Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (28.10.2019 - 03.11.2019)

Peaminister
Esmaspäev, 28. oktoober 2019

27. oktoobrist kuni 1. novembrini viibib peaminister visiidil New Yorgis ja Washingtonis.

Peaminister arutab USA administratsiooni ja kaubanduskodadega, kuidas tihendada kahe riigi vahelisi majandussuhteid, tugevdada Atlandi-üleseid suhteid, sh läbi Kolme mere algatuse.

Samuti kohtub Ratas pankadega, et arutada koostööd finantssektoris. Plaanis on külastada senatit ning pidada ettekanne American Enterprise Institute mõttekojas.

Peaministrit saadab visiidil äridelegatsioon, kellest suurema osa moodustavad Eesti IT-ettevõtjad. Lisaks äridelegatsioonile on visiidil ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Haridus- ja teadusministeerium
Kolmapäev, 30. oktoober 2019

Asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts osaleb rahvusvahelisel noorsootöö fookusega inimõiguste hariduse konverentsil.

Neljapäev, 31. oktoober 2019

Asekantsler Robert Lippin kohtub Mali delegatsiooniga elukestva õppe ja õpetajaametiga seotud teemadel.

Reede, 1. november 2019

Asekantsler Robert Lippin annab kell 12:00 Sisekaitseakadeemias toimuval täiskasvanud õppija nädala tunnustussündmusel üle aasta õppija ja aasta õpitegude auhinnad.

Justiitsministeerium
Esmaspäev, 28. oktoober 2019

• Justiitsminister Raivo Aeg külastab Pärnut Maakohut ja Lääne ringkonnaprokuratuuri.

Teisipäev, 29. oktoober 2019

• Kell 11.30 toimub ministeeriumide ühishoones (Suur-Ameerika 1) pressibriif, kus räägime korruptsiooni teemadel. Justiitsminister Raivo Aeg annab ülevaate Eesti hetkeseisust korruptsiooni osas on ning esimese üheksa kuu korruptsioonikuritegude statistikast. Samuti tutvustab ta korruptsioonivastaseid tegevusi ja uudset huvide konflikti vältimise e-õpet, mis annab juhiseid korruptsiooniohtlike olukordade vältimiseks ametnikest arstide-õpetajateni. MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juht Carina Paju räägib lobireeglite kehtestamise vajadusest.
• Justiitsminister Raivo Aeg osaleb valitsuse liikluskomisjoni kohtumisel. 
• Õiguspoliitika asekantsler Kai Härmand teeb ettekande siseaudiitorite aastakonverentsil Hestia Hotel Europas.

Kolmapäev, 30. oktoober 2019

• Justiitsminister Raivo Aeg osaleb EL kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjoni (LIBE) kohtumisel ministeeriumide ühishoones.

Neljapäev, 31. oktoober 2019

• Justiitsminister Raivo Aeg osaleb valitsuse istungil.

Kaitseministeerium
Esmaspäev, 28. oktoober 2019

28. oktoobrist 1. novembrini toimub Scoutspataljoni ESTPLA-34 missioonieelse väljaõppe kontrollõppus Tapal.
Lisainfo: Seidi Lamus-Tšistotin, 5196 8896, seidi.lamus[at]mil[dot]ee

Teisipäev, 29. oktoober 2019

29. oktoobril kohtub kaitseminister Jüri Luik Prantsuse kaitseministri Florence Parlyga, kellega annab pärast kohtumist Kaitseministeeriumis ühise pressikonverentsi.
Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee

29. oktoobril osaleb kaitseminister Jüri Luik iga-aastasel Balti julgeolekukonverentsil ABCD.
Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee

Kolmapäev, 30. oktoober 2019

30. oktoobril kohtub kaitseminister Jüri Luik Ameerika Ühendriikide poliitika asekaitseministri John Charles Roodiga.
Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee

30. oktoobril harjutavad õhutõrjepataljoni nooremallohvitseride erialakursuse õppurid ning Kaitseväe akadeemia kadetid kaitseväe keskpolügoonil maasihtmärkide tabamist õhutõrjekahurist ZU-23.
Lisainfo: Marina Loštšina, 5749 3057, marina.lostsina[at]mil[dot]ee

Reede, 1. november 2019

1.–3. novembrini toimub Kirde Maakaitseringkonna õppus Kilp 2019, mille käigus Kaitseliidu Alutaguse, Viru, Järva ja Jõgeva maleva üksused harjutavad maastikul koos koostööpartneritega erinevaid tegevusi.
Lisainfo: Erik Sild, 5324 7344, erik.sild[at]kaitseliit[dot]ee

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 28. oktoober 2019

• Esmaspäeval, 28. oktoobril algab RMK Aegviidu külastuskeskuse iga-aastane konkurss „Meisterdusi metsast“, mis on mõeldud Harjumaa ja Järvamaa lasteaedadele. Konkurss kestab kuni 11. novembrini. Lisainfo SIIN

Teisipäev, 29. oktoober 2019

• Teisipäeval, 29. oktoobril tutvustab keskkonnaministeerium TalTech Mectory saalis (Raja 15, Tallinn) metsanduse arengukava (MAK 2030) stsenaariume. Päeva avab keskkonnaminister Rene Kokk, arengustsenaariume tutvustab metsaosakonna juhataja Kristel Järve ning kokkuvõtteid juhib asekantsler Marku Lamp. Lisainfo: Marju Kaasik, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist, 51 33165

• Teisipäeval, 29.oktoobril korraldab Keskkonnaministeerium Tallinnas teabepäeva „Kliimamuutuste mõjudega ja üleujutustega arvestamine planeeringutes“. Teabepäevast lähemalt SIIN

Kolmapäev, 30. oktoober 2019

• Kolmapäeval ja neljapäeval, 30. - 31. oktoobril kohtub keskkonnaminister Rene Kokk Siguldas Balti riigi keskkonnaministritega.
Kohtumisel räägitakse, milline on hetkeseis riiklike energia- ja kliimakavade koostamisel ning millised on väljakutsed ja võimalused liikumisel pikaajalise kliimaneutraalsuse suunas. Samuti käsitletakse kliimamuutustega seotud investeeringuid ning uuendatud ELi jäätmedirektiivist tulenevate väljakutsete lahendamise võimalusi. Lisainfo: Tiina Reinart, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja, 5162331

Neljapäev, 31. oktoober 2019

• 31.oktoobril korraldab Keskkonnaministeerium Pärnus teabepäeva „Kliimamuutuste mõjudega ja üleujutustega arvestamine planeeringutes“. Teabepäevast lähemalt SIIN

• Neljapäev, 31. oktoober on KIKis tänavavalgustuse uuendamise taotlusvooru tähtaeg. Toetust jagatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist ning meetme töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Lisainfo KIKi kodulehelt.

Reede, 1. november 2019

• Reedel, 1. novembril toimub merehäkatoni Copernicus OceanHack eelüritus. Häkatoni väljakutse on leida lahendusi nii praegu kui kaugemas tulevikus Läänemerd mõjutavatele probleemidele ning toetada inimesi nende igapäevaste tegevuste juures. Väljakutse lahendamiseks julgustatakse osavõtjaid kasutama värskelt uuenenud Copernicuse mereandmeid, mis on vabalt kättesaadavad ja kasutusvalmis. Eelüritus toimub Palo Alto Club’is (Telliskivi 60a). Häkatoni korraldab Keskkonnaagentuur koostöös EUMETSATi ja Copernicusega. Ürituse info sotsiaalmeedias: https://www.facebook.com/events/520488005451662/

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 28. oktoober 2019

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Merilin Piipuu osaleb muuseumikrati häkatonil Maarjamäe lossis.
Lisainfo: Merilin Piipuu, kultuuriväärtuste asekantsler, 628 2210, merilin.piipuu[at]kul[dot]ee

Teisipäev, 29. oktoober 2019

Kultuuriministeeriumi esindaja Ida-Virumaal, Kultuuriministeeriumi välisvahendite juht Eduard Odinets võtab osa Ida-Virumaa rahvuskultuuriühenduste ümarlaua korralisest koosolekust Jõhvi riigimajas algusega kell 13.00.
Lisainfo: Eduard Odinets, välisvahendite juht, 628 2208, eduard.odinets[at]kul[dot]ee

Kolmapäev, 30. oktoober 2019

Kultuuriminister Tõnis Lukas osaleb 30.-31.10 Rahvusvahelise Frankofoonia Organisatsiooni ministeriaalil Monacos. Lisaks toimub kohtumine Monaco siseministri Hr Patrice Cellarioga, kelle pädevuses on ka kultuuriteemad, et arutada Eesti ja Monaco kultuurikoostööd. Samuti toimub kohtumine Monaco okeanograafiamuuseumi esindajatega võimaliku koostöö arutamiseks. Ministrit saadavad Eesti suursaadik Prantsusmaal ja Monacos Clyde Kull, Välisministeeriumi Euroopa osakonna nõunik Anne Mardiste ja Eesti kultuuriesindaja Pariisis Rea Rannu-Ideon. Eesti on olnud OIF vaatlejaliige alates 2010. aastast.
Lisainfo: Anne Mardiste, Välisministeeriumi Euroopa osakonna nõunik, 5160 051, anne.mardiste[at]mfa[dot]ee

Laupäev, 2. november 2019

Kultuuriministeeriumi esindaja Ida-Virumaal, Kultuuriministeeriumi välisvahendite juht Eduard Odinets võtab osa Ukraina muuseumi avamisest Kohtla-Järvel algusega kell 14.00 aadressil Pisuhänna tn 6-14.
Lisainfo: Eduard Odinets, välisvahendite juht, 628 2208, eduard.odinets[at]kul[dot]ee

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Teisipäev, 29. oktoober 2019

• Majandusarengu asekantsler Viljar Lubi viibib 29.-30. oktoobrini visiidil Saksamaal Kölnis, kus ta osaleb iduettevõttetele suunatud konverentsil RuhrSummit 2019, et tutvustada Eesti ettevõtluskeskkonda ja tutvuda kohalike ettevõtetega. Visiit toimub koostöös Välisministeeriumi ja EASiga. Lisainfo: Kristiin Jets, 5197 9882, kristiin.jets[at]mkm[dot]ee

Neljapäev, 31. oktoober 2019

• Minister Taavi Aas osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 28. oktoober 2019

• 28.‒29.10 osalevad Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban, maaelupoliitika ja analüüsi osakonnajuhataja Olavi Petron, maakasutuspoliitika osakonnajuhataja Katrin Rannik ja põllumajanduspoliitika osakonnajuhataja Kristel Maidre Jurmalas toimuval Baltimaade ja Poola ühise põllumajanduspoliitika korraldusasutuste mitteametlikul kohtumisel, et arutada uue programmeerimisperioodi ettevalmistust.

• Kell 13.00 osaleb maaeluminister Mart Järvik ja Maaeluministeeriumi juhtkond väikeses saalis toimuval põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu (PMAN) istungil. Istungi päevakorras on põllumajandussektori diislikütuse aktsiisisoodustuse arutelu, piima ja piimatoodete nimetustega seonduv, vabatahtliku päritolumärgistuse juhend ja otsetoetused aastal 2020.

Kolmapäev, 30. oktoober 2019

• Maaeluminister Mart Järvik kohtub Helsingis oma Soome kolleegi Jari Leppäga, et arutada ühise põllumajanduspoliitikaga seotud aktuaalseid teemasid, rääkida Soome kui Euroopa Liidu Nõukogu eesistujamaa prioriteetidest ja sigade Aafrika katkust. Minister külastab delegatsiooni käigus teaduskeskust Bioruukki, et tutvuda Soome biomajanduse arengukava rakendamise ja teadustööga.

Neljapäev, 31. oktoober 2019

• Kell 11.30‒12.15 toimub Tartus Eesti põllumajanduse aastanäituse raames maaeluministri infotund ja kell 12.30 avab Mart Järvik näituse.
Maaeluminister Mart Järvik võõrustab näituse raames Baltimaade ja Poola maaelu- ja põllumajandusministreid. Kohtumise peamisteks teemadeks on muldade lupjamine ja toidupettuste vähendamine. Ministrid külastavad ka põllumajanduse aastanäituste ekspositsioone.
Maaeluministeeriumi töötajad esinevad seminariprogrammide raames mitmete ettekannetega.

Rahandusministeerium
Esmaspäev, 28. oktoober 2019

• Kantsler Veiko Tali teeb sissejuhatava ettekande kohtumisel Mali delegatsiooniga, mida juhib Mali sotsiaalse dialoogi, töö ja avaliku teenistuse minister Oumar Hamadoun Dicko.

Teisipäev, 29. oktoober 2019

• Rahandusminister Martin Helme osaleb Eesti Panga nõukogu koosolekul.
• Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb konverentsi „Pilk hallile alale. Vananemine elukaare vaates” raames paneelarutelul teemal „Vananemise probleemi- või protsessipõhine poliitikakujundus“. 
• Asekantsler Dmitri Jegorov viibib teisipäevast kolmapäevani Rahvusvahelise Valuutafondi korraldatud konverentsil „Medium-Term Revenue Strategy“, kus ta osaleb ka paneeldiskussioonis.

Kolmapäev, 30. oktoober 2019

• Rahandusminister Martin Helme ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse loenduskomisjoni koosolekul.

Neljapäev, 31. oktoober 2019

• Rahandusminister Martin Helme ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Reede, 1. november 2019

• Rahandusminister Martin Helme ja kantsler Veiko Tali osalevad finantsinspektsiooni nõukogu koosolekul.
• Riigihalduse minister Jaak Aab on visiidil Paides, kus ta külastab kohalikke ettevõtteid ja kohtub Paide linnapea ning Paide linnavolikogu esimehega.

Siseministeerium
Esmaspäev, 28. oktoober 2019

• Rahvastikuminister Riina Solman puhkusel 28-29.10.2019.

Teisipäev, 29. oktoober 2019

• Siseminister Mart Helmel kohtumised Euroopa Parlamendi LIBE komiteega ning Ukraina suursaadikuga.

Kolmapäev, 30. oktoober 2019

• Rahvastikuminister Riina Solman kohtub sotsiaalminister Tanel Kiigega riikliku perelepituse süsteemi teemadel.
• Siseminister Mart Helme kohtub Päästeliidu nõukoguga.

Neljapäev, 31. oktoober 2019

• Siseminister Mart Helme ja rahvastikuminister Riina Solman osalevad Vabariigi Valitsuse istungil.

Reede, 1. november 2019

• Rahvastikuminister Riina Solman esineb tervituskõnega INSA seminaril.
• Rahvastikuminister Riina Solman korraldab koos Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liiduga toidujagamise.

Laupäev, 2. november 2019

• Rahvastikuminister Riina Solman osaleb tervituskõnedega kohanemisprogrammi peremooduli koolitustega tutvumisel ja Eesti Piibliseltsi piiblipäeval „Piibli keelest riigikeeleni. Emakeelne Piibel 280“.

Sotsiaalministeerium
Teisipäev, 29. oktoober 2019

• Sotsiaalminister Tanel Kiik osaleb Tallinna Ülikooli Eesti demograafia keskuse korraldataval konverentsil “Pilk hallile alale. Vananemine elukaare vaates”. Lisainfo: https://www.tlu.ee/yti/sundmused/konverents-pilk-hallile-alale-vananemine-elukaare-vaates

Kolmapäev, 30. oktoober 2019

• Minister Tanel Kiik osaleb töötukassa nõukogu koosolekul.
• Sotsiaalkindlustusamet korraldab noortekonverentsi „Avatud silmadega“. Konverentsi eesmärk on suurendada põhikoolinoorte teadlikkust, kuidas kaitsta end elus ette tulevate raskuste eest, samuti rääkida laste õigustest ja võimalustest enda või sõbra abistamisel ning vägivalla vähendamisest ühiskonnas laste abil. Konverentsiga tähistatakse ÜRO lapse õiguste konventsiooni 30. sünnipäeva. Konverentsil osalevad põhikooliõpilased, õpetajad ja lapsevanemad. Konverents toimub kell 10:00 ministeeriumide ühishoone esimesel korrusel.

Neljapäev, 31. oktoober 2019

• Minister Tanel Kiik osaleb Ülemiste Tervisemaja 1. etapi avamise puhul Pikema Sõpruse päeval ja terviseseminaril.
• Minister Tanel Kiik kohtub Mali sotsiaalse dialoogi, töö ja avaliku teenistuse ministri Oumar Hamadoun Dickoga.
• Minister Tanel Kiik osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Reede, 1. november 2019

• Minister Tanel Kiik osaleb Rakvere esmatasandi tervisekeskuse avamisel.
• Minister Tanel Kiik kohtub Narvas perearstide, haigla ja linnavalitsuse esindajatega.
• Minister Tanel Kiik kohtub Ida-Viru Keskhaigla esindajatega.

Välisministeerium
Esmaspäev, 28. oktoober 2019

28.10 osaleb Euroopa asjade asekantsleri kohusetäitja Marika Linntam Eesti-Ühendkuningriigi kahepoolsetel konsultatsioonidel Londonis ja kohtub oma Ühendkuningriigi kolleegi Sarah Tayloriga. Lisainfo: armo.vask[at]mfa[dot]ee

28.-29.10 toimuvad Stockholmis Eesti-Rootsi ÜRO Julgeolekunõukogu alased konsultatsioonid, et õppida Rootsi kogemusest ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmena aastatel 2017-18. Arutusele tulevad ÜRO üldteemad, töökorraldus Julgeolekunõukogus ja valdkondlikud küsimused nagu rahvusvaheline õigus, kliima ja julgeolek ning rahuvalve. Eesti delegatsiooni juhib rahvusvaheliste organisatsioonide büroo direktor Liis Lipre-Järma. Lisainfo: britta.tarvis[at]mfa[dot]ee


28.-29.10 külastab Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk Mariupolit, seal läbiviidavaid Eesti arengukoostöö projekte ning kontrolljoont. 29. oktoobril osaleb suursaadik Ukraina presidendi Zelenskõi eestvedamisel toimuval Mariupoli investeeringute konverentsil, mille eesmärk on tuua tähelepanu arengutele Ukraina majandusreformides, arutada arengukoostööd ja tõsta esile piirkonna vajadusi. Lisainfo: britta.tarvis[at]mfa[dot]ee; https://re-think.com.ua/en/#program

28.10-1.11 esindab juriidilise osakonna peadirektor Kerli Veski Eestit ÜRO kuuenda (õigusküsimuste) komitee raames toimuval rahvusvahelise õiguse nädalal New Yorgis. Põhirõhk on tänavusel rahvusvahelise õiguse komisjoni (ILC) raportil, toimuvad ka mitmed kõrvalüritused. Lisainfo: britta.tarvis[at]mfa[dot]ee

Teisipäev, 29. oktoober 2019

29.10 osaleb Eesti suursaadik Poolas Martin Roger Katowices viiendat korda toimuval Euroopa Küberjulgeoleku Foorumi CYBERSEC avaarutelul. Tegu on iga-aastase avaliku poliitikakonverentsiga, kus keskendutakse strateegilise julgeoleku aspektidele kiirelt arenevate globaalsete tehnoloogiate vaatenurgast. Samuti võtab selle aasta konverentsist osa välisministeeriumi vastloodud küberdiplomaatia osakonna nõunik Kersti Piilma, kes esineb vestlusringis „Kuidas parandada (digi)demokraatiat?“. Lisainfo: britta.tarvis[at]mfa[dot]ee; https://cybersecforum.eu/en/poland/agenda/

Kolmapäev, 30. oktoober 2019

30.10 leiavad Tallinnas aset Eesti-Saksamaa ÜRO Julgeolekunõukogu alased konsultatsioonid. Saksamaa on ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liige aastail 2019-20 ning on seega ühe aasta liige Eestiga samal ajal. Arutusele tulevad ÜRO üldteemad, desarmeerimine ja massihävitusrelvade leviku tõkestamine. Eesti delegatsiooni juhib rahvusvaheliste organisatsioonide büroo direktor Liis Lipre-Järma. Lisainfo: britta.tarvis[at]mfa[dot]ee

Neljapäev, 31. oktoober 2019

31.10 toimuvad Pariisis Eesti-Prantsusmaa Euroopa Liidu teemalised konsultatsioonid, Eesti delegatsiooni juhib Euroopa asjade asekantsleri kohusetäitja Marika Linntam. Arutatakse päevakajalisi Euroopa Liidu teemasid, sealhulgas Brexitit, Euroopa Liidu laienemist ja mitmeaastast finantsraamistikku (MFF). Lisainfo: liisa.toots[at]mfa[dot]ee