Sa oled siin

Konverents „Kliimaneutraalsus – häving või edu?“

Kuidas kliimamuutustega võidelda ja ise ellu jääda? Mida tuleb teha ülemaailmselt ja mida saab teha Eesti riik? Milliseid tehnoloogilisi lahendusi pakkuvad välja Eesti teadlased?

Riigikantselei ja Teaduste Akadeemia konverentsil saavad kokku teadlased ja poliitikud, et otsida ühiselt vastuseid. Eesti tuleviku keskseks küsimuseks on leida võimalusi kasvuhoonegaaside heite vähendamiseks ning energiavarustuse tagamiseks nii, et Eesti keskkond oleks hoitud, inimestel läheks hästi ning majandus oleks ka tulevikus konkurentsivõimeline.

Konverentsist toimub otseülekanne, mille vahendusel saavad kõik huvilised üritusest osa. Üritusele tagab sissepääsu kutse või kehtiv akrediteering.

 

Päevakava, 13. september

 • 10.00 - 11.50 Ettekanded

 • Eesti Teaduste Akadeemia presidendi tervitus
  President Tarmo Soomere, Eesti Teaduste Akadeemia

 • Peaministri avasõna
  Jüri Ratas, Eesti Vabariigi peaminister

 • Ettekanne kliimamuutuste mõjust inimeste tervisele (2.17 MB, PDF)

  Professor Patrick Goodman, Technological University Dublin

 
 
 • 14.30 - 16.00 Riigikogu fraktsioonide esindajate debatt ja kokkuvõte

 • Erki Savisaar (Keskerakond), Siim-Valmar Kiisler (Isamaa), Peeter Ernits (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond), Yoko Alender (Reformierakond), Jevgeni Ossinovski (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) 

 

Seotud uudised

Peaminister Ratas arutas noortega kliimamuutuste vastu võitlemist
 

Stenbocki maja, 19. august 2019 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna kuue noorega, kes on meeleavaldusi korraldades seisnud kliimamuutustega võitlemise eest ning arutas nendega Eesti valitsuse tegevust kliimaneutraalsuse saavutamiseks ja koostöövõimalusi. Loe edasi »

Ratas kõneles telefoni teel Euroopa Komisjoni tulevase presidendi von der Leyeniga
 

Stenbocki maja, 12. august 2019 - Peaminister Jüri Ratas arutas täna telefonivestluses Euroopa Komisjoni tulevase presidendi Ursula von der Leyeniga koostööd ja järgmise komisjoni poliitilisi prioriteete. Samuti tulid jutuks kliimaküsimused ning mahukad energia- ja transporditaristu projektid. Peaminister Ratas kutsus von der Leyenit Eestit külastama. Loe edasi »

Valitsus seadis kliimaküsimused poliitiliseks prioriteediks
 

Stenbocki maja, 25. juuli 2019 - Valitsus kuulas tänasel kabinetinõupidamisel keskkonnaministeeriumi ettepanekuid, kuidas saavutada Eestis 2030. aastaks seatud eesmärk vähendada kasvuhoonegaaside heidet. Ettepanekute seas on näiteks taastuvatele kütustele ülemineku jätkamine, ühistranspordi, elektriautode ja kergliikluse arendamine ning raudteetranspordi toetamine. Loe edasi »

Valitsus pöörab kliima- ja energiapoliitikale eritähelepanu
 

Stenbocki maja, 11. juuli 2019 – Valitsus otsustas tänasel istungil moodustada kliima- ja energiakomisjoni, mille eesmärk on kaardistada võimalusi kasvuhoonegaaside heite vähendamiseks ning energiavarustuse tagamiseks, et Eesti keskkond oleks hoitud ning majandus ka tulevikus konkurentsivõimeline. Loe edasi »

 

Selgituseks

Keskkonnaministeerium on Eesti keskkonnavaldkonna eestvedaja, kelle põhieesmärk on vastutustundliku suhtumise kujundamine loodusesse ning Eesti inimestele puhta ja looduslikult mitmekesise elukeskkonna säilitamine. Ministeeriumi kliimaosakond tegeleb kliimamuutustega nii riiklikul kui rahvusvahelisel tasemel. Allpoolt leiate selgitusi ja taustamaterjale Keskkonnaministeeriumi veebilehelt.

Kliimamuutuste olemus

Ühe aasta jooksul muutub ilm palju kordi ning ei ole erinevates paikades kunagi päris sama. Sellist rütmi käib ka kliima, kuid vaatlusaeg on oluliselt pikem. Kliimamuutuste põhjused on nii looduslikud kui inimtekkelised. Muutuvas kliimas toime tulemiseks tuleb kõigepealt muutused välja selgitada.

Loe lähemalt »

Rahvusvahelised kokkulepped

Alates 19. sajandist on inimtegevuse mõju kliimale hüppeliselt kasvanud. 20. sajandi teises pooles hakati mõistma, et negatiivsete muutuste leevendamiseks ning juba toimuvate muutustega kohanemiseks ei piisa üksikute inimeste ja riikide panusest. Maa tervise ja tuleviku eest vastutame me kõik üheskoos.

Loe lähemalt »

Euroopa Liidu algatused

EL on kliimamuutuste leevendamiseks seadnud mitmeid eesmärke. Töötatakse keskkonnasäästlikumaks muutumise nimel, maksustatakse keskkonna saastamist ning aidatakse riikidel keskkonnasõbralikke ja jätkusuutlikumaid lahendusi kasutusele võtta.

Loe lähemalt »

Eesti tegevused

Eesti kliimapoliitika eesmärk on muutuste leevendamine ja nendega kohanemine. Selleks tuleb vähendada süsinikuheidet kõigis valdkondades ja ressursse tuleb kasutada säästlikumalt. Seda silmas pidades on Eesti mitme rahvusvahelise kokkuleppe osaline. 

Loe lähemalt »

Rahvusvaheline aruandlus

Ülemaailmsete kokkulepete täitmise kontrollimiseks ning paremate koostamiseks peavad kõik osalised jälgima koduriigis toimuvat ning andmeid üksteisega jagama. Aruandlus aitab hinnata üheskoos seatud eesmärkide täitmist ning püstitada täiendavaid eesmärke.

Loe lähemalt »

 

Viimati uuendatud: 17. september 2019