Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (09.12.2019 - 15.12.2019)

Maaeluministeerium
Kolmapäev, 11. detsember 2019

• Kell 10.00 toimub Maaeluministeeriumi suures saalis pressikonverents tarbijateadlikkuse uuringu tulemuste tutvustamiseks. Faktum & Ariko tehtud uuringus käsitleti tarbija teadlikkust toiduohutusest, sh nii pakendi lugemise oskust, hügieeni koduköögis, keemiliste riskide maandamise oskust kui ka teadlikkust infoallikatest. Maaeluministeeriumi tellimusel valminud uuring korraldati 2019. aasta suvel.  
Pressikonverentsil saavad sõna ja uuringut tutvustavad Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai, Faktum & Ariko esindaja ja prof. Mati Roasto Eesti Maaülikoolist.

Kell 15.15 toimub Maaeluministeeriumi sinises saalis rahastamisvahendi nõuandva komisjoni istung. Komisjonis tutvustatakse rahastamisvahendi rakendamise hetkeseisu ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse muudatusettepanekuid rahastamisvahendi rakendamiseks tulevikus. Komisjoni juhib Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban.

Neljapäev, 12. detsember 2019

• Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai ja taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu osalevad Maaeluministeeriumis kell 13.00 algavas mahemajanduse tervikprogrammi nõukojas, kus kohtuvad Maaeluministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Keskkonnaministeeriumi ning mahemajanduse valdkondade esindusorganisatsioonide esindajad. Nõukojas tehakse kokkuvõtted 2019. aastal tehtust ja antakse ülevaade 2020. aastaks plaanitud tegevustest.