Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (11.05.2020 - 17.05.2020)

Kaitseministeerium
Esmaspäev, 11. mai 2020

11. mail kohtub kaitseminister Jüri Luik videosilla vahendusel Saksamaa kaitseministri Annegret Kramp-Karrenbaueriga. Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee

Teisipäev, 12. mai 2020

12. mail osaleb kaitseminister Jüri Luik Euroopa Liidu kaitseministrite videokohtumisel. Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee

Kolmapäev, 13. mai 2020

13. mail peab Kaitseväe Akadeemia ülem kolonel Enno Mõts Kaitseministeeriumi riigikaitse valdkonna Tagasi Kooli programmi raames e-külalistunni YouTube keskkonna vahendusel. Lisainfo: Mari-Liis Päären, 510 0231, mari-liis.paaren[at]mil[dot]ee

13. mail taasavab Eesti sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum kõiki reegleid järgides tavapärastel aegadel (v.a rasketehnika angaar) uksed külastajatele. Grupiekskursioonid toimuvad kuni kümnele inimesele. Avatud on ka uuendatud vanema sõjaajaloo ekspositsioon. Lisainfo: info[at]esm[dot]ee

Neljapäev, 14. mai 2020

14.–15. mail lõppeb üle 700 2. jalaväebrigaadi ajateenija teenistus. Peatselt reservi arvatavad ajateenijad omandasid väljaõppe peamiselt Kuperjanovi jalaväepataljonis ja 2. jalaväebrigaadi staabi- ja sidekompaniis. Lisainfo: Sander Mändoja, 5349 3381, sander.mandoja[at]mil[dot]ee

Reede, 15. mai 2020

15. mai jõuab Eestisse NATO 1. alaline miinitõrjegrupp. Grupp hakkab väljaõppe raames tegema harjutusi koos Eesti laevadega Hiiumaa ja Saaremaa lähistel kuni 27. maini. Lisainfo: Maria Tõkke, 5854 0982, maria.tokke[at]mil[dot]ee

Kultuuriministeerium
Teisipäev, 12. mai 2020

Kultuuriminister Tõnis Lukas osaleb COVID-19 valitsuskomisjoni koosolekul ja valitsuskabineti nõupidamisel.
Lisainfo: Margus Kasterpalu, ministri nõunik, 510 6171, margus.kasterpalu[at]kul[dot]ee

Kolmapäev, 13. mai 2020

Kultuuriminister Tõnis Lukas osaleb kell 12.00 Riigikogu infotunnis.
Lisainfo: Margus Kasterpalu, ministri nõunik, 510 6171, margus.kasterpalu[at]kul[dot]ee

Neljapäev, 14. mai 2020

Kultuuriminister Tõnis Lukas osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.
Lisainfo: Margus Kasterpalu, ministri nõunik, 510 6171, margus.kasterpalu[at]kul[dot]ee

* * *
Koduste kultuuri nautimise võimalustega saab tutvuda: https://www.kul.ee/kultuurkodus

 

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 11. mai 2020

• Kell 11.10 osaleb maaeluminister Arvo Aller videosilla vahendusel Riigikogu majanduskomisjoni istungil, et tutvustada komisjoni liikmetele Maaelu Edendamise Sihtasutuse võetavaid kriisimeetmeid.

• Kell 13.30 osalevad maaeluminister Arvo Aller, kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Siim Tiidemann ja  põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban Riigikogus toimuval Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) videoistungil, kus tutvustatakse järgmisel Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite videokonverentsil esitatavaid seisukohti. Kõne all on Euroopa Liidu meetmed põllumajandus- ja kalandussektoris seoses COVID-19 kriisiga.

Teisipäev, 12. mai 2020

• Kell 14 osalevad maaeluminister Arvo Aller ja põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban Riigikogus toimuval maaelukomisjoni istungil, kus arutatakse võõrtööjõu kasutamise võimalusi põllumajandussektoris.

• Kell 14.30 on maaeluminister Arvo Alleril videokohtumine Saksamaa toidu- ja põllumajandusministri Julia Klöckneriga, kellega räägitakse Saksamaa Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisest ja põllumajanduses võetavatest meetmetest seoses COVID-19 kriisiga.

• Kell 18 osaleb maaeluminister Arvo Aller Sotsiaalministeeriumi korraldatud töötushüvitiste reformi arutelul.

Kolmapäev, 13. mai 2020

• Kell 14 osaleb maaeluminister Arvo Aller Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite kõrgetasemelisel videokonverentsil. Kõne all on Euroopa Liidu võetavad meetmed põllumajanduses seoses COVID-19 kriisiga.
Lisainfo ELi nõukogu kodulehelt.

Neljapäev, 14. mai 2020

• Maaeluminister Arvo Aller osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 11. mai 2020

• Riigihalduse minister Jaak Aab esineb kõnega riigihangete seaduse ja kunstiteoste tellimise seaduse muutmise esimesel lugemisel riigikogus.
• Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb riigikogu põhiseaduskomisjoni koosolekul, kus jätkatakse riigikogu riigireformi otsuse eelnõu arutelu.
• Asekantsler Dmitri Jegorov osaleb Euroopa Liidu kõrgetasemelisel maksuteemade videokonverentsil.

Teisipäev, 12. mai 2020

• Rahandusminister Martin Helme osaleb riigikogu majandusarengu komisjoni koosolekul.

Kolmapäev, 13. mai 2020

• Riigihalduse minister Jaak Aabi juhtimisel koguneb riigireformi koordinatsioonikogu, kus osaleb ka kantsler Veiko Tali.

Neljapäev, 14. mai 2020

• Rahandusminister Martin Helme ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Reede, 15. mai 2020

• Rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Märten Ross osalevad eurorühma videokohtumisel.

Siseministeerium
Neljapäev, 14. mai 2020

• Siseminister Mart Helme ja rahvastikuminister Riina Solman osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Reede, 15. mai 2020

• Sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Veiko Kommusaar sisejulgeolekualase operatiivkoostöö alalise komitee (COSI) mitteametlikul kohtumisel. Kavas on arutelud COVID-19 mõjust sisejulgeoleku valdkonnale, Euroopa Liidu innovatsioonilabori ning finantsjuurdluste tõhustamine organiseeritud kuritegevuse ning terrorismi leviku tõkestamiseks.
• Euroopa Komisjoni poolt korraldatud EL siseministrite videokõne, kus arutatakse COVID-19 viirusega seotud arenguid siseküsimuste kontekstis. Kohtumisel osalev Siseministeeriumi juhtkonna liige otsustatakse jooksvalt vastavalt arutluse all olevatele teemadele.

Siseminister Mart Helme osaleb COVID-19 valitsuskomisjoni istungitel.

Sotsiaalministeerium
Esmaspäev, 11. mai 2020

• sotsiaalminister Tanel Kiik osaleb COVID-19 valitsuskomisjoni nõupidamisel.
• minister Tanel Kiik osaleb Eesti, Läti ja Leedu terviseministrite videokohtumisel.
• minister Tanel Kiik vastab Riigikogus arupärimistele perearstiteenuse kättesaadavuse, hooldekodude kohatasu ja ravimihindade kohta.

Teisipäev, 12. mai 2020

• minister Tanel Kiik osaleb COVID-19 valitsuskomisjoni nõupidamisel.
• minister Tanel Kiik osaleb valitsuskabineti nõupidamisel.
• minister Tanel Kiik, peaminister Jüri Ratas ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem osalevad kolmepoolsel kohtumisel Eesti Tööandjate Keskliidu ja Eesti Ametiühingute Keskliidu esindajatega.

Kolmapäev, 13. mai 2020

• minister Tanel Kiik osaleb COVID-19 valitsuskomisjoni nõupidamisel.
• minister Tanel Kiik osaleb Eesti Töötukassa nõukogu koosolekul.
• minister Tanel Kiik osaleb Riigikogus 172 SE „Pühade ja tähtpäevade seaduse ning Eesti lipu seaduse muutmise seaduse eelnõu“ esimesel lugemisel.

Neljapäev, 14. mai 2020

• minister Tanel Kiik kohtub Eesti Vabariigi presidendiga.
• minister Tanel Kiik osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Reede, 15. mai 2020

• minister Tanel Kiik kohtub Rinnaga Toitmise Edendamise Eesti Komitee esindajatega.

Välisministeerium
Teisipäev, 12. mai 2020

12.05 NB8 välisministrite videokonverents, teemaks koroonakriisist väljumise meetmed ja koostöö. Osalevad Eesti, Läti, Leedu, Soome, Norra, Taani, Islandi ja Rootsi välisministrid.
Lisainfo: pia.kuusik[at]mfa[dot]ee

12.05 arutab välisminister Urmas Reinsalu 3B välisministritega COVID-19 olukorda ning kriisist väljumise strateegiaid Balti riikides.
Lisainfo: pia.kuusik[at]mfa[dot]ee

12.05 e-residentsust tutvustav veebiseminar „Kuidas juhtida ettevõtet 100% veebipõhiselt?“. Oma kogemuste põhjal tutvustab e-residentsuse projekti kaudu pakutavaid võimalusi IKT ettevõtja ning e-resident Bruno Conte.
Lisainfo: mari.krusten[at]mfa[dot]ee

12.05 Taani sihtturu veebiseminar, mis keskendub masina- ja metallitööstuse ja tootmisettevõtete võimalustele avastada ekspordivõimalusi ja koostööpartnereid Taanis. Veebiseminari korraldavad Eesti saatkond Kopenhaagenis ja EASi ekspordinõunik Taanis.
Lisainfo: mari.krusten[at]mfa[dot]ee

Kolmapäev, 13. mai 2020

13.05 kell 13.30 esineb küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatiline esindaja Heli Tiirmaa-Klaar globaalsel veebiajurünnakul Transatlantic Security Jam. Tegemist on kolmepäevase virtuaalse aruteluga, mis on osalejatele avatud ööpäevaringselt ning kus saavad sõna silmapaistvad kõnelejad kogu maailmast, et oma perspektiivi jagada. Teemaks on „Securing the Post-COVID future“ ning üritust korraldab IBM, koordineerib Friends of Europe.
Lisainfo: britta.tarvis[at]mfa[dot]ee

13.05–14.05 toimub välisministeeriumi kaastoel virtuaalne konverents Transestonia 2020, mille teemad on transpordi arendus Hiinast Rootsini, valdkonna digitaliseerimine ning innovatsioon.
Lisainfo: mari.krusten[at]mfa[dot]ee

Reede, 15. mai 2020

15.05 võtab välisminister Urmas Reinsalu osa Euroopa Liidu liikmesriikide välisministrite mitteametlikust videokohtumisest. Arutatakse arenguid Lähis-Idas, keskendudes rahuprotsessile. Ka võib arutlusele tulla COVID-19 mõju MENA (Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida) regioonile. Päevakajaliste teemade all annab ELi kõrge esindaja Josep Borrell ülevaate Lääne-Balkani videotippkohtumisest, 12. mail toimunud kaitseministrite videokõnest ja ELi loodud humanitaarabi õhusillast. Ka arutatakse pärast eelmist mitteametlikku välisministrite videokohtumist kokkuleppeta jäänud Türgi puurimistegevuse järelmeid.
Lisainfo: pia.kuusik[at]mfa[dot]ee

15.05 toimub Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise raames avalik videokonverents Julgeolekunõukogu töömeetodite teemal. Arutelu teemaks on töömeetodite läbipaistvuse kõrval nende tõhusus ja tulemuslikkus. Iga-aastane arutelu töömeetoditest toimub sel korral Julgeolekunõukogu jaoks ajalooliste ja ajutiste menetlusreeglite ajal. Kriisiaegsel arutelul käsitletakse nii üldiseid arenguid ja soovitusi töömeetodite edendamiseks Julgeolekunõukogu tavatoimimise ajal kui ka seda, kuidas parendada töömeetodeid ja tagada nõukogu pidev töö ka siis, kui nõukogu füüsiliselt kohtuda ei saa. Kohtumisel teevad teavitajatena ettekanded Saint Vincenti ja Grenadiinide suursaadik Inga Rhonda King, kes on Julgeolekunõukogu töömeetodite töörühma (IWG) juht, ning mõttekoja Security Council Report tegevjuht Karin Landgren. Kohtumist kantakse üle ÜRO veebiTVs.
Lisainfo: britta.tarvis[at]mfa[dot]ee