Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (10.02.2020 - 16.02.2020)

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 10. veebruar 2020

• Maaeluminister Arvo Aller ning põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban osalevad Riigikogu maaelukomisjonis, kus tutvustavad maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seaduse muudatusi enne esimest lugemist.

• Kell 14 osaleb maaeluminister Arvo Aller Riigikogu konverentsikeskuses foorumil „Eesti regionaalne tasand – kas praktiline vajadus või saab ka teisiti?“ (maaelu vaade)

• Maaeluminister Arvo Aller kohtub Eesti Leader Liidu esindajatega.

Teisipäev, 11. veebruar 2020

• Kell 13 osalevad maaeluminister Arvo Aller, toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai ja ministeeriumi ametnikud toiduohutuse nõukoja kohtumisel Maaeluministeeriumi väikeses saalis. Päevakavas on olulisemate teemadena 2020. a sööda- ja toidualaste õigusnormide ning loomade tervishoidu ja heaolu käsitlevate eeskirjade täitmise kontrollikava aruande arutelu, mikroobide resistentsus ja koostöö Euroopa Toiduohutusametiga.

• Kell 13 osaleb Maaeluministeeriumi taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu Põllumajandusameti saalis (Teaduse 2, Saku) viljapuu-bakterpõletiku (Erwinia amylovora) teemalisel ümarlaual. Päevakavas on Eesti viljapuu-bakterpõletiku kaitstava piirkonna staatuse tutvustus, Põllumajandusameti eelmise aasta järelevalve tulemuste tutvustus, Põllumajandusuuringute Keskuse analüüsitulemuste esitlus ning arutelu. Kohtumisel osalevad Eesti Aiandusliidu liikmed, tootjad ja teadlased.
Lisainfot saab Maaeluministeeriumi taimetervise osakonna nõunikult Olga Lavrentjevalt (olga.lavrentjeva[at]agri[dot]ee).

• 11.–12. veebruaril osalevad Maaeluministeeriumi välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonna juhataja Hanna Turetski-Toomik ning nõunik Galina Jevgrafova Roomas toimuval Rahvusvahelise Põllumajanduse Arengu Fondi (IFAD) 43. juhtkomitee istungil. Põhiteemad on säästlikud toidusüsteemid ning maapiirkondade areng kui globaalsete probleemide üks lahendusi.

Neljapäev, 13. veebruar 2020

• Maaeluminister Arvo Aller osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Reede, 14. veebruar 2020

• Kell 12 osaleb Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai Sangaste mõisa ringtalli külastuskeskuses krahv Friedrich Bergi 175. sünniaastapäevale pühendatud juubelipäeval ja innovatsioonipreemiate üleandmisel.