELi digitaalne ühtne turg loob töökohti ja kasvatab majandust

Ratas: Euroopa Ülemkogu annab tugeva stardi Eesti EL Nõukogu eesistumisele

 

15. - 16. juuni Saksamaa ja Prantsusmaa

Eesti ELi nõukogu eesistumise eelne visiit

Peaminister Jüri Ratas jätkas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ettevalmistavate välisvisiitidega. Ratas kohtus Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga ning Prantsusmaa president Emmanuel Macroniga.

Peaminister Ratas kohtub Angela Merkeli ja Emmanuel Macroniga

Peaminister Ratas Merkelile: turvaline ja edukas Euroopa on meie ühine huvi

Peaminister Ratas tähtsustas kohtumisel Prantsusmaa presidendi Macroniga ühtehoidvat Euroopat

 

9. juuni Klaipėda, Leedu

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas külastas Klaipėdat, et arutada regionaalse LNG terminali rajamisega seonduvat. Ratase visiit on osaks Balti valitsusjuhtide otsusest külastada kolme riigi erinevaid gaasiäriga seotud kohti.

Peaminister Ratas külastab Leedut arutamaks LNG terminaliga seonduvat

Peaminister Ratas Leedus: Baltikumi gaasivarustuse tagamise eelduseks on võrdne konkurents ja soodsaim hind tarbijale

 

5. juuni Hispaania ja Portugal

Eesti ELi nõukogu eesistumise eelne visiit

Peaminister Jüri Ratas jätkas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ettevalmistavate välisvisiitidega. Ratas kohtus Hispaania peaministri Mariano Rajoyga ja Portugali peaministri António Costaga.

Eesistumise eelsete välisviitide raames külastab peaminister Hispaaniat ja Portugali

Ratas Hispaanias: stabiilne naabrus on ELi turvalisuse ja heaolu huvides

Ratas: Portugal on meiega sarnaselt mõtlev digiriik

 

29. mai Kreeka ja Küpros

Eesti ELi nõukogu eesistumise eelne visiit

Peaminister Jüri Ratas jätkas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ettevalmistavate välisvisiitidega. Ratas kohtus Kreeka peaministri Aléxis Tsiprasega ning Küprose presidendi Nikos Anastasiadesega.

Eesistumise eelsete välisviitide raames külastab peaminister Kreekat ja Küprost

Ratas arutas Kreeka peaministri Aléxis Tsiprasega Euroopa Liidu ees seisvaid väljakutseid

Ratas: loodan, et Küprose ühinemisläbirääkimised leiavad lahenduse

 

25. mai Brüssel, Belgia

Töövisiit

Peaminister Jüri Ratas osales Brüsselis toimuval NATO riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel, kus arutelud keskendusid eelkõige õiglasele koormajagamisele ning NATO rollile terrorismivastases võitluses.

Peaminister Ratas osaleb NATO riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel Brüsselis

Peaminister Ratase NATO riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumise eelne avaldus

Ratas: NATO on ja jääb ka tulevikus Euroopa ja Põhja Ameerika julgeoleku nurgakiviks

 

22. - 24. mai Slovakkia, Ungari, Tšehhi, Sloveenia ja Rumeenia

Eesti ELi nõukogu eesistumise eelne visiit

Peaminister Jüri Ratas alustas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ettevalmistavate välisvisiitidega.
Ratas kohtus Slovakkia peaministri Robert Ficoga, Ungari peaministri Viktor Orbániga, Tšehhi peaministri Bohuslav Sobotkaga, Sloveenia peaministri Miro Cerariga, Rumeenia peaministri Sorin Grindeanu ja Rumeenia presidendi Klaus Iohannisega.

Eesistumise eelsete välisviitide raames külastab peaminister Slovakkiat, Ungarit, Tšehhit, Sloveeniat ja Rumeeniat

Peaminister Ratas tutvustas Slovakkia kolleegile Eesti eesistumise prioriteete

Eesti ja Ungari peaministrid arutasid Eesti eesistumise prioriteete ja EL-i tulevikku

Peaminister Ratas tutvustas Tšehhi peaminister Sobotkale Eesti eesistumise võtmeteemasid

Ratas: Eesti ja Sloveenia on Euroopa Liidu digiteemades mõttekaaslased

Peaminister Ratas kohtus Rumeenia presidendi ja peaministriga

 

3. mai Brüssel, Belgia

Vabariigi Valitsuse väljasõiduistung ning Euroopa Komisjoniga kohtumine

Eesti Vabariigi Valitsus pidas Brüsselis väljasõiduistungi ning kohtus Euroopa Komisjoniga, et tutvustada Eesti eesistumise prioriteete. Tegemist oli tavapärase eesistumist ülevõtva riigi valitsuse välisvisiidiga.

Valitsus kohtub homme Euroopa Komisjoniga ja peab Brüsselis väljasõiduistungi

Valitsus kiitis heaks Eesti EL eesistumise programmi põhimõtted

Peaminister Ratas: Eesti eesistumine on Euroopale määrava tähtsusega ajal

Peaminister Ratas arutas Ülemkogu eesistuja Tuskiga koostööd Eesti eesistumise ajal

 

29. aprill Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu

Peaminister Jüri Ratas osales Brüsselis erakorralisel Ülemkogu kohtumisel, kus võeti vastu suunised Ühendkuningriikide Euroopa Liidust lahkumise läbirääkimisteks.
Lisaks kohtus peaminister Ülemkogu eel Itaalia peaminister Paolo Gentiloniga.

Peaminister Ratas osaleb erakorralisel Ülemkogu kohtumisel ja kohtub Itaalia peaminister Paolo Gentiloniga

Ratas: Euroopa Liit on Brexiti läbirääkimisteks valmis

Piltuudis: Ratas kinkis Hollande´le foto prantsuse kaitseväelastest Tapal

Ratas: Ülemkogu astus tugeva sammu Euroopa Liidu kodanike kaitseks

 

8. aprill Peterburg, Venemaa

Külastus Eesti Vabariik 100 tähistamise raames

Peaminister Jüri Ratas ning riigisekretär Heiki Loot osalesid Peterburi Jaani kirikus tänujumalateenistusel ja kontserdil, millega tähistati 100 aasta möödumist eestlaste meeleavaldusest autonoomia toetuseks. Üritus toimus Eesti Vabariik 100 tähistamise raames.

Peaminister ja riigisekretär osalevad Eesti Vabariik 100 tähistamisel Peterburi Jaani kirikus

Jüri Ratase EV100 kõne 8. aprillil 2017 Peterburi Jaani kirikus

Ratas: eestluse vaim on meil aidanud alati üheskoos vastata hirmule ülevusega

 

6. aprill Kiiev, Ukraina

Töövisiit

Eesti peaminister kohtus koos Läti ja Leedu kolleegidega Ukraina peaministriga. Lisaks osales peaminister ka Kiievi julgeolekufoorumil (Kyev security Forum).

Peaminister Ratas läheb töövisiidile Kiievisse

Ratas: Ukraina tulevik määrab Euroopa julgeolekuarhitektuuri järgmisteks aastakümneteks

Peaminister Ratase kõne Kiievi julgeolekufoorumil 06.04.17

 

24.- 26. märts Rooma, Itaalia

Euroopa liidu valitsusjuhtide ja riigipeade tippkohtumine

Peaminister Jüri Ratas osales 25. märtsil Euroopa Liidu valitsusjuhtide ja riigipeade kohtumisel tähistamaks Rooma lepingute 60. aastapäeva. Lisaks osales peaminister Euroopa Liidu tuleviku teemalise sõnavõtuga Roma Tre ülikoolis toimuval akadeemilisel konverentsil March for Europe. Peaminister Ratas võttis osa ka kohtumisest EL tööandjate ja töötajate esindajatega ning kohtus õhtul koos Euroopa Liidu liidritega Vatikanis paavstiga. 

Peaminister Ratas osaleb Rooma 60. aastapäeva tähistaval tippkohtumisel

Peaminister Ratas: Euroopa Liit on muutunud meie igapäevaelu lahutamatuks osaks

Euroopa Liidu liidrid allkirjastasid Rooma deklaratsiooni

 

8. - 10. märts Brüssel, Belgia 

Euroopa Ülemkogu

Euroopa Liidu valitsusjuhid ja riigipead alustasid tippkohtumist Euroopa Ülemkogu eesistuja valimisega. Hiljem arutati majandus-, julgeoleku- ja rändeküsimusi ning olukorda Lääne-Balkani riikides. Lisaks kohtusid ELi 27 juhti mitteametlikult, et valmistada ette Rooma lepingute 60. aastapäeva tähistamist. Peaminister kohtus Ülemkogu eel ka NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga.

Peaminister Ratas osaleb Euroopa Ülemkogul ja kohtub NATO peasekretäriga

Ratas kohtumisel NATO peasekretäriga: Eesti on pühendunud liitlane NATOs

Peaminister Ratas Ülemkogu eel: kõige olulisem on tehtud otsuste ellu viimine

Ratas: keerulistel aegadel vajame euroopameelseid ning riigimehelikke juhte

Peaminister Ratas: Euroopa Liit peab tehnoloogilisest arengust kasu lõikama

 

3. veebruar Valletta, Malta

Euroopa Liidu valitsusjuhtide ja riigipeade mitteametlik tippkohtumine

Kohtumisel käsitleti lahendusi Vahemere keskosa rändekanali sulgemiseks, keskendudes ennekõike olukorrale Liibüas. Lisaks tehti ettevalmistusi Euroopa Majandusühendusele aluse pannud Rooma lepingute 60. aastapäeva tähistamiseks ning jätkati Bratislavas alguse saanud Euroopa Liidu tuleviku teemalist arutelu.

Peaminister Jüri Ratas osaleb Maltal Euroopa Liidu liidrite mitteametlikul tippkohtumisel

Ratas Malta tippkohtumise eel: ühtsus ja otsusekindlus on Euroopa Liidu edu pant

Ratas: EL tegi olulise sammu rändevoogude vähendamisel Vahemere keskosas

 

2016

 

 

14. - 16. detsember Brüssel, Belgia

Euroopa Ülemkogu

Eesti peaminister kohtus Euroopa Komisjoni presidendi Jean Claude Junckeri, Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga ning Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipiga. Euroopa Ülemkogu kohtumisel teemadeks olid ränne, julgeolek ja kaitsekoostöö, EL majandus- ja sotsiaalne areng ning noorte tööhõive ning EL-i välissuhted. Eraldi kohtusid EL 27 liikmesriigi riigipead ja valitsusjuhid, et paika panna Ühendkuningriigi lahkumisläbirääkimiste struktuur.

Peaminister Jüri Ratas läheb töövisiidile Brüsselisse

Peaminister Ratas kohtus Donald Tuski ja Jean-Claude Junckeriga

Peaminister Ülemkogu eel: Ukraina assotsiatsioonileping on väga vajalik

Peaminister Ratas: Euroopa Liidu uks ei ole Ukraina ees sulgunud

 

9. detsember Riia, Läti

Balti Ministrite Nõukogu peaministrite kohtumine

Eesti peaminister kohtus Läti presidendi Raimonds Vējonise ja Läti peaministri Māris Kučinskisega ning osales Balti Ministrite Nõukogu peaministrite ametlikul kohtumisel. Fookuses oli kolme Balti riigi koostööprojektid transpordi- ja energiavaldkonnas, samuti regionaalne julgeolek, Euroopa Liidu Idapartnerlus ja Euroopa Ülemkogu kohtumine.

Peaminister Ratas läheb töövisiidile Riiga

Peaminister Ratas Riias: head ühendused tugevdavad meie piirkonna julgeolekut ja inimeste heaolu

 

7. detsember Helsingi, Soome

Töövisiit

Eesti ja Soome peaministrite kohtumise teemadeks olid riikide kahepoolsed suhted ja koostöö, eriti energia, transpordi, IKT ja majanduse valdkondades. Samuti oli päevakorras julgeolekuga seotud küsimused,  Euroopa Ülemkogu ning ka Eesti Euroopa Liidu eesistumisega seonduv.

Peaminister Jüri Ratas läheb töövisiidile Soome

Peaminister Ratas: tihe koostöö Eesti ja Soome vahel annab mõlemale majandusele hoogu juurde

 

 

 

Viimati uuendatud: 21. juuli 2020